Hlavní strana Ženy Aktuality Slavia výrazně vítězí v Bánovcích, ale MOL ligu nevyhraje

Slavia výrazně vítězí v Bánovcích, ale MOL ligu nevyhraje PDF Tisk Email
Sobota, 14 Duben 2018 19:12

Házenkářky Slavie Praha rozdrtily ve 25. kole MOL ligy Sokol RMK Bánovce nad Bebravou na jeho palubovce 39:19. Výhra Baníku Most nad Zorou Olomouc 31:23 však rozhodla o tom, že svěřenkyně trenérů Richarda Řezáče a Františka Štiky společnou česko-slovenskou soutěž v tomto ročníku nevyhrají. Čtyřletou vládu Iuventy Michalovce ukončil právě Most. A ten bude soupeřem slávistek v posledním kole základní části. Utkání Baník-Slavia se předehrává již ve čtvrtek 19. dubna od 18.00 hodin. K zisku stříbrné medaile z MOL ligy stačí Pražankám remíza, bez ohledu na poslední výsledek Michalovců.

MOL liga – 25. kolo

Sokol RMK Bánovce nad Bebravou – Slavia Praha 19:39 (9:19)

Slávistky si do Bánovců přijely pro povinnou výhru a po pár minutách svou misi naplňovaly. Pomohly jim k tomu i domácí hráčky, které měly třináctiminutový brankový výpadek, ve kterém naopak slávistky vstřelily šest gólů a vytvořily si rozhodující náskok. Na ten domácí neuměli zareagovat a skóre narůstalo a narůstalo. Do přestávky činil rozdíl deset branek, na konci utkání dvojnásobek.

Slávistky se radují z výbry v Bánovcích. Vlevo Richard Řezáč, dole František Štika.

Trenér Richard Řezáč tedy spíš dal přednost ostatním výsledkům: „Bohužel všechno dopadlo podle očekávání, tedy že Most doma porazil Olomouc a Michalovce zvítězily v Porubě. Takže si s Michalovcemi zahrajeme na dálku o druhé místo v MOL lize.“ Řezáč se hned od neděle zaměří na čtvrteční bitvu dvou dlouhodobě nejlepších českých celků. Most vyhrál MOL ligu a bude nejvýše nasazeným týmem pro českou část play-off. „Chceme to v Mostu zvládnout, protože víme, že hrajeme o druhé místo v MOL lize. Ale na úkor zdraví určitě ne. Protože nás čeká play-off a naším dalším cílem je být v něm co nejúspěšnější,“ objasnil Řezáč a k zápasu v Bánovcích poznamenal: „V úvodu jsme dělali moc technických chyb, trvalo nám chvíli, než jsme se do zápasu dostali. Ale když už jsme do tempa, na které jsme zvyklí, dostali, tak jsme dominovali. Hráli jsme to, co jsme si řekli. Jsme rádi, že do utkání zasáhli všechny hráčky. Obzvlášť musím pochválit obě brankařky, které před play-off ukázaly skvělou formu, což nás těší.“

Poklidný duel v Bánovcích však skončil již po první čtvrtině pro Hanu Kvášovou. „Bohužel jsem od 15. minuty hráli bez zraněné Hany Kvášové, která inkasovala ránu do nohy. V pondělí budeme vědět, jak to s ní bude pro duel v Mostu. Zbývající tři spojky Magdalena Svobodová, Tereza Pokorná a Veronika Galušková odvedly dobrou práci, takže s výkonem jsme spokojení,“ uzavřel trenér Slavie Praha Richard Řezáč.

Nejvíce branek Sokola RMK Bánovce nad Bebravou: Michnová 5/2, Matušincová 4, Srncová 4

Sestava a branky Slavie Praha: Kudláčková, Hillebrandová – Motejlová 2, Míšová 2, Novotná 1, Večeřová, Jačková 6, Tulipánová 5, Pokorná 6/1, M. Svobodová 3, Galušková 8/1, Šetelíková 3, Chlupová 2, Kvášová 1. Trenéři: Řezáč a Štika

Rozhodčí: Zubo, Oťapka. Sedmimetrové hody: 5/2 – 2/2. Vyloučení: 5:3.

Výsledky 25. kola: AS Trenčín – Duslo Šala 25:29, Sokol Poruba – Iuventa Michalovce 27:28, Baník Most – Zora Olomouc 31:23, HK Hodonín – Sokol Písek 31:31, ŠŠK Prešov –  SHK Veselí nad Moravou (neděle 15. dubna).

Program posledního 26. kola základní části – čtvrtek 19. dubna 18.00 hodin: Baník Most – Slavia Praha; sobota 21. dubna: Duslo Šala – Sokol RMK Bánovce nad Bebravou, Zora Olomouc – HC Zlín, Sokol Písek, AS Trenčín, Iuventa Michalovce – ŠŠK Prešov, SHK Veselí nad Moravou – HK Hodonín.

Play-off začíná 28. dubna 2018, mistr bude znám nejpozději 20. května 2018.

Aktualizováno Sobota, 14 Duben 2018 19:36