company logo
company logo

Generální partnerPartneřiProjekty

Spolupracujeme

Hlavní strana Ženy Aktuality Trenér Kuzmanoski věří v postup v Poháru EHF i přes šestigólové manko

Trenér Kuzmanoski věří v postup v Poháru EHF i přes šestigólové manko PDF Tisk Email
Napsal uživatel kzr   
Pátek, 14 Září 2018 10:45

 

S odhodláním a bez chyb. To bude požadovat trenér Rubin Kuzmanoski po svých hráčkách při nedělní odvetě prvního kola kvalifikace Poháru EHF. Házenkářky Slavie Praha do ní vstoupí od 19.30 hodin ve své hale, rakouské soupeřky z UHC Müllner Bau Stockerau si do odvety přivážejí náskok šesti branek po výhře 30:24.

 

Matematika mluví jasně. Aby Pražanky prošly do dalšího kola, musejí vyhrát o šest a více gólů. Při šestibrankovém rozdílu smí inkasovat jen 23 gólů. Při vítězství o sedm branek není skóre důležité. Výhra o pět a méně gólů Slavie, remíza či triumf Stockerau, posílají do druhého kola rakouské družstvo, které si start domácí ligové sezony odložilo až po dvojzápase proti Slavii.

 

Trenér Slavie Kuzmanoski věří, že jeho hráčky odvetu zvládnou a na nic jiného než postup nemyslí. „Ve Stockerau jsme měli obrovský střelecký výpadek, kdybychom ho neměli, vyhráli bychom už tam,“ říká jasně trenér a na otázku, zda je pro tým stresující dohánět takový náskok, odpovídá s nadhledem: „Já ve stresu nejsem, protože si uvědomuji, jaký tým mám k dispozici, momentálně bez dvou až tří klíčových hráček. A to je to nejtěžší, poskládat družstvo bez zraněných hráček a najít pro ty na hřišti takový systém hry, který nám bude vyhovovat a přinese postupové vítězství.“

 

Podle Kuzmanoského musí jeho svěřenkyně v první řadě dominovat v obraně bez chyb a s častým získáváním míčů. „Pokud se to podaří, je třeba co nejrychleji přejít do útoku. No a v něm se vyhnout takovým hrubkám v neproměňování šancí jako právě ve Stockerau. Ještě jednou jsem hráčkám při videorozboru ukázal, co bylo před týdnem špatně, na co dát pozor. Zapracujeme na motivaci a zpříjemníme atmosféru v týmu,“ popisuje Kuzmanoski poslední přípravu před odvetou. Proto při čtvrtečním tréninku došlo také na zábavu a hry na hřišti, aby si „ulevily“ hlavy hráček.

 

Kuzmanoski má rakouské soupeřky přečtené, vysvětluje, že pravá strana Stockerau tzv. nehraje a upozorňuje, že o to nebezpečnější je jejich levá strana, tedy levé křídlo, levá a střední spojka. „To se potvrdilo v prvním zápase. Hráčky jsem točil, abych našel tu, která v jejich obraně uspěje. Zabývám se tím celý týden už od prvního zápasu. Vím, že se dá Stockerau porazit, dokonce výrazně porazit, ale je třeba se na to pořádně připravit. Především psychicky, aby hráčky měly k odvetě seriózní a skutečný přístup,“ doplňuje kouč, který nebyl spokojený s přístupem hráček k prvnímu pohárovému duelu.

 

Slavii nadále budou chybět zraněné Veronika Galušková a Adéla Novotná. Eliška Jačková absolvuje v pátek kontrolu u lékaře a o jejím startu se rozhodne až podle momentálního stavu. Trenér by však její návrat do sestavy velmi uvítal. „Ty zraněné hráčky nám na spojkách samozřejmě chybějí, protože ty, které hrají, se pak logicky rychleji vyčerpají,“ odkrývá zásadní problém Kuzmanoski.

 

Podle vedoucí týmu a bývalé reprezentantky Petry Vítkové byl výkon slávistek při středečním předehrávce v Porubě o 60 procent lepší než ve Stockerau, především v obraně. Ale na konci především spojkám došly síly, což vyústilo v konečnou porážku 17:22.

 

Slavia Praha – UHC Müllner Bau Stockerau, odveta prvního kola kvalifikace Poháru EHF, hraje se v neděli 16. září 2018 od 19.30 hodin v hale Slavie ve Vladivostocké ulici. První zápas 24:30. Rozhodčí: Teťjana Rakytinová, Iryna Tkačuková (obě Ukrajina).

 

Aktualizováno Pátek, 14 Září 2018 10:49
 

Navštivte nás:
Založeno na Joomla!. Designed by: free hosting ftp value hosting Valid XHTML and CSS.