company logo
company logo

Generální partnerPartneřiProjekty

Spolupracujeme

Hlavní strana Žákyně Starší žákyně Žákovská liga 1. kolo - hala Třebešín, Praha

Žákovská liga 1. kolo - hala Třebešín, Praha PDF Tisk Email
Pondělí, 04 Prosinec 2017 16:55

O prvním prosincovém víkendu odstartovala Žákovská liga starších žaček. Do nejvyšší soutěže v této kategorii se letos přihlásilo 23 družstev z celé republiky. DHC Slavia Praha  byla v prvním kole pořadatelem svého kola.


Nejdále to do Prahy měly házenkářky z SC Bohumín. Ty nastoupily proti našim hráčkám hned v prvním utkání. Naše děvčata v tomto utkání nezaváhala a od začátku utkání diktovala tempo hry. Bez větších problémů holky zvítězily 21:9. V druhém utkání nastoupily Slávistky proti týmu z Poruby.  Hráčky Poruby předváděly velmi tvrdou házenou, rozhodčí však oprávněně jejich fauly a někdy i zbytečné řeči spravedlivě ohodnotili žlutou kartou či vyloučením. Při konečném součtu nasbíraly hráčky Poruby v tomto utkání 9 dvouminutových vyloučení, 3 žluté a dokonce 1 červenou kartu. Naše holky se jejich hře nepřizpůsobily a zápas nakonec vyhrály s přehledem 26:14. Do třetího zápasu nastoupily Slávistky proti Kynžvartu, hra vypadala opět velmi pěkně, vycházely nacvičené kombinace a všechny tři brankářky, které do utkání zasáhly, předvedly několik pěkných zákroků. Holky se těšily na to, kdo vstřelí 30. gól, protože to znamená pečení koláče na příští trénink, Saša Koubová však úlohu kuchařky s díky odmítla a trhák v posledních pár vteřinách vystřelila mimo bránu. Utkání tedy skončilo 29:14. K poslednímu zápasu turnajového dne Slávistky nastoupily proti hráčkám z Písku. Kdo v tu dobu ještě zůstal v hale z předvedené hry našich  holek nadšený nebyl. Utkání žačky sice vyhrály 15:11, ale moc pěkných okamžiků k vidění nebylo. Dalo by se říct, že holky se k výhře spíše protrápily.

Hodnocení trenérky Petry Freislerové:
V žákovské lize si přejeme uspět a víme, že jsme většinou týmů považovány za jednoho z favoritů. Přípravě na žákovskou ligu jsme věnovaly celý podzim. Za vstup do soutěže chci holky pochválit. K zápasům přistupovaly svědomitě a na hřišti odvedly maximum. Jsem moc ráda, že se dařilo brankařkám a k oporám týmu Holečkové, Zimové a Matějkové se skvělým výkonem přidaly i ostatní hráčky. Pochvalu si zaslouží všechny, které se na hřišti v utkáních objevily. Pokud bych měla vyhlásit hráčku turnaje, tak pro mě to tentokrát byla Alexandra Dietscholdová, která ke svým  krásným střelám zpoza devíti metrové hranice přidala i několik výborných přihrávek do křídla či do pivota, které v minulosti v její hře chyběly. Jedinou kaňkou celého dne byl zápas s Pískem, kde jsme už nepůsobily tak koncentrovaně a soupeř nás řádně potrápil. Musíme tedy v přípravě na další turnaj zapracovat mimo herních věcí i na tom, že žádný zápas se sám nevyhraje a soustředit se je potřeba až do posledního hvizdu rozhodčího.

Slavia - SC Bohumín  21:9
Slavia - Sokol Poruba 26:14
Slavia - Lázně Kynžvart  29:14
Slavia - Písek  15:11


Aktualizováno Úterý, 05 Prosinec 2017 16:30
 

Navštivte nás:
Založeno na Joomla!. Designed by: free hosting ftp value hosting Valid XHTML and CSS.