company logo
company logo

Generální partnerPartneřiProjekty

Spolupracujeme

Hlavní strana Ženy Aktuality Jan Salač se stává novým trenérem Slavie, střídá Makedonce Kuzmanoského

Jan Salač se stává novým trenérem Slavie, střídá Makedonce Kuzmanoského PDF Tisk Email
Napsal uživatel kzr   
Středa, 26 Září 2018 16:57

 

Bývalý reprezentantační trenér dorostenek Jan Salač s okamžitou účinností přebírá A-tým Slavie Praha v MOL lize a ve středu večer již povede první trénink. Vedení klubu ho angažuje na místo makedonského kouče Rubina Kuzmanoského, který Pražanky vedl od července letošního roku. Salačovou trenérskou asistentkou bude bývalá reprezentantka Petra Vítková. První utkání čeká Salače a jeho nové svěřenkyně po reprezentační přestávce v sobotu 6. října v Písku.

 

 

Kuzmanoski provedl slávistky prvním kolem kvalifikace Poháru EHF, když dokázal se svými svěřenkyněmi zlikvidovat šestibrankové manko z prvního duelu v rakouském Stockerau. V domácí odvetě slávistky vyhrályo devět branek branek (24:30, 32:23). V česko-slovenské MOL lize měl Kuzmanoski úspěšnost přesně na 50 procent. Vítězství v Plzni (34:30), prohra se Sokolem Porubou (17:22) a remíza s HC Zlín (26:26).

 

„Důvodem změny na trenérské pozici nejsou sportovní výsledky. Prohra v Porubě s oslabeným týmem není žádná tragédie, v Plzni jsme potřebovali v prvním utkání zapojit všechny hráčky a výhra byla povinná, remíza se Zlínem nás však varovala. Kllopýtli jsme ale i v minulých sezonách,“ vysvětluje zásah do realizačního týmu šéf klubu Richard Toman doplňuje: „Bohužel jsme podcenili jazykovou bariéru mezi  trenérem a hráčkami. Docházelo tak k určitému nedorozumění, jak při tréninku, kde je ale samozřejmě čas na delší vysvětlování včetně překladu ,tak v utkání .Ale v zápasech to prostě nejde. Hráčky i trenér z toho byli podráždění a atmosféra zhoustla. Zvlášť když jsme kvůli abnormálnímu množství absencí klíčových hrček museli zapojit jiné a ještě měnit styl hry a obrany.“

Na otázku, jak hodnotí působení trenéra Kuzmanovského ve Slavii, Toman odpovídá: „Rubin pracoval od prvního dne na sto procent, je to profesionál a takový přístup očekával i od hráček a někdy i od vedení klubu. A tak jsme leckdy naráželi na sporné situace. Nikdo z vedení klubu ani týmu není profesionální pracovník, hráčky jsou, kromě dvou cizinek amatérky a především studentky. Musím zdůraznit, že trenér přinesl do klubu některé zajímavé prvky jak v tréninkovém procesu, tak v taktickém herním myšlení. Bez zajímavosti není ani fakt, že se Kuzmanoski ztotožňuje s názorem předchozího kouče Slavie Richarda Řezáče na čtyři či pět hráček, které svým přístupem k tréninkům a utkáním tým morálně rozkládají.“

Rubin Kuzmanoski dál zůstává členem DHC Slavia, jen nebude pracovat u týmu žen. „Domluvili jsme se na jiném pracovním zařazení. Úkolem tandemu Salač-Vítková bude opětovně namotivovat tým ke hře o medailové pozice. I přes dlouhodobá zranění klíčových hráček máme dostatečný počet jiných, které je mohou při dodržování stanovené taktiky nahradit,“ uzavírá Richard Toman.

Rozhovor s novým trenérem Slavie Janem Salačem

Co uděláte v nové pozici jako první?

(smích) Hned začneme rovnou trénovat, protože nemáme moc času. A vlítneme na to. Ale jako první se se samozřejmě představíme. Nebude to nic dlouhého, protože to není potřeba. Holky z 90 procent znám, ony znají mě.

Co budete požadpvat jiného ve hře?

Že bych zcela od základu předělával koncepci a systémy, tak to ne, ale určitě budu chtít vnést do hry něco nového.

Pomůže vám, že přicházíte v době reprzentační přestávky?

Ano, pomůže to určitě. To načasování je takto příjemnější. Máme více než týden času do prvního zápasu a ten budeme chtít pořádně využít. Písek bude za týden v sobotu první společný krok, na který se připravíme a budeme se posouvat dál. Není co řešit, musíme se pustit do práce.

Po Písku vás čekají hektické dny s předehrávkou proti Prešovu a pak hned cesta do Rumunska ke dvěma duelům druhého kola kvalifikace Poháru EHF…

Aspoň do toho rychleji spadneme a nebude čas na nervozitu. Evropské poháry už jsem koučoval ve svých interligových začátcích s Pískem. Hráli jsme Vyzývací pohár. Nebojím se a nemám z toho ani nervy. Víme, že soupeř, který nás čeká, není z nejlehčích, ba naopak. My můžeme jen překvapit. Přestože tam nemůžeme jet s extra ambicemi, moje nátura je taková, že si jdu vždy pro vítězství, ať je protivník jakýkoliv. Vyhrát se dá vždy a s kýmkoliv.

Budete mluvit s hráčkami o tom, co fungovalo a co ne?

S asistentkou Petrou Vítkovou si vytipujeme hráčky, se kterými budeme detailněji mluvit a budeme od nich vědět, co fungovalo nebo nefungovalo v obranném i útočném systému, kde je potřeba zapracovat.

Vizitka

Mgr. Jan Salač

Narozen: 4. února 1978.

Absolvent Fakulty tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy v Praze - obor trenérství.

Diplomovaný trenér: Licence A+; licence EHF Master Coach.

Trenér reprezentančního družstva kadetek 2002-2003; trenér reprezentančního družstva dorostenek 2004-2005 a 2012-2016.

Bývalý hráč HK Slavia Praha.


Aktualizováno Středa, 26 Září 2018 17:09
 

Navštivte nás:
Založeno na Joomla!. Designed by: free hosting ftp value hosting Valid XHTML and CSS.