Hlavní strana Ženy Aktuality 26:32. Slávistky nestačily na pětinásobné vítězky MOL ligy z Michalovců

26:32. Slávistky nestačily na pětinásobné vítězky MOL ligy z Michalovců PDF Tisk Email
Neděle, 04 Listopad 2018 02:33

Házenkářky Slavie Praha prohrály v zajímavém a dramatickém utkání 8. kola MOL ligy na východě Slovenska s Iuventou Michalovce 26:32, po poločase 12:17 a v tabulce společné česko-slovenské soutěže jim patří osmá příčka, šestá mezi českými týmy. Ovšem jen s bodovými odstupy na čtyři nejlepší pro play-off. Nejlepší střelkyní Slavie byla se šesti góly Eliška Jačková. Nejbližší utkání odehraje tým kouče Jana Salače již ve středu 7. listopadu v Mostu, jde o předehrávku 9. kola.

MOL liga – 8. kolo

Iuventa Michalovce – Slavia Praha 32:26 (17:12)

Nadějně vstoupily slávistky do duelu na půdě úřadujících mistryň Slovenska a pětinásobných vítězek společné česko-slovenské soutěže v řadě. V úvodu se ujaly vedení, ale třemi inkasovanými branky po sobě o něj přišly. Přesto dokázaly zareagovat a ještě opakovaně vyrovnat. V polovině prvního dějství se však utkání začalo tzv. lámat a domácí se několikrát dostali ke tříbrankovému náskoku. Definitivní zlom přišel těsně před přestávkou, kdy domácí v posledních třech minutách třikrát skórovali, aniž by inkasovali a propracovali se k pětigólovému rozdílu.

Ten vzápětí po přestávce o další dvě branky navýšili. Jenže tým trenéra Jana Salače odpověděl stejně a během 37. až 42. minuty zaznamenal pět gólů v řadě, bez jediného inkasovaného a rázem se dostal opakovaně na dostřel pouhých dvou branek. Druhá půle druhého dějství však patřila domácím, které na jejím začátku opět odskočily díky třem trefám v řadě a nakonec se dostali až k vítězství o šest branek.

Již ve středu 7. listopadu se představí slávistky na půdě českého mistra v Mostu. Duel s tamním Baníkem bude posledním v letošním ligovým v tomto roce. Následuje reprezentační přestávka se startem národního týmu na mistrovství Evropy ve Francie. Po ní se Pražanky vrátí do MOL ligy až v lednu 2019 duelem ve Veselí nad Moravou. První domácí utkání po dvou měsících odehrají v neděli 13. ledna.

Nejvíce branek Iuventy Michalovce: Trehubová 8/2, Mugošaová 5, Habánková 5/1.

Sestava a branky Slavie Praha: Serafimová, Hillebrandová – Franková, Míšpvá 1, Jačková 6/1, Tulipánová 1, Pokorná 4, T. Fryčáková 2, V. Fryčáková 2, Svobodová 1, Chovancová 2, Vagaská, Galušková 5/3, Chlupová, Borgesová Limaová 1. Trenér: Salač.

Rozhodčí: Budzák, Záhradník. Sedmimetrové hody: 4/3 – 8/4. Vyloučení: 3:2. Diváci: 850.

Výsledky 8. kola MOL ligy: Duslo Šala – Sokol Písek 26:23, SHK Veselí nad Moravou – Sokol Bánovce nad Bebravou 36:26, Zora Olomouc – HC Zlín 25:28, Sokol Poruba – ŠŠK Prešov 35:22, Baník Most – DHC Plzeň 37:25.

Program 9. kola MOL ligy – středa 7. listopadu – 18.00 hodin: Baník Most – Slavia Praha; sobota 10. listopadu: Sokol Písek – Zora Olomouc, HC Zlín – Iuventa Michalovce, Sokol Bánovce nad Bebravou – Sokol Poruba, DHC Plzeň – SHK Veselí nad Moravou, ŠŠL Prešov – Duslo Šala.

Program 10. kola MOL ligy – sobota 5. ledna 2019 – 17.00 hodin: SHK Veselí nad Moravou – Slavia Praha; Zora Olomouc – ŠŠK Prešov, Sokol Poruba – Duslo Šala, Baník Most – HC Zlín, Sokol Bánovce nad Bebravou – DHC Plzeň. Předehráno: Sokol Písek – Iuventa Michalovce 23:37.

Aktualizováno Neděle, 04 Listopad 2018 02:35