Hlavní strana Ženy Aktuality Plán splněn. Čtyři body ze Slovenska jsou v Praze

Plán splněn. Čtyři body ze Slovenska jsou v Praze PDF Tisk Email
Neděle, 04 Únor 2018 21:43

Čtyři body jsou doma. Turné po Slovensku se podařilo a ze zápasů Řezno, Německo v Prešově a v Trenčíně vezou házenkářky Slavie Praha plný bodový zisk. Úspěšný víkend završily svěřenkyně trenérů Richarda Řezáče a Františka Štiky nedělním vítězstvím v předehrávce 18. kola v Trenčíně nad tamním AS 40:21. Pražanky nadále drží medailové pozice ve společné česko-slovenské MOL lize a upevňují si pozici pro postup do play-off české části.

MOL liga - předehrávka 18. kola

AS Trenčín – Slavia Praha 21:40 (9:21)

Po pár minutách nebylo co řešit. Rozdíl mezi hráčkami Slavie a domácím Trenčín byl viditelný od první minuty. Hned v té následující se svěřenkyně trenérů Richarda Řezáče a Františka Štiky dostaly do vedení a to udržely až do závěrečné sirény. No a náskok budovaly a budovaly a budovaly. Po deseti minutách vedly 9:3, po dvaceti o devět gólů a do poločasu o dvanáct 21:9. Také ve druhém dějství slávistky nepovolily a drtily domácí tým, kdy se ve 49. minutě dostaly až ke dvacetigólovému náskoku. A ten jim vydržel až do konce utkání.

„Tak určitě,“ pravil s nadsázkou a se smíchem trenér Slavie Richard Řezáč o spokojenosti s plným bodovým ziskem po duelech v Prešově a v Trenčíně. „Jsem rád, jak jsme oba zápasy zvládli. Zvlášť dnes v Trenčíně, kdy to bylo o hlavě. Hráčky k tomu skvěle přistoupily, byly soustředěné,“ pochvaloval si Řezáč a doplnil: „Ještě krásnější to bylo, protože jsme změnili sestavu a nasadili další hráčky.“ Prosadily se především Martina Tulipánová s osmi brankami a Adriana Míšová se šesti. „To mě velmi potěšilo a bylo vidět, jak jsou aktivní a měly chuť,“ uzavřel Richard Řezáč.

Nejbližší utkání MOL ligy odehrají slávistky v neděli 11. února od 17.00 hodin doma s nováčkem soutěže HK Hodonín.

Nejvíce branek AS Trenčín: Rajnohová 8/1, Pastorková 5, Takačová, Nejedlíková po 2.

Sestava a branky Slavie Praha: Kudláčková, Hillebrandová – Kvášová (Kutlvašrová) 1, Míšová 6, Novotná, Večeřová 2, Jačková, Tulipánová 8, E. Svobodová, M. Svobodová 4, Galušková 7, Šetelíková 6, Chlupová 6/1. Trenéři: Řezáč, Štika.

Rozhodčí: Mandák, Rudinský. Sedmimetrové hody: 4/3 – 2/2. Vyloučení: 0:3. Diváci: 200.