Hlavní strana Ženy Aktuality Zase ten neoblíbený soupeř: Slavia prohrála doma s Prešovem 21:25

Zase ten neoblíbený soupeř: Slavia prohrála doma s Prešovem 21:25 PDF Tisk Email
Pátek, 03 Listopad 2017 20:05

Házenkářky Slavie Praha prohrály doma v dohrávce třetího kola MOL ligy s ŠŠk Prešov 21:25 po poločase 8:11, Pro tým trenérů Richarda Řezáče a Františka Štiku jde o druhou ztrátu bodů v probíhajícím ročník společné česko-slovenské ligy a také druhou v řadě. V sobotu 11. listopadu hraje Slavia v Olomouci s tamní Zorou, která dokázala porazit obhájce titulu Iuventu Michalovce. Nejbližší domácí zápas je na programu v pátek 17. listopadu proti Duslu Šala.

Dohrávka 3. kola MOL ligy

Slavia Praha – ŠŠK Prešov 21:25 (8:11)

Slávistky dobře začaly, v sedmé minutě vedly 3:1 a… Jenže, pak se ve špatné obrátilo. „Nedokážu si to vysvětlit. Nebyli jsme nervózní, ani si nemyslím, že by hráčky zápas podcenily,“ poznamenal v prvním hodnocení kouč Slavie Richard Řezáč. Vzápětí však dodal: „Ale holky asi věřily, že to půjde jednodušeji.“

Momentka z utkání Slavia Praha - ŠŠK Prešov. | Foto: Ladislav Nussbauer

Prešov, neoblíbený soupeř, který v minulé sezoně Slavii doma porazil a tím ji připravil o medaili z tehdejší interligy, se ujal v Praze ve 4. minutě vedení a už ho do konce duelu v Edenu nepustil.

„Doplatili jsme na své nepřesnosti a také 16 nevynucených chyb. To je proti takovému soupeři jako Prešov bohužel až moc vysoké číslo. Jakoby bychom zapomněli, že už jsou dva roky spolu a tedy jsou stále sehranější a lepší a lepší,“ připustil problémy a důvody prohry Řezáč a doplnil: „Jsme zklamaní, jak děvčata neplnila taktické úkoly, které jsme si naplánovali. Věřím, že to byl den blbec, zápas blbec a že jsme si smůlu pro celou sezonu právě tímto zápasem vybrali.“

Pokuty zatím padat nebudou. Ale… „V pondělí na tréninku si vše pořádně rozebereme, do posledního šroubku a budeme se připravovat na důležitý zápas v Olomouci se vším všudy, aby to nedopadlo takto bídně,“ uzavřel trenér Slavie Praha Richard Řezáč.

Sestava a branky Slavie Praha: Kudláčková, Hillebrandová, Hořáková – Motejlová, Hudáková 2, Míšová, Novotná 3, Večeřová 1, Jačková 2, Tulipánová, E. Svobodová, M. Svobodová 1, Chovancová, Galušková 5/1, Šetelíková 5, Chlupová 2. Trenéři: Řezáč, Štika.

Nejvíce branek ŠŠK Prešov: Bačíková 6/3, Gajdošoví 5, Liebiedievaová, Harčarudková po 4.

Rozhodčí: Bubeniček, Petruška. Sedmimetrové hody: 2/1 – 3/3. Vyloučení: 3:4. Diváci: 150.

Program 9. kola MOL ligy – sobota 4. listopadu: Sokol Poruba – AS Trenčín, HC Zlín – Sokol Písek, Zora Olomouc – Duslo Šala, Baník Most – SHK Veselí nad Moravou, Sokol RMK Bánovce nad Bebravou – Iuventa Michalovce. Předehrávka: ŠŠK Prešov – HK Hodonín 30:23.