company logo
company logo

Generální partnerPartneřiProjekty

Spolupracujeme

Hlavní strana Ženy Aktuality Čtvrtfinále Českého poháru proti Písku: Jsme favorité, chceme postoupit, říká trenér Salač

Čtvrtfinále Českého poháru proti Písku: Jsme favorité, chceme postoupit, říká trenér Salač PDF Tisk Email
Napsal uživatel kzr   
Čtvrtek, 13 Prosinec 2018 10:13

 

Házenkářky Slavie Praha v sobotu 15. prosince od 19.00 hodin hostí Sokol Písek ve čtvrtfinále Českého poháru. „Jsme papírovými favority a chceme postoupit,“ říká jasně trenér Pražanek Jan Salač. V tabulce MOL ligy dělí oba sobotní soupeře dvě příčky a tři body.

 

„Ano, jde o menší rozdíl, než bývá zvykem, ale přesto nemůžeme mít jiný cíl než postup,“ doplňuje Salač, podle kterého bude výhodou jeho družstva i domácí prostředí. V posledním vzájemném utkání letos šestého října v MOL lize Slavia ztratila v Písku bod za remízu 21:21.

 

„Ale od té doby už uplynulo hodně času, absolvovali jsme kvalitní tréninky i zápasy a holky jsou na tom teď líp, než byly před tím, tedy v okamžiku, kdy došlo ke změně trenéra,“ vysvětluje Salač a dodává: „Věřím, že to v sobotu potvrdí holky i výsledkově. Já jdu samozřejmě do čtvrtfinále s tím, že chceme postoupit. Jestli jsme favority? Určitě. Minimálně papírově bychom měli patřit k favoritům. Ale jak jsme přesvědčili na podzim v MOL lize v Písku, tak ne vždy to platí. Tehdy jsme tam uhráli jen remízu.“

 

Proto Salač vztyčí pomyslný varovný prst a bude nabádat k respektu k soupeřkám a také nepodcenění. „Musíme si uvědomit sílu soupeřek jako celku a nesmí do toho utkání jít s tím, že jednoduše vyhrajeme. Nic podcenit, jít naplno,“ burcuje Salač a upozorňuje, na koho si on i jeho svěřenkyně musejí dát v sobotu večer obzvlášť pozor: „Stejně jako při ligovém zápase především na Alenu Šetelíková, která ještě na jaře hrála za Slavii, dále na Martu Ereskenovou, Kristýnu Kubišovou, která je na spojce velice kvalitní. K tomu připočítám ještě Pavlínu Novotnou, která tam také přišla ze Slavie. Nezapomenu ani na brankářku Kristýnu Neubergrovou, která nás na podzim vychytala.“

 

Slávistky se na čtvrtfinále domácího poháru připravovaly minulý víkend na mezinárodním turnaji nedaleko Moskvy. Jednou vyhrály, jednou remizovaly, jednou prohrály a nakonec skončily druhé. „Utkání, která jsme odehráli v Rusku, byla kvalitní. Naše hra se zlepšovala každým zápasem. Věřím, že zkušenosti, které jsme nasbírali, se projeví nejen v poháru, ale i v následujících duelech. Jestli byl turnaj v Rusku dobrou přípravou na čtvrtfinále Českého poháru proti Písku uvidíme až v sobotu při zápase,“ končí Jana Salač s nadsázkou, který po úterním návratu z Ruska dal hráčkám ve středu volno, ve čtvrtek a v pátek připraví speciální tréninky zaměřené na sobotního soupeře.

 

Závěr Českého poháru by se měl podle zatím nepotvrzených informací odehrát mezi vánočními a novoročními svátky v Mostě. Samozřejmě v případě jeho postupu.

 

Program čtvrtfinále Českého poháru

Sobota 15. prosince 2018 – 19.00 hodin: Slavia Praha – Sokol Písek; neděle 16. prosince – 18.00: HC Zlín – Sokol Poruba; čtvrtek 20. prosince – 18.00: Baník Most – Zora Olomouc, DHC Plzeň – SHK Veselí nad Moravou.

 

 

Aktualizováno Čtvrtek, 13 Prosinec 2018 10:17
 

Navštivte nás:
Založeno na Joomla!. Designed by: free hosting ftp value hosting Valid XHTML and CSS.