company logo
company logo

Generální partner

PartneřiProjekty

Spolupracujeme

Hlavní strana

Dorostenky Slavie opět úspěšné PDF Tisk Email
Napsal uživatel David Nejedlý, ilustrační foto Jiří Růžička   
Středa, 25 Duben 2012 16:27

PrahaKe třem mistrovským utkáním nastoupila naše děvčata. Juniorky zvítězily po tuhém boji nad béčkem Zlína o dvě branky. Starší dorostenky dokázaly ve stejném městě remizovat. Výsledek je o to cennější, že přišel proti vedoucímu celku soutěže. Mladší dorostenky koncertovaly na palubovce předposledního Ústí, kterému nadělily třicet tři branek.

 

Zlín B – juniorky Slavie 18:20 (7:10), 1. liga žen

Slavia: Petra Kudláčková, Monika Macháčková – Barbora Janoušková, Michaela Součková 2, Nicola Palasová 5, Tereza Pokorná 2, Veronika Michková 2, Michaela Navrátilová, Jitka Kutlvašrová 5, Kateřina Michková 1, Simona Skřivánková 3, Andrea Cejnarová. Trenér Michal Červenka.

„Začnu od konce. Vyhráli jsme, což bylo naším cílem a úkolem. Dostali jsme se tak krok pod vysněnou metu, o kterou nám jde, od výhry v první lize žen. I podle výsledku lze usuzovat, že to bylo těžké. Jednoduše řečeno, vyhrálo družstvo, které v utkání lépe bránilo,“ líčil kouč sešívaných juniorek Michal Červenka.

„Rozdílové branky jsme vstřelili z rychlých útoků. Co jednoznačně nevycházelo, byla útočná činnost. Selhávali jsme organizačně, střelecky i takticky. Analyzovat proč se nám v útoku tak fatálně nedařilo, by bylo složité. Jestli převážily vnější vlivy, ať už dlouhá cesta, neobvyklá hala, kluzká podlaha, zranění Elišky Jačkové… Vnitřní, to jest podcenění, neochota bojovat za tým, dlouhodobé uspokojení,“ pokračoval.

„Blíží se víkend a v něm utkání proti Kunovicím. Chceme-li v něm být znovu úspěšní, musíme všechny vlivy překonat, omezit je nebo na ně dočasně zapomenout. Jen tak můžeme pomýšlet na úspěch, který by korunoval celosezónní práci,“ dodal Červenka.

 

HC Zlín – DHC Slavia Praha 29:29 (15:15), 1. liga starších dorostenek

Slavia: Nikola Černochová, Petra Kudláčková – Eliška Valentová 2, Natálie Nechvátalová, Jana Chlupová 8, Anna Franková 3, Nicola Palasová 7, Michaela Navrátilová 2, Eleni Eftimiadu, Anna Balcarová 2, Petra Janušová 5/1, Barbora Švůgrová. Trenérka Martina Papežová.

„Ve Zlíně jsme podaly dobrý, bojovný výkon. Jsem ráda, že mohu holky pochválit. I když už prohrávaly o pět branek, nevzdaly se a získaly tak na hřišti dosud neporaženého Zlína bod, který nám výrazně pomohl k udržení třetího místa,“ těšilo trenérku starších dorostenek Martinu Papežovou. Pak se pustila do detailního hodnocení.

„Do zápasu jsme vstoupily dobře, nebojácně a s chutí. Od začátku jsme vedly o tři branky. Dařilo se nám v obraně a dostávaly se do rychlých útoků. Postupně se hra vyrovnala a začala přetahovaná o každý gól. Nicméně pořád jsme byly o kousek vpředu,“ popisovala úvodní třicetiminutovku zkušená trenérka.

„Do druhého poločasu jsme vstoupily špatně, hlavně v obranné činnosti  nebyly důrazné, a tak nám začaly soupeřky utíkat. V patnácté minutě druhé půle byl stav 26:21. Vzaly jsme si time, přeskupily obranu na 1:5 a osm minut před koncem vyrovnaly,“ informovala o častých zvratech.

„Díky dvěma oslabením a dvěma sedmimetrovým hodům ale soupeřky odskočily dvě minuty před koncem o dva góly,“ přidala další zápletku.

„Střelou z dálky snížila Janušová, Zlín si minutu před koncem vzal time, my jsme zariskovaly v obraně, když jsme vytáhly dvě osobky na klíčové spojky soupeřek, což se vyplatilo. Soupeřky ztratily míč, a tak jsme po kombinaci po ose Franková-Palasová vyrovnaly,“ oddechla si podruhé Papežová, která se podívala i do budoucnosti.

„V sobotu hrajeme proti Sokolu Vršovice. Opět nás nečeká nic jednoduchého. Musíme být obezřetné, aby se nám nestalo to, co na podzim, kdy jsme po dobrém výkonu v Havlíčkově Brodě nečekaně selhaly doma s Brnem,“ nabádala k udržení koncentrace.

 

HK Ústí nad Labem – DHC Slavia Praha 13:33 (8:13), 1. liga mladších dorostenek

Slavia: Kristýna Neubergová – Kristýna Roubalová 6, Tereza Karellová 2, Lucie Líbalová 7/1, Kristýna Kubišová 13/2, Karolína Růžičková 3, Andrea Konfrštová, Kateřina Hrsinová 2, Kateřina Holečková. Trenérka Sandra Stehlíková.

„Na sever Čech jsme odjížděly s cílem nenechat Ústí jediný bod a hlavně se nezranit. To první nám vyšlo do puntíku a my si po zaváhání ostatních týmů zajistily minimálně konečné třetí místo. Druhý bod nevyšel a my odjížděly z Ústí se jednou zraněnou, kterou je Kateřina Hrsinová (na snímku), jež se stala obětí hrubého faulu domácí hráčky,“ litovala trenérka mladších dorostenek Sandra Stehlíková.

„První poločas byl z naší strany neurovnaný, a to hlavně v útočné fázi, kde jsme se velice brzy zbavovaly míčů. V rychlém útoku nechávaly vyniknout ústeckou brankařku, která nám dělala veliké problémy a my jí i z jasných gólových příležitostí nastřelovaly,“ našla nedostatky ambiciózní trenérka.

„Naštěstí ani soupeřky nebyly v útoku nebezpečné a často narážely na naší dobře fungující obranu, za kterou opět skvěle chytala Kristýna Neubergová,“ pochválila svou svěřenku.

„To, co se nám nepovedlo v první půli, fungovalo v druhé. V obraně jsme hrály stejně zodpovědně a neúnavně, kdežto soupeřkám docházely síly a my tak mohly stále častěji skórovat z rychlých útoků a navyšovat v poklidu své skóre,“ doplnila Stehlíková.

Aktualizováno Středa, 25 Duben 2012 21:06
 

Navštivte nás:Založeno na Joomla!. Designed by: free hosting ftp value hosting Valid XHTML and CSS.