Hlavní strana Ženy Aktuality Vendula Fryčáková zachránila remízu třemi góly v posledních minutách

Vendula Fryčáková zachránila remízu třemi góly v posledních minutách PDF Tisk Email
Neděle, 23 Září 2018 16:21

Házenkářky Slavie Praha remizovaly ve třetím kole MOL ligy na domácí palubovce s dosud neporaženým HC Zlín 26:26, po poločase 10:14. Nejlepší střelkyní domácího celku byla s 10 brankami Tereza Pokorná a na jedniný gól se přiblížila týden starému výkonu v Poháru EHF proti Stockerau. Vendula Fryčáková třemi po sobě jdoucími brankami v posledních třech minutách zachránila Pražankám v posledních minutách.

Nyní následuje reprezentanční přestávka, kterou vyplní přípravné dvojutkání v Púchově Slovensko - Česko. Mezi náhradnicemi figuruje jediná slávistka - Tereza Pokorná. MOL liga pokračuje v sobotu šestého října, kdy se Pražanky představí v Písku, poté absolvují dva pohárové duely v Rumunsku. Nejbližší domácí utkání čeká slávistky v úterý 9. řijna proti ŠŠK Prešov.

MOL liga - 3. kolo

Slavia Praha - HC Zlín 26:26 (10:14)

Úvodní třetina duelu Slavie se Zlínem připomínala houpačku, když chvíli vedly hostující hráčky, poté zase domácí tým. A tak dokola. Závěr prvního dějství však vyšel sehranějšímu Zlínu, který před přestávkou sérií branek rozhodl o svém vedení 14:10.

Slávistkám se vydaři vstup do druhé půle, když se během pár minut přiblížily na dostřel jediného gólu. Ale soupeřky se následně opakovaně vrátily ke svému poločasovému náskoku.

Pražanky přes nepříznivý stav nesložily zbraně, v 55. minutě poprvé ve druhém poločase vyrovnaly a přestože poté pokaždé prohrávaly o branku, vždy dokázaly vyrovnat až na konečných 26:26. O což se kromě skvělé Terezy Pokorné zasloužila Vendula Fryčáková. Té patřil samotný závěr se třemi trefami.

“Přiznám, že trochu nerozumíme taktice trenéra. Hráčky, které v minulém zápase podaly vynikající výkon, tak dnes sedí na lavičce a jsou samy překvapené. Situaci asi budeme muset řešit,” poznamenal krátce po zápase šéf klubu Richard Toman.

Sestava a branky Slavie Praha: Serafimová, Hillebrandová, Šlejtrová - Motejlová, Míšová 4, Večeřová, Jačková, Tulipánová 3, Pokorná 10/3, T. Fryčáková 1, V. Fryčáková 4, Svobodová, Chovancová, Vagaská, Chlupová, Borgesová Limaová 3.

Nejvice branek HC Zlín: Hradilová 9/6, Nygrýnová, Křečíková po 6.

Rozhodčí: Kozler, Zych. Sedmimetrové hody: 4/3 - 6/6. Vyloučení: 4:4. Diváci: 104.

Výsledky 3. kola MOL ligy: SHK Veselín nad Moravou - Duslo Šala 25:24, DHC Plzeň - Sokol Písek 31:28, Iuventa Michalovce - Sokol Poruba 36:26, Baník Most - Zora Olomouc 40:23, Sokol RMK Bánovce nad Bebravou - ŠŠK Prešov 22:28.

Program příštího 4. Kola MOL ligy - sobota 6. října - 15.00 hodin: Sokol Písek - Slavia Praha, Zora Olomouc - SHK Veselí nad Moravou, Iuventa Michalovce - Baník Most, Duslo Šala - Sokol RMK Bánovce nad Bebravou; neděle 7. října: Sokol Poruba - HC Zlín.

Aktualizováno Pondělí, 24 Září 2018 09:18