company logo
company logo

Generální partnerPartneřiProjekty

Spolupracujeme

Hlavní strana Ženy Aktuality Pohár EHF: Statečný boj. Pražanky sice prohrály, ale naděje pro odvetu žije

Pohár EHF: Statečný boj. Pražanky sice prohrály, ale naděje pro odvetu žije PDF Tisk Email
Napsal uživatel kzr   
Pátek, 12 Říjen 2018 17:58

 

Házenkářky Slavie Praha prohrály v prvním utkání druhého kola kvalifikace Poháru EHF s rumunským favoritem SC Magura Cisnadie 25:28, po poločase 12:16. Utkání se hrálo na půdě rumunského celku, tamtéž následuje v neděli 14. října od 10.00 hodin českého času odveta. Aby svěřenkyně trenéra Jana Salače postoupily do dalšího kola, musejí vyhrát o čtyři branky. Nejlepší střelkyní Pražanek byla s pěti góly Tereza Pokorná.

 

Pohár EHF – 1. zápas druhého kola kvalifikace

Slavia Praha – SC Magura Cisnadie 25:28 (12:16)

Slávistky se zdraví s rumunskými soupeřkami před pohárovým utkání v Cisnadei. | Foto: Richard Toman

Slávistky se vysoce favorizovaného domácího rumunského celku, ač dnes vedeného jako hostují, nezalekly a hrály s ním překvapivě vyrovnanou partii. A to až do 20. minuty prvního dějství. Pak následovala čtyřgólová šňůra Rumunek, které doposud vyrovnané klání překlopily na svou stranu.

 

Stejný výpadek potkal Pražanky také ve druhé půli, kdy soupeřky odskočily až na rekordní rozdíl sedmi branek. Slávistky se však rvaly dál a odměnou jim byla výrazná korekce skóre do přijatelného třígólového rozdílu, který jim zachovává naději pro nedělní odvetu a celkový postup.

 

„Ano, rozhodly ty naše hluché výpadky v každém poločase, kdy jsme se lehce, lehoučce zalekli. Měli jsme více prodat to srdíčko, které tam bylo celý zápas. Bohužel soupeř využil našeho tzv. zatáhnutí,“ poznamenal krátce po utkání trenér Slavie Praha Jan Salač a pokračoval: „Zkušenosti na straně soupeře jsou obrovské a ukázaly se jako rozhodující. Musím holky jenom pochválit, předvedly velice dobrý výkon. Jak v útoku, tak v obraně. Nemají se vůbec za co stydět. Ba naopak. Tento výsledek je pro nedělní odvetu velice hratelný.“

 

Podle Salače bude klíčové, jak týmy využijí den a půl volna mezi oběma duely a… „A když si páteční utkání dobře rozebereme a vyvarujeme se chyb, tak nemusíme pro odvetu skládat zbraně, ba naopak. Samozřejmě, prohráváme v poločase dvojutkání o tři branky, zkušenosti a domácí prostředí jsou na straně soupeře, který si bude chtít vše pohlídat, ale… Nechci říkat, že je to ztracené a že nemáme nárok. Minimálně opět nárok na to hrát se soupeřem vyrovnaně. Věřím, že holky to cítí stejně, protože si potvrdily, že i s takovým celkem se dá hrát vyrovnaná partie.“

 

Salač měl pro své hráčky jen slova chvály: „Krátce po prvním utkání musím smeknout a říct, že holky pracovaly na plný výkon a zaslouží si, že do odvety jdeme minimálně se vztyčenou hlavou. Že už nejenom v koutku duše, nějaká šance na postup, skutečně je.“

 

Salač přiznává, že určitou roli v prvním utkání sehrála dlouhá téměř 16hodinová cesta autobusem a také „výhled“ pro neděli. „Už dnes jsme v průběhu utkání kalkulovali s ohledem na nedělní odvetu. Určitou roli sehrála náročná cesta, takže některé hráčky na konci utkání cítily únavu. Proto jsme je stáhli, přestože normálně by hrály na krev a ještě na hřišti zůstaly. V sobotu si budeme chtít odpočinout, setřást únavu z cesty a zápasu a samozřejmě se pak co nejlépe připravit na neděli, protože cítíme šanci na postup,“ uzavřel trenér Slavie Jana Salač.

 

 

Sestava a branky Slavie Praha: Serafimová, Hillebrandová – Franková, Míšová 4, Šustrová, Jačková 4, Tulipánová 1, Pokorná 5/1, T. Fryčáková 2, V. Fryčáková 2, Svobodová 2, Chovancová 1, Vagaská 1, Chlupová 2, Slabá, Borgesová Limaová 3. Trenér: Salač.

 

Nejvíce branek SC Magura Cisnadie: Moldavanová 15/1, Arausovová 4/1, Fachinellová 3.

 

Rozhodčí: Hatipogluová, Simseková (Turecko). Sedmimetrové hody: 1:2. Vyloučení: 4:3. Diváci: 500:

 

Odveta druhého kola kvalifikace Poháru EHF se hraje v neděli 14. října od 10.00 českého času.

 

Aktualizováno Pátek, 12 Říjen 2018 18:36
 

Navštivte nás:
Založeno na Joomla!. Designed by: free hosting ftp value hosting Valid XHTML and CSS.