company logo
company logo

Gen. sponzor MD SŽ MŽ

Generální partnerPartneřiProjekty

Spolupracujeme

Hlavní strana Dorostenky Mladší dorostenky Mladší dorostenky Slavie Praha přepsaly nejen klubovou historii

Mladší dorostenky Slavie Praha přepsaly nejen klubovou historii PDF Tisk Email
Napsal uživatel kzr   
Pondělí, 28 Květen 2018 09:09

 

Velmi povedenou sezonu mají za sebou mladší dorostenky Slavie Praha. Po vítězství v první celostátní lize, které získaly již 1. května, si samy před sebe hráčky postavily nový cíl – dohrát ligu bez ztráty bodu. A hlásí: Povedlo se!

 

Soupeři nebyli snadní. V předposledním kole dorostenky odrazily nápor stříbrného Jindřichova Hradce domácí výhrou 24:17. A zcela na závěr soutěže zajížděly na hřiště bronzového HC Zlín a výsledek byl více než přesvědčivý – vítězství 36:18.

 

Umístění v lize kvalifikovalo tým mladších dorostenek Slavie na Česko-slovenský pohár, který hrají dvě nejlepší družstva z Česka a Slovenska. Tentokrát se turnaj konal ve slovenské Nitře. „V prvním utkání jsme potvrdili roli českého lídra a porazili jsme dobře známý Jindřichův Hradec 32:27. Ve druhém jsme pak více než přesvědčivě potvrdili medailové ambice a zvítězili nad Prešovem 31:14,“ popisoval cestu Česko-slovenským pohárem trenér slávistických mladších dorostenek Michal Červenka a komentoval vyvrcholení celého turnaje: „Ve třetím duelu jsme odrazili nápor slovenského mistra a v souboji se soupeřem a vlastní únavou obstáli, o čemž svědčí výsledek Slavia – Nitra 23:14. A tak jsme s pocity radosti a únavy poprvé v historii Slavie zvedli nad hlavu Česko-slovenský pohár. Opět bez porážky a výsledkově přesvědčivě.“

 

A hlavně zaslouženě. Slávistky stejně jako v celé sezóně předváděly téměř neprostupnou obranu podpořenou vysokým procentem brankářské úspěšnosti, přímočarý přechod první i druhou vlnou a hru v postupném útoku založenou hlavně na individuálních schopnostech hráček. „Když to nešlo, nestyděli jsme se sáhnout si na dno sil a vítězství prostě vydřít a vybojovat. Kombinací těchto dvou předností jsme se stali neporazitelnými a těžko s námi někdo držel krok. S nadsázkou lze říct, že největším soupeřem byly hráčky samy sobě,“ doplnila trenér Michal Červenka. Jedinou výjimkou byl dánský soupeř ve čtvrtfinále Prague Open.

 

Tým mladších dorostenek Slavie Praha

Brankářky: Karin Řezáčová, Martina Koudelková, Kateřina Matějková (starší žákyně).

Pivotky: Nikol Řezáčová, Karolína Tichá, Vanesa Trojanová, Adéla Zimová.

Křídla: Barbora Linhartová, Sára Pavliščáková, Michaela Pařízková, Veronika Vojtová.

Spojky: Kateřina Martinková, Tereza Vostárková, Petra Škvorová, Denisa Holeňáková, Tereza Obořilová, Natálie Svobodová, Veronika Holečková.

Trenéři: Michal Červenka, Martina Papežová.

Kondiční trenér a fyzioterapeut: Aleš Urban.

Technický vedoucí: Petr Janoušek.

 

 

Aktualizováno Pondělí, 28 Květen 2018 09:11
 

Navštivte nás:

Partneři dorostenek
Založeno na Joomla!. Designed by: free hosting ftp value hosting Valid XHTML and CSS.