company logo
company logo

Generální partnerPartneřiProjekty

Spolupracujeme

Hlavní strana Ženy Aktuality Kouč Slavie Salač: Soupeřky máme přečtené, Český pohár chceme vyhrát

Kouč Slavie Salač: Soupeřky máme přečtené, Český pohár chceme vyhrát PDF Tisk Email
Napsal uživatel kzr   
Čtvrtek, 27 Prosinec 2018 12:03

 

Házenkářky Slavie Praha si na chvíli odpočinuly od zápasového a tréninkového programu, dnes se vracejí po vánočních svátcích do „procesu“. A již v sobotu 29. prosince od 16.00 hodin je čeká semifinále Českého poháru. V severočeském Mostu, který hostí závěrečný turnaj, se utkají v SHK Veselí nad Moravou o postup do finále. Druhou semifinálovou dvojici tvoří domácí Baník Most a Sokol Poruba.

 

Tým trenérů Jana Salače a Petry Vítkové narazí na momentálně druhý nejlepší český tým v tabulce MOL ligy. Veselí nad Moravou je po devíti odehraných kolech čtvrté s 11 body, Slavia osmá, na svého semifinálového protivníka však ztrácí jen tři body. Pikantnost zápasu přidá fakt, že přesně o týden později se stejné soupeři utkají znovu v 10. kole MOL ligy.

 

Slavistky trénovaly do čtvrtka 20. prosince, pak dostaly týden volno a ode dneška jsou opět v plném zápřahu. Ve čtvrtek jeden trénink, v pátek dva, v sobotu ještě dopolední jednotka před odjezdem do Mostu.

 

„Přestože jsem si užíval svátků, musel jsem ‚pracovat‘ a díval jsem se na zápasy soupeřek v Českém poháru. V přímém přenosu jsem 20. prosince sledoval utkání Veselí ve čtvrtfinále poháru v Plzni. Informace o soupeři máme,“ hlásí před semifinále Českého poháru trenér Slavie Praha Jan Salač a doplňuje: „Myslím, že bychom měli hrát minimálně vyrovnanou partii, protože Veselí je v probíhající sezoně silné, má zkušené hráčky jako Kubáčková, Pastorková. Jejich poslední zápas ovlivnil to, že nehrála Olšovská a také to, že nedlouho před tím Veselí prohrálo v Plzni ligový zápas a nyní potřebovalo vyhrát.“

 

Ví, co by na soupeřky mohlo platit, ale: „Nechci prozrazovat jak, ale na jejich klíčové hráčky se připravíme a pokusíme se postoupit do finále. Bude však záležet, jak se nám podaří první krok. Mám připravené i varianty dál a sledovali jsme i případné soupeřky pro finále. Baník Most se trápil ve čtvrtfinále doma se Zorou Olomouc, informace máme také o Porubě. Proto nyní do přípravy zařadíme i nějaké prvky na případné finálové protivnice.“

 

Až na dlouhodobě zraněné, by měl mít trenérský tandem Salač-Vítková k dispozici kompletní kádr: „Nemám zprávy, že by měl být někdo zraněný nebo nemocný. Byl bych překvapený, kdyby někdo chyběl. Děvčata jsou naučená dávat hned vědět, když se něco děje.“

 

To znamená, že nastoupit by měly i obě brankářka Mateja Serafimová z Makedonie a brazilská spojka Juliana Limaová Borgesová. „Ano, budou k dispozici. Už by měly být v Praze. Kvůli odloučení od rodin dostaly logicky delší volno než zbývající hráčky,“ vysvětluje Salač, který připouští, že by jeho tým mohl být ve výhodě. Dvojité. Semifinálové soupeřky z Veselí čeká do Mostu 400 kilometrů dlouhá cesta. Slávistky ujedou „pouze“ sto kilometrů. Pokud by se podařilo postoupit do finále, které se hraje hned v neděli, ale již v jedenáct hodin dopoledne, každá minuta odpočinku opět může pomoci v regeneraci. „Určitou roli v náš prospěch může sehrát fakt, že Veselí pojede do Mostu výrazně déle než my, protože to mají přes celou republiku. Otevřeně: Hraje to roli vždy, i když se to nerado připouští. Pokud je ta cesta tří- čtyřhodinová, vždy to zanechá nějaké stopy na tom družstvu, takže v tom by mohla být naše výhoda. A co se týká regenerace po utkání, je to podobné. Pokud bychom postoupili, měli bychom dvě až tři hodiny náskok, což by se mohlo projevit. Je tam jedno ale… Že musíme do toho finále postoupit,“ říká Salač.

 

„Vedení klubu netají, že chceme v poháru uspět. Já i děvčata jsme na tom stejně. Já jsem člověk, který nerad prohrává a chci vyhrát každý zápas, třeba i proti Barceloně. Když to přeženu. (smích) Samozřejmě jdeme do závěru poháru s tím, že chceme uspět,“ uzavírá kouč Slavie Praha Jan Salač před semifinále Českého poháru proti SHK Veselí nad Moravou.

 

Vítězky Českého poháru získají finanční prémii 50 tisíc korun, poražené finalistky 30 000. Týmy vyřazené v semifinále obdrží po deseti tisících korunách.

 

Pokud by některé utkání skončilo nerozhodně, neprodlužuje se, vítěze určí následné sedmimetrové hody podle pravidla 2:2.

 

Závěrečný turnaj proběhne v hale Baníku Most, Tř. Budovatelů 112/7.

 

Program semifinále Českého poháru

Sobota 29. prosince 2019 – 16.00 hodin: Slavia Praha – SHK Veselí nad Moravou, 18.00: Baník Most – Sokol Poruba.

Finále

Neděle 30. prosince – 11.00 hodin: Vítězky semifinálových zápasů.

O třetí místo se nehraje.

 

 

 

Aktualizováno Čtvrtek, 27 Prosinec 2018 12:07
 

Navštivte nás:
Založeno na Joomla!. Designed by: free hosting ftp value hosting Valid XHTML and CSS.