Hlavní strana Ženy Aktuality Slávistky porazily Veselí 30:25 a jsou ve finále Českého poháru, ve kterém se utkají s Mostem

Slávistky porazily Veselí 30:25 a jsou ve finále Českého poháru, ve kterém se utkají s Mostem PDF Tisk Email
Pátek, 29 Prosinec 2017 19:00

Finále! Házenkářky Slavie Praha splnily první cíl sezony. V semifinále Českého poháru porazily tým SHK Veselí nad Moravou 30:25, po poločase 16:14, a postoupily do finále. V něm se v sobotu 30. prosince od 15.30 hodin utkají s Baníkem Most, který ve druhém semifinálovém souboji porazil Sokol Poruba 31:26 (19:12). Final 4 Českého poháru se hraje ve sportovní hale v Jindřichově Hradci, adresa: U Stadionu 1137. Vstupné činí 40 korun.

Final 4 Českého poháru – semifinále
Slavia Praha – SHK Veselí nad Moravou 30:25 (16:14)

Svěřenkyně trenérů Richarda Řezáče a Františka Štiky vstoupily do semifinále s náležitou vervou a během prvních minut si vypracovaly čtyřgólový náskok, když vedly 6:2. Následně se „probudily“ soupeřky, které v MOL lize dokázaly porazit triumfátorky posledních sezon Iuventu Michalovce, a v následujících osmi minutách utkání vyrovnaly a následně se ujaly vedení. V závěru prvního dějství se prokázala větší zkušenost z turnajových klání Slavie a Pražanky opět otočily skóre na svou stranu a poločas vyhrály 16:14.

Ten druhý se odehrával v jejich „profesorské“ režii, když se soupeřkám nedovolily přiblížit na více než dvě branky, ba naopak svůj náskok postupně zvyšovaly a zvyšovaly a zvyšovaly, až na konečných pět gólů. Především série na konci prvního poločasu a na konci první desetiminutovky druhé části je poslala do finále.

Slávistky měly podporu i v hledišti haly v Jindřichově Hradci.

Trenér Slavie Praha Richard Řezáč k semifinále proti Veselí nad Moravou: „Naplnilo se moje očekávání, že to nebude jednoduché utkání. Jsem rád, že gólově vyčnívala Veronika Galušková, ale jinak jsme podali kolektivní výkon, kterým jsme ten důležitý zápas dokázali zvládnout. Čím si vysvětluji, že jsme Veselí v prvním poločase dovolili vyrovnat? Bylo to našimi chybami, především v obraně, na které jsme sice upozorňovali, ale bohužel se nám staly, těmi jsme dostali soupeřky na koně. Navíc jsme neproměňovali gólové šance. Ale ve druhém poločasu jsme si Veselí nepřipustili k tělu, nedovolili jim semifinále zdramatizovat.“

Richard Řezáč k finále s Baníkem Most: „Věřím, že my se na Most dobře vyspíme a budeme jim vyrovnaným soupeřem. A ony se třeba tak dobře nevyspí a to zvýší naše šance na úspěch. Samozřejmě víme, že je to nejtěžší možný protivník pro finále, ale také jejich hráčky jsou jen z masa a kostí a dá se proti nim hrát. Jak na ně? Nedělat chyby, ani v obraně ani v útoku, proměňovat šance. Věřím, že náš výkon podpoří naše brankářky. Semifinále Mostu proti Porubě, která mě trochu zklamala, že nehrála podle mého očekávání, máme na videu, přes noc ho zanalyzujeme a pořádně se na něj připravíme, aby naše hráčky věděly, co hrát. Pokud se budeme držet taktiky a odvedeme skvělý kolektivní výkon, doufám, že by se mohlo podařit to, co si přejeme a proč jsme do Jindřichova Hradce přijedli. Tedy vyhrát."

Sestava a branky Slavie Praha: Kudláčková, Hillebrandová – Franková, Motejlová 3, Novotná 5, Večeřová, Jačková 2, Hudáková 4, Míšová, Tulipánová, E. Svobodová, M. Svobodová, Galušková 9/5, Továrková, Šetelíková 5, Chlupová. Trenéři: Řezáč, Štika.

Nejvíce branek Veselí nad Moravou: Olšovská 11/5, Novotná, Vinklírková, Šustková, Soldánová po 3.

Rozhodčí: Pavlát, Točík. Sedmimetrové hody: 6/5 – 5/5. Vyloučení: 4:4. Diváci: 154.

Zápasy o konečné umístění jsou na programu v sobotu 30. prosince. Od 13.30 hodin se utkají poražené semifinalistky o bronz, v 15.30 hodin začíná finále.

Závěrečný turnaj Českého poháru je dotovaný částkou 85 000 korun, vítězky berou 50 tisíc, poražené finalistky polovinu, třetí 10 000 korun.

Zbývající výsledek semifinále Českého poháru: Baník Most – Sokol Poruba 31:26 (19:12).

Program závěrečného dne Final 4 Českého poháru – sobota 30. prosince – 13.30 hodin – o 3. místo: SHK Veselí nad Moravou – Sokol Poruba. 15.30 hodin - finále: Slavia Praha – Baník Most.

Aktualizováno Pátek, 29 Prosinec 2017 21:17