company logo
company logo

Generální partnerPartneřiProjekty

Spolupracujeme

Hlavní strana Ženy Aktuality Slavia má novou brankářku. Přichází Mateja Serafimová

Slavia má novou brankářku. Přichází Mateja Serafimová PDF Tisk Email
Napsal uživatel kzr   
Středa, 04 Červenec 2018 10:32

 

Seznamte se. Mateja Serafimová, 21 let, 178 centimetrů výšky. To je nová brankářka házenkářek Slavie Praha. Makedonská reprezentantka přestupuje z řeckého klubu A.C. Paok Soluň, se kterým hrála v uplynulé sezoně Vyzývací pohár, před tím působila v mateřském Metalurgu Skopje, v hlavním městě Makedonie.

 

Mateja Serafimová (uprostřed) v dresu makedonské reprezentace.

 

Serafimová přichází nahradit českou reprezentantku Petru Kudláčkovou, která odchází do švédského Kristianstadu. „Petra měla ve smlouvě výstupní klauzuli, které využila, takže od ledna letošního roku jsme hledali vhodnou náhradu na příští sezonu,“ popisuje šéf klubu Richard Toman. V hledáčku měl některé české gólmanky, ale… „Ty, které jsme chtěli, tak půjdou studovat do zahraničí, takže jsme museli volit jinou cestu. Nezbývalo než se podívat v zahraničí,“ dodává Toman. Díky svým kontaktům po Evropě a také na Balkáně se „dostal“ ke dvěma brankářkám. Jedné z Makedonie a jedné z Ruska. Nakonec přichází Mateja Serafimová, která je v nominaci makedonské reprezentace na zářijová přípravná utkání proti Srbsku a Švédsku. „O jejím angažování také rozhodla možnost finančního krytí mzdových nákladů makedonským podnikatelem,“ vysvětluje Toman.

 

Serafimová je třetí nově příchozí hráčkou před novou sezonou, prvními dvěma se staly Tereza a Vendula Fryčákovy ze Zory Olomouc. „Od nich očekáváme zlepšení naší hry na křídlech,“ říká Toman, podle kterého by měla „dorazit“ ještě jedna posila a to na pozici spojky. Jednání však ještě probíhají. Novým trenérem se stal již dříve Makedonec Rubin Kuzmanoski.

 

Rozhovor s Matejou Serafomovou

 

Proč jste se rozhodla pro Slavii?

Protože jsem chtěla udělat další krok v mé kariéře. Rok jsem působila v řeckém klubu, kdy sice byly dobré podmínky, ale sportovně jsem se chtěla posunout. Měla jsem nabídky z Francie či Norska, ale nakonec jsem se rozhodla jít do Slavie, která je na špičce a navíc hraje evropské poháry.

 

Kolik toho víte o české házené?

Ještě jsem nikdy proti žádnému českému týmu nehrála a to ani na klubové či reprezentační úrovni. Samozřejmě vím, jak se českému týmu dařilo na posledním mistrovství světa. A také vím, že v základní části se hraje společná česko-slovenská liga. Což je pro mě dobře, protože mi to přinese další zkušenosti. Viděla jsem nějaké zápasy na internetu, informace jsem si hledala na internetu.

 

Jakou roli ve vašem rozhodování hrál fakt, že novým trenérem je váš krajan Rubin Kuzmanoski?

Neznám ho osobně, ani jsme spolu nemluvili, ale věřím, že to bude fungovat. Komunikace určitě nebude problém. (smích) A doufám, že pod jeho vedením dosáhneme se Slavii hodně úspěchů.

 

Mateja Serafimová.

 

Aktualizováno Středa, 04 Červenec 2018 10:40
 

Navštivte nás:
Založeno na Joomla!. Designed by: free hosting ftp value hosting Valid XHTML and CSS.