Hlavní strana Ženy Aktuality Vyhráli jsme, ale jsem zklamaný, hodnotí výhru nad posledními Bánovcemi kouč Řezáč

Vyhráli jsme, ale jsem zklamaný, hodnotí výhru nad posledními Bánovcemi kouč Řezáč PDF Tisk Email
Neděle, 07 Leden 2018 20:31

Házenkářky Slavie Praha zvítězily ve 12. kole MOL ligy nad nováčkem soutěže Sokolem RMK Bánovce nad Bebravou 31:26, po poločase 18:11, v tabulce jim patří třetí místo o bod za vedoucím Baníkem Most a o skóre za druhou Iuventou Michalovce. Trenér Pražanek Richard Řezáč hodnotí vítězství nad Bánovcemi jako povinné, přiznává zklamání z předvedené hry. A pozor, již za tři dny hostí Slavia doma tradičního rivala Baník Most. Hraje se od 17.30 hodin v hale ve Vršovicích.

MOL liga – 12. kolo
Slavia Praha – Sokol RMK Bánovce nad Bebravou 31:26 (18:11)

Slávistky se vrátily do ligové soutěže po 51 dnech a v první polovině duelu proti Bánovcím, které dosud v MOL lize nezískaly ani bod, dominovaly. Nejenže se ujaly vedení, ale velmi rychle ho navyšovaly a do závěrečného hvizdu ho ani nepustily. Pražanky vedly po 10 minutách 5:1, před přestávkou se dostaly až k osmigólovému rozdílu.

Ten si udržovaly i na začátku druhého dějství. Zdálo se, že míří za jasnou výhrou, ale deset minut před řádnou hrací dobou si situaci zkomplikovaly, když neproměnily šance, dovolily soupeřkám třikrát za sebou skórovat a tím se dotáhnout na dostřel dvou branek. Závěr ale patřil domácím, které nakonec vítězství vybojovali.

Alena Šetelíková střílí jednu ze svých branek do sítě Bánovců. | Foto: Ladislav Nussbauer

Kouč Richard Řezáč byl po utkání velmi rozmrzelý a na otázku, zda nebylo těžší, než čekal, odpověděl: „Ano, bylo.“ A popisoval dál: „Začátek utkání jsme zvládli, odskočili ve skóre a do poločasu si drželi slušný náskok. Jenže dál si to nedokážu vysvětlit. Do druhé půle jsme vstoupili s uspokojením. Přístup a nasazení byly po přestávce ty tam, přestože jsme v kabině apelovali, že musíme vydržet v tempu, nesmíme nezahazovat šance, musíme se vyvarovat zbytečných technických chyb. Bohužel, všechno, co jsme si řekli, nedokázaly hráčky splnit. Udělali jsme z toho drama, kdy se Bánovce dotáhly na dvě branky a… Skoro jsme se museli bát o výsledek. Byl to zmar. Hráčky přestaly hrát takticky a každá si myslela, že to strhne. Ale spíš se dopouštěly chyb, než aby si vzájemně pomohly. Nedokázaly se vyhecovat, myslely si, že se Bánovce porazí samy. Jsem zklamaný, jsem zklamaný z přístupu hráček. Takto se hrát nedá.“

Řezáčovi se mluvili o to hůř, protože ví, že ve středu jeho tým čeká šlágr české části MOL ligy proti dominujícímu Most. „No každý zápas začíná od 0:0 a je jiný. Takže se v tomto nepovedeném proti Bánovcím nebudeme hrabat, pokusíme se ho vytěsnit z hlav. Ale trochu se bojím, že na některých hráčkách zřejmě stopy nechá.“

Slávistky čekají dva tréninky, pondělní z poloviny rehabilitační, úterní zcela zaměřený na Most. A věří v podporu publika při „klasice“ proti Mostu.

Nikola Motejlová v utkání proti Bánovcům. | Foto: Ladislav Nussbauer

Sestava a branky Slavie Praha: Kudláčková, Hillebrandová, Hořáková – Motejlová 4, Hudáková 2, Míšová, Novotná 3/1, Večeřová, Jačková 1, Tulipánová 1, E. Svobodová, M. Svobodová 6, Galušková 5/2, Šetelíková 5, Chlupová 4. Trenéři: Řezáč a Štika.

Nejvíce branek Sokola RMK Bánovce nad Bebravou: Michnová 9/3, Turková 4, Matušincová 4/1.

Rozhodčí: Pavlát, Točík. Sedmimetrové hody: 4/3 – 7/6. Vyloučení: 4:4. Diváci: 200.

Výsledky 12. kola MOL ligy: Iuvetna Michalovce – Sokol Poruba 26:24, SHK Veselí nad Moravou – ŠŠK Prešov 25:20, Duslo Šala – AS Trenčín 31:20, Sokol Písek – HK Hodonín 30:29, Zora Olomouc – Baník Most 20:24.