Hlavní strana Ženy Aktuality Slávistky vstoupily do sezony výhrou 34:30 v Plzni

Slávistky vstoupily do sezony výhrou 34:30 v Plzni PDF Tisk Email
Středa, 05 Září 2018 19:55

Házenkářky Slavie Praha zahájily novou sezonu vítězstvím na hřišti DHC Plzeň 34:30, po poločase 19:17. Šlo o úspěšnou premiéru nového makedonského trenéra Rubina Kuzmanoského. Nejlepší střelkyní Slavie se stala Jana Chlupová se šesti góly. Po prvním kole česko-slovenské MOL ligy se Pražanky už v pátek vydají do Rakouska k prvnímu sobotnímu duelu kvalifikace Poháru EHF proti Müllner Bau Stockerau. Příští ligový zápas odehrají slávistky za týden v Porubě.

MOL liga – 1. kolo

DHC Plzeň – Slavia Praha 30:34 (17:19)

Slávistky se trefily už v první minutě a vedení si udržovaly a udržely celých šedesát minut utkání, do kterého nastoupily kromě trenéra také s dalšími novými tvářemi. Brankářkou Matejou Serafimovou z Makedonie, Brazilkou Julianou Borgesovou Limaovou a sestrami Terezou a Vendulou Fryčákovými.

Tým Kuzmanoského se prosazoval útočnou hrou, proto během patnácti minut získal až pětibrankový náskok a již do poločasu vstřelil 19 gólů. Ten se sice do přestávky ztenčil, ale i po ní pokračovala dominance pražského celku. Bez dramat a nervů dovedly slávistky první soutěžní utkání v sezoně do vítězného konce.

„Věděli jsme, že nás čeká neznámý soupeř, protože nováčka ligy není možné příliš sledovat. Určitou roli hraje i fakt prvního zápasu v sezoně, kdy ještě panuje určitá nervozita a herní systém si musí tzv. sednout,“ pravil po své premiéře v česko-slovenské soutěži Kuzmanoski a dodal: „Naši hru navíc ještě ovlivnily tři chybějící hráčky Eliška Jačková, Adéla Novotná, Veronika Vagaská, se kterými jsme dva měsíce pracovali, ale tentokrát buď kvůli zranění a nebo studijním povinnostem nemohly nastoupit.“

Trenéra velmi potěšil velký počet vstřelených branek, což hodnotil slovy: „S útokem jsem spokojený, protože jsme dali skutečně hodně gólů.“ Vzápětí však doplnil: „Ale s obranou spokojený být nemohu. Tam ještě vše nefungovalo tak, jak by mělo. Na tom ještě musíme pracovat.“

Podle šéfa klubu Richarda Tomana jde o důležitý vstup do sezony, protože byl vítězný. „Dva body bereme, přestože jsme nehráli oslnivě, ale po celé utkání jsme vedli,“ poznamenal Toman a s mírnou nadsázkou oznámil: „Přece nemůžeme před sobotním pohárem soupeřům ukázat všechno. Jsem přesvědčený, že nás sledují, tak si musíme schovat i něco pro ně na sobotu.“

Nejvíce branek DHC Plzeň: Mudrová 6/3, Franzová 5/3, Oravcová.

Sestava a branky Slavie Praha: Serafimová, Hillebrandová – Motejlová, Míšová 3, Večeřová, Tulipánová 4, Pokorná 5/4, T. Fryčáková 3, V. Fryčáková 3, Svobodová, Chovancová, Galušková 5, Chlupová 6, Slabá, Borgesová Limaová 5. Trenér: Kuzmanoski.

Rozhodčí: Nezbeda, Opava. Sedmimetrové hody: 6/6 – 4/4. Vyloučení: 1:2. Diváci: 306.

Program a výsledky 1. kola MOL ligy – sobota 8. září: SHK Veselí nad Moravou – Sokol Písek, Zora – Olomouc, neděle 9. září: Bánovce nad Bebravou – HC Zlín. Předehráno: Iuventa Michalovce – Duslo Šala 27:20, Baník Most – ŠŠK Prešov 35:24.

Aktualizováno Středa, 05 Září 2018 19:58