Hlavní strana Ženy Aktuality Julie Franková byla nejlepší střelkyní Slavie při vítězném osmifinále Českého poháru

Julie Franková byla nejlepší střelkyní Slavie při vítězném osmifinále Českého poháru PDF Tisk Email
Středa, 25 Říjen 2017 21:38

Sedmnáctiletá dorostenka Julie Franková vstřelila šest branek Slavie Praha v osmifinále Českého poháru proti domácí Loko České Budějovice a měla největší podíl na jasné výhře 45:20 a postupu do čtvrtfinále. Trenéři Richard Řezáč a František Štika dali proti třetiligovému soupeři prostor třem brankářkám a také všem zbývajícím hráčkám do pole, které nebývají tak vytěžované.

Český pohár – osmifinále

Loko České Budějovice – Slavia Praha 20:45 (10:24)

O postupu Pražanek se ani na okamžik nepochybovalo, v desáté minutě vstřelily desátý gól a vedly 10:2. Nejen do poločasu své vedení stále navyšovaly, až se zastavily na kótě 45.

„Jsme rádi, že ten zápas máme za sebou, že se nám žádná hráčka před sobotním důležitým duelem MOL ligy v Michalovcích nezranila. Navíc se všechny rozehrály, protože jsme všem dali dostatek času na hřišti,“ poznamenal kouč Řezáč.

Nejvíce ocenil Julii Frankovou, hostující ve Slavii z DHC Plzeň, která odehrála své první soutěžní utkání za A-tým Slavie, a to hned 40 minut. „Zhostila se toho skvěle. Krásný debut a velmi náš těší, jak se jí dařilo a že do týmu zapadla. Prokázala, že je příslibem pro první družstvo, ale nadále na ní musíme pracovat, aby se výkonnostně posouvala dopředu,“ vysvětlil Řezáč.

Nejvíce gólů Loko České Budějovice: Dolejšová 7, Pánková a Oupicová po 3.

Sestava a branky Slavie Praha: Kudláčková, Hillebrandová – Továrková 3, Chovancová 5, Franková 6/1, Novotná 4, Jačková, Hudáková 3, Míšová 4, Tulipánová 5, E. Svobodová 3, M. Svobodová 2, Galušková 4, Chlupová 4/1.

Rozhodčí: Moravec, Rutta. Sedmimetrové hody: 1/0 – 2/2. Vyloučení: 2:1. Diváci: 61.

Program osmifinále Českého poháru – středa 25. října – 18.30 hodin: Sokol Kobylisy – Zora Olomouc, Tatran Bohunice – SHK Veselí nad Moravou, Házená Jindřichův Hradec – HC Zlín, Sokol Vršovice – Sokol Písek, DHK Pardubice – HK Hodonín; čtvrtek 26. října: DHC Plzeň – Baník Most; neděle 29. října: SK UP Olomouc – Sokol Poruba.