Hlavní strana Ženy Aktuality Slávistky ztratily první body v MOL lize po prohře 17:22 v Porubě

Slávistky ztratily první body v MOL lize po prohře 17:22 v Porubě PDF Tisk Email
Středa, 12 Září 2018 18:15

Házenkářky Slavie Praha prohrály v předehrávce druhého kola MOL ligy v Porubě s tamním Sokolem 17:22, když po prvním poločase vedly 11:10. Pražský tým makedonského trenéra Rubina Kuzmanoského tak ztratil první body v česko-slovenské soutěži. V neděli 16. září čeká slávistky čtvrtý zápas ve dvanácti dnech, kdy nastoupí ve vlastní hale k odvetě prvního kola kvalifikace Poháru EHF proto UHC Müllner Bau Stockerau.

MOL liga – 2. kolo

Sokol Poruba – Slavia Praha 22:17 (10:11)

Přestože domácí vstřelili první branku utkání, Pražanky vzápětí zareagovaly a během pár minut skóre díky Pokorné a Tulipánové otočily. A vedení si udržovaly po většinu první půle. Z ní nakonec odcházely do šaten s náskokem jedné trefy 11:10.

Zápas se z pohledu Slavie zlomil a mezi 33. a 39. minutou. Domácí zaznamenali pětibrankovou šňůru, skóre překlopili na svou stranu 15:12, na což už Pražanky nedokázaly zareagovat. Naopak Porubanky svůj náskok v půli druhé části navýšily na pět gólů a ten si „donesly“ až do cíle. Pražanky za třicet minut druhého poločasu jen šestkrát rozvlnily síť za domácí brankářkou.

Nejlepší střelkyní zápasu byla slávistka Tereza Pokorná, která se trefila šestkrát, sekundovala jí spoluhráčka Jana Chlupová s pěti brankami.

Trenér Rubin Kuzmanoski, trenér Slavie Praha: „Odehráli jsme výborný první poločas, ve kterém jsme předvedli výrazně lepší výkon než v sobotu při poháru v Rakousku. Potěšilo mě, že jsme zlepšili obranu a drželi utkání ve svých rukách. V tom druhém se ukázalo, jak moc nám chybí tři klíčové spojky Veronika Galušková, Eliška Jačková a Adéla Novotná. Ty, které hrály však zákonitě nemohly vydržet celých 60 minut a na konci zápasu na nich byla znát únava a neměly síly na zvrat zápasu. Ve druhé půli jsme také udělali až příliš technických chyb, což souvisí právě s nedostatkem hráček na pozicích spojek.“

Nejvíce branek Sokola Poruba: Michalíková 4, Desortová 3, Polášková 3/3.

Sestava a branky Slavie Praha: Serafimová, Hillebrandová – Franková, Motejlová 1, Míšová, Večeřová, Tulipánová 2, Pokorná 6/3, T. Fryčáková 1, V. Fryčáková 2, Svobodová, Chovancová, Vagaská, Chlupová 5, Slabá, Borgesová, Limaová. Trenér: Kuzmanoski.

Rozhodčí: Valášek, Vychodil. Sedmimetrové hody: 3/3 – 4/3. Vyloučení: 2:6. Diváci: 147.

Program 2. kola MOL ligy – sobota 15. září: Sokol Písek, Bánovce nad Bebravou, Zora Olomouc – Iuventa Michalovce, Duslo Šala – Baník Most, ŠŠK Prešov – SHK Veselí nad Moravou, neděle 16. září: HC Zlín – DHC Plzeň.

Aktualizováno Středa, 12 Září 2018 18:31