Hlavní strana Ženy Aktuality Špičkový zápas, skvělé výkony, vedení Slavie, ale nakonec prohra v Michalovcích

Špičkový zápas, skvělé výkony, vedení Slavie, ale nakonec prohra v Michalovcích PDF Tisk Email
Sobota, 28 Říjen 2017 16:04

Házenkářky Slavie Praha poprvé v novém ročníky MOL ligy prohrály. A to na palubovce vítězek posledních čtyř let Iuventy Michalovce. Přes porážku odcházejí s hlavou vzhůru, protože proti favoritkám předvedly skvělý, bojovný výkon. Utkání nabídlo vrcholnou česko-slovenskou ženskou házenou. Nejlepší střelkyní Pražanek se stala se sedmi góly Alena Šetelíková. Příští zápas odehrají svěřenkyně trenérů Richarda Řezáče a Františka Štiky již v pátek 3. listopadu ve vlastní hale proti ŠŠK Prešov.

MOL liga – 8. kolo

Iuventa Michalovce – Slavia Praha 33:28 (18:17)

Do souboje tradičních rivalů a špičkových celků MOL ligy vstoupily lépe domácí hráčky, které se ujaly nejen vedení, ale to také během prvních 12 minut navyšovaly až do stavu 8:4. Pak slávistky zařadily na vyšší rychlostní stupeň, svým soupeřkám se vyrovnaly herně, ale po dalších dvanácti minutách také ve skóre. O chvíli později ho dokonce dokázaly překlopit na svou stranu. Ne však na dlouho. Závěr prvního dějství patřili domácímu celku, který si „uzmul“ poločasové vedení 18:17.

Naopak nástup do druhé půle skvěle vyšel týmu koučů Řezáče a Štiky, během pár minut se prostřílel ke tříbrankovému vedení. To sice neudržel, ale ještě do poslední dvacetiminutovky vstupoval s gólem navrch. Utkání ve skvělé atmosféře gradovalo, každá strana dokázala zareagovat na trefu soupeřek ještě osm minut před koncem duelu svítilo skóre 28:27. Když v 56. minutě snížila Jana Chlupová na 30:28, zdálo se, že závěr přinese pořádné drama. To však režírovaly domácí hráčky, které už slávistkám nedovolily vstřelit ani branku a naopak své tři ještě přidaly a zajistily si vítězství 33:28.

Nejvíce branek Iuventy Michalovce: Holešová 7, Wollingerová 6/1, Kotová 6.

Sestava a branky Slavie Praha: Kudláčková, Hillebrandová – Galušková 3/1, Hudáková 5, Chlupová 1, Chovancová, Jačková 4, Míšová, Novotná 4/2, E. Svobodová, M. Svobodová, Šetelíková 7, Továrková, Tulipánová 3, Večeřová 1. Trenéři: Řezáč, Štika.

Rozhodčí: Budzák, Záhradník. Sedmimetrové hody: 4/3 – 4/3. Vyloučení: 3:3. Diváci: 800.