company logo
company logo

Generální partnerPartneřiProjekty

Spolupracujeme

Hlavní strana Ženy Aktuality Zápas proti Písku bude specifický, říká před premiérou trenér Salač

Zápas proti Písku bude specifický, říká před premiérou trenér Salač PDF Tisk Email
Napsal uživatel kzr   
Středa, 03 Říjen 2018 15:13

 

První týden uběhl novému trenérovi Slavie Praha Janu Salačovi velmi rychle. A již v sobotu 6. října odpoledne povede své nové svěřenkyně do prvního utkání v MOL lize. Slávistky nastoupí od 15.00 hodin v Písku proti tamnímu Sokolu, v jehož dresu se pravidelně objevují hráčky ze Slavie. „Proto to také bude specifické utkání,“ říká před svou premiérou na lavičce Slavie Jan Salač.

 

Jen pár hodin poté, co vystřídal Makedonce Rubina Kuzmanoského, se pozdravil s hráčkami. Většinu jich dobře zná, třeba z mládežnických reprezentací. A začal pracovat. „Za týden se toho nedá stihnout úplně moc. Ale na něčem jsme samozřejmě pracovali. Řekli jsme si s holkami, co jim fungovalo, co ponecháme. Mluvili jsme o tom, co bude nového a to jsme také hned začali zkoušet,“ popisuje první týden ve funkci Salač a dodává: „Pomohla nám reprezentační přestávka a díky tomu jsme měli také možnost pracovat na kondici. Od středy se vrháme na herní tréninky už směrem k sobotnímu utkání v Písku. Ve čtvrtek si zahrajeme, abychom viděli, jak se děvčata chovají v zápase. No a v pátek už ‚to‘ naladíme na Písek.“

 

Salač nemluvil se svým předchůdcem, nechal „povídat“ hráčky, hodně poslouchal kapitánku Elišku Jačkovou. „Do útočného i obranného systému budeme chtít zařadit nové prvky, ale všechno má svůj čas a musí to jít postupně. Nechci a ani nejde změnit vše ze dne na den,“ vysvětluje Salač.

Není úplně nadšený, že začne právě proti Písku, o kterém se roky říká, že je „farmou“ Slavie a týmy i kluby se velmi dobře znají. „Nooo, nejde o úplně standardní zápas, bude specifičtější tím, že právě na trase mezi Slavií a Pískem je takový pohyb hráček. Musíme si dát pozor na nově příchodzí hráčky. Především na Alenu Šetelíkovou, která ještě na jaře hrála a bojovala za Slavii, takže u ní to bude o to zajímavější,“ doplňuje Salač, který viděl na videu dva zápasy Písku ve Veselí a v Plzni. „Písek znám, ale očekávám, že tou vzájemnou ‚známostí' bude ten zápas jiný. Musíme holky ukočírovat, aby utkání proběhlo na 100 procent, profesionálně od začátku do konce a nesmíme se zabývat slávistickou minulostí. Takže mám představu, co budeme potřebovat hrát,“ říká Salač.

Scházet mu budou stále dlouhodobě zraněné Veronika Galušková a Adéla Novotná. „Kádr je však dostatečně široký, takže po delší době se dostávám k tomu, že budu muset vybírat, kdo se nedostane do nominace a bude muset zůstat sedět. A to přestože bych rád vzal všechny hráčky, protože ty tréninky, které jsme absolvovali, měly náboj, dynamiku, šťávu, všechno fungovalo. Hráčky makaly, ale přesto někdo bude muset toho Černého Petra dostat,“ uzavírá před novou trenérskou misí Jan Salač.

 

Program 4. kola MOL ligy - sobota 6. října - 15.00 hodin: Sokol Písek - Slavia Praha; Zora Olomouc - SHK Veselí nad Moravou, Iuventa Michalovce - Baník Most, Duslo Šala - Sokol RMK Bánovce nad Bebravou; neděle 7. října: Sokol Poruba - HC Zlín. Předehrávka: DHC Plzeň - ŠŠK Prešov 21:19.


Aktualizováno Středa, 03 Říjen 2018 15:49
 

Navštivte nás:
Založeno na Joomla!. Designed by: free hosting ftp value hosting Valid XHTML and CSS.