Hlavní strana Ženy Aktuality Slavia prohrála ve finále Českého poháru s Baníkem Most 26:35

Slavia prohrála ve finále Českého poháru s Baníkem Most 26:35 PDF Tisk Email
Sobota, 30 Prosinec 2017 17:25

Házenkářky Slavie Praha obsadily ve finálovém turnaji Českého poháru. Po semifinálovém vítězství nad SHK Veselí nad Moravou podlehly svěřenkyně trenérů Richarda Řezáče a Františka Štiky v sobotním finále Baníku Most 26:35, po poločase 12:20. Pražanky tak vylepšily svou loňskou pozici, kdy vypadly v semifinále.

Závěrečný turnaj Českého poháru byl dotovaný částkou 85 000 korun, vítězky z Mostu získaly 50 tisíc, poražené finalistky ze Slavie polovinu, třetí Veselí bralo 10 000 korun.

Finále Českého poháru 2017
Slavia Praha – Baník Most 26:35 (12:20)

Pražankám se nevydařil vstup do finále, když po třech minutách prohrávaly 0:3 a na konci první desetiminutovky 2:7. Poté přišlo zlepšení a slávistky se Mostu přiblížily na dostřel tří branek. Jenže o osudu nejen první půle, ale celého finálového zápasu, a tedy i Českého poháru rozhodlo šest minut, v nichž Mostečanky vstřelily pět gólů, slávistky žádný a z devítibrankového rozdílu už se Pražanky nedokázaly vrátit do utkání.

Nejlepší střelkyní Slavie byla stejně jako v semifinále Veronika Galušková s osmi góly.

Sestava a branky Slavie Praha: Kudláčková, Hillebrandová –Motejlová 1, Novotná 3/1, Večeřová 2, Jačková, Hudáková 3, Míšová 3/1, Tulipánová 1, E. Svobodová, M. Svobodová 3, Franková, Galušková 8/6, Továrková, Šetelíková, Chlupová 2. Trenéři: Řezáč, Štika.

Nejvíce branek Baníku Most: Szarková 9/1, Jeřábková 7, Kovářová 6.

Rozhodčí: Pavlát, Točík. Sedmimetrové hody: 8/8 – 1/1. Vyloučení: 1:3. Diváci: 458.

Zbývající výsledek Českého poháru – o třetí místo: SHK Veselí nad Moravou – Sokol Poruba 26:21.

Aktualizováno Sobota, 30 Prosinec 2017 17:27