company logo
company logo

Generální partner

PartneřiProjekty

Spolupracujeme

Hlavní strana Ženy Aktuality Ano, ano, ano. Slávistky jsou ve finále, o titul se utkají s Mostem

Ano, ano, ano. Slávistky jsou ve finále, o titul se utkají s Mostem PDF Tisk Email
Napsal uživatel kzr   
Neděle, 06 Květen 2018 18:07

 

24:19. 2:1. To je výsledek rozhodujícího třetího duelu semifinále play-off české části MOL ligy a konečný stav série. To znamená, že házenkářky Slavie Praha postupují do finále, ve kterém je čeká Baník Most. Svěřenkyně trenérů Richarda Řezáče a Františka Štiky tak splnily jeden z výkonnostních cílů sezony. Vyvrcholení české části odstartuje příští víkend, pravděpodobně v neděli 13. května, v Praze. Odveta je na programu v sobotu 19. května, a případný rozhodující třetí zápas v neděli 20. května v Mostu.

 

Trenér Richard Řezáč přišel s novou, vítěznou taktikou. | Foto: Ladislav Nussbauer

 

MOL liga – semifinále play-off české části

3. zápas

Slavia Praha – SHK Veselí nad Moravou 24:19 (14:10)

Na první gól rozhodujícího souboje v semifinále se čekalo dlouhé čtyři minuty a přestože ho vsítily hráčky Veselí, Pražanky zapomněly na trápení ze soboty, v šatně nechaly nervozitu a vzápětí vyrazily za postupem do finále. Ten si „přihrály“ už v prvních patnácti minutách, kdy si vytvořily klíčový náskok čtyř branek, na který hostující tým už nedokázal adekvátně reagovat. V dalším průběhu utkání se jen dvakrát, deset minut před koncem řádné hrací doby, dokázaly přiblížit na dostřel dvou gólů. Více jim slávistky neumožnily a zaslouženě postoupily.

 

Eliška Jačková střílí jednu ze svých pěti branek v rozhodujícím duelu Veselí. | Foto: Ladislav Nussbauer

 

Velký zápas odehrála, vlastně odchytala, brankářka Slavie Petra Kudláčková, která byla nejlepší na hřišti a nejvíce se podepsala na rozhodujícím vítězství semifinálové série a postupu do finále. Zdatně jí opět sekundovaly Eliška Jačková a Veronika Galušková, které se shodně trefily pětkrát.

 

Utkání rozhodla brankářka Slavie Petra Kudláčková. „Na tomto postu byl diametrální rozdíl. Dnes zase pochytala to, co jsme potřebovali a tým držela nad vodou, za což jí patří poděkování a doufám, že takovou formu si přenese do finálových bojů,“ poznamenal na adresu hráčky utkání kouč Pražanek Richard Řezáč, který poslal na palubovku pozměněnou sestavu, čímž zaskočil soupeře. „Vyměnili křídla. Na levém nastoupila od začátku Jana Chlupová, což byl sice odvážnější tah, ale dlouhodobě jsme nad tím přemýšleli. Byli jsme na to připravení, i Jana, která tu roli zvládla perfektně. A Adriana Míšová na pravém křídle také splnila naše očekávání. Byla schopná se dostávat do koncovky, v níž byla velmi platná.“

 

Adriana Míšová (vzadu) bojuje s obranou Veselí na Moravou. | Foto: Ladislav Nussbauer

 

Řezáč byl spokojený s tím, s čím v sobotu nebyl a s mírnou nadsázkou pravil: „Přestože jsme se čtyři minuty rozbíhaly, tak se nám povedl vstup do zápasu. Udělali jsme změny v sestavě a z toho podařeného začátku jsme dokázali vytěžit náskok.“ Věřil, že se jeho tým nebude muset o vítězství strachovat. „Škoda, že jsme nebyli schopní se ‚utrhnout‘ víc než o čtyři branky. Tím jsme bohužel drželi Veselí pořád ve hře,“ poznamenal Řezáč a vysvětlil: „Ve druhém poločase už to vypadalo, že je máme na lopatě, ale za stavu, kdy jsme vedli o šest branek, tak jsme najednou polevili v koncentraci v obraně, dostávali jsme jednoduché góly a najednou jsme měli problém. Ale naštěstí jsme zmobilizovali síly a utkání dotáhli do vítězného konce.“

 

Momentka z rozhodujícího semifinále Slavia-Veselí. | Foto: Ladislav Nussbauer

 

Sestava a branky Slavie Praha: Kudláčková, Hillebrandová – Motejlová 1 Míšová 2, Novotná 2, Večeřová, Jačková 5, Tulipánová, Pokorná 1/1, E. Svobodová, M. Svobodová, Galušková 5/1, Šetelíková 4, Chlupová 3, Kvášová 1. Trenéři: Řezáč a Štika.

 

Nejvíce branek SHK Veselí nad Moravou: Šustková 6, Novotn 5/2, Olšovská 4.

 

Rozhodčí: Blanar, Haramul. Sedmimetrové hody: 2/2 – 5/3. Vyloučení: 4:3. Diváci: 120.

 

Konečný stav série: 2:1 (26:28, 23:18, 24:19), do finále postoupila Slavia Praha.

 

Ve druhém semifinále zvítězil Baník Most nad Zorou Olomouc 2:0 za zápasy (29:23 a 28:26).

 

Program finále Baník Most – Slavia Praha

13. května 2018, první zápas, Slavia Praha – Baník Most

19. května 2018, druhý zápas, Baník Most – Slavia Praha

20. května 2018, případný třetí zápas, Baník Most – Slavia Praha

Časy začátků utkání ještě nejsou známé.

 

 

Aktualizováno Neděle, 06 Květen 2018 18:24
 

Navštivte nás:Založeno na Joomla!. Designed by: free hosting ftp value hosting Valid XHTML and CSS.