company logo
company logo

Generální partnerPartneřiProjekty

Spolupracujeme

Hlavní strana Ženy Aktuality Slávistky vyráží na 1100 kilometrů dlouhou pouť za rumunským pohárovým dobrodružstvím

Slávistky vyráží na 1100 kilometrů dlouhou pouť za rumunským pohárovým dobrodružstvím PDF Tisk Email
Napsal uživatel kzr   
Čtvrtek, 11 Říjen 2018 08:04

 

1100 kilometrů, více než půl dne na cestě. Házenkářky Slavie Praha vyrazí dnes v 17.00 hodin na dalekou cestu do rumunského města Cisnadie, kde se o víkendu dvakrát utkají s tamním celkem SC Magura ve druhém kole kvalifikace Poháru EHF. První zápas se hraje v pátek 12. října od 17. 00 hodin českého času (v Rumunsku je o hodinu více), odveta je na programu v neděli 14. října od 10.00 hodin.

 

Vedení Slavie Praha se dohodlo se zástupci rumunského klubu na jejich pořadatelství této dvoudílné pohárové série. Proto se dvakrát hraje v Rumunsku.

 

Pražanky dnes odpoledne ještě potrénují ve vlastní hale a následně vyrazí na noc přes Bratislavu, Budapešť, Segedin a dále průsmykem mezi dvěma národními parky Apuseni a Moncelului-Cioclovina až do čtrnáctitisícového města Cisnadie, které leží na úpatí Jižních Karpat. Do cíle by se měly dostat v pátek kolem poledne. Po obědě přijde spánek a poté první duel, v němž je Slavia vedená jako domácí celek.

 

Tým trenéra Jana Salače odjíždí do Rumunska povzbuzený úterní vysokou výhrou nad Prešovem v MOL lize. „To je přesně to, co jsme po nedobrém vstupu do sezony potřebovali. Holky jsem po Prešovu jen chválil. Po sobotní remíze v Písku jsme s nimi hodně mluvili, ten zápas jsme si do detailů rozebrali a ukázali, co bylo dobře a co špatně,“ poznamenal před dlouhou cestou Jan Salač a nechal nakouknout do „hlav“ hráček: „Burcovali jsme hráčky, že je potřeba si věřit a využít všech způsobů ke střelbě. Že musejí mít pestrý repertoár. A ono to šlo. Proti Prešovu skvěle bránili, ale především ukázaly, že umějí střílet zespodu, z výskoku, fungovala jim souhra ve dvojičkách. Věřil jsem, že se proti Prešovu odrazíme ze dna a že vyhrajeme i výraznějším rozdílem skóre. I to pomáhá k sebedůvěře.“

 

Salač viděl víkendového soupeře ze záznamu, ví, na koho jeho svěřenkyně narazí. „Soupeř, který nás čeká, není vůbec jednoduchý. Odjíždíme v roli outsidera, favorit je jasný,“ pravil s respektem, nikoliv strachem Salač a doplnil: „Budeme se chtít poprat, zkusíme aplikovat věci, které zažíváme a které budeme chtít hrát v dalších zápasech. Pro nás bude toto dvojutkání především další velká zkušenost.“

 

Právě zkušenosti budou posle Salače důležitým, nikoliv však důležitým faktorem duelu s SC Magura. „Ať si každý říká, co chce, ale máme velmi mladé družstvo, nastupujeme v sestavě s průměrným věkem 21 let. Což bude rozdíl oproti Rumunkám, ony mají průměr 28 roků. Je tedy logické, že zkušenosti budou na druhé straně a my je potřebujeme sbírat. V každém utkání chci vyhrát a totéž budu chtít také po hráčkách,“ uzavřel trenér Slavie Praha Jan Salač.

 

Aktualizováno Čtvrtek, 11 Říjen 2018 08:07
 

Navštivte nás:
Založeno na Joomla!. Designed by: free hosting ftp value hosting Valid XHTML and CSS.