Hlavní strana Ženy Aktuality To se nepovedlo. Slavia prohrála ve Veselí nad Moravou 25:33

To se nepovedlo. Slavia prohrála ve Veselí nad Moravou 25:33 PDF Tisk Email
Sobota, 05 Leden 2019 18:45

Házenkářky Slavie Praha prohrály v desátém kole MOL ligy ve Veselí nad Moravou 25:33, po poločase 10:14 a zkomplikovaly si situaci v bojích mezi čtyři nejlepší české celky soutěže a tedy kvalifikaci pro play-off. Zvlášť, když hlavní konkurenty bodovaly. Slávistky nyní ztrácí na postupové příčky pět bodů a jsem šesté mezi českými kluby. V příštím kole hostí Pražanky doma poslední tým soutěže Sokol RMK Bánovce nad Bebravou. Hraje se v neděli 13. ledna od 17.00 hodin ve Vršovicích.

MOL liga – 10. kolo

SHK Veselí nad Moravou – Slavia Praha 33:25 (14:10)

Svěřenkyně trenérů Jana Salače a Petry Vítkové vstoupily do utkání se stejnými soupeřkami jako před týdnem v semifinále Českého poháru slušně, vypracovaly si mírný náskok, ale přišly o něj, když v rozmezí tří minut čtyřikrát inkasovaly, ale ani jednu branku nestřelily. Další „propad“ přešel na konci první dvacetiminutovky, kdy domácí vedli o čtyři branky. To se slávistkám podařilo do poločasu korigovat na čtyřgólový rozdíl, v úvodu druhého dějství dokonce na rozdíl jen dvou branek. Závěr duelu však patřil Veselankám, které se prostřílely až k devítibrankovému náskoku.

„V prvním poločase jsme doplatili na to, že jsme udělali devět technických chyb a neproměňovali ani nejvyloženější brankové příležitosti včetně sedmiček,“ hodnotil krátce po prohře 25:33 smutný kouč Jan Salač a popisoval: „Byli jsme mínus sedm gólů, ale dokázali jsme se vrátit do zápasu a stáhnout dokonce jen na dva góly. Ale druhá půle byla poznamenaná množstvím našich vyloučení, kdy jsme hráli většinu času v oslabení. A proto jsme se nedostali zpátky do hry. Svou roli sehrálo i štěstí na straně domácích, kterým tam tzv. spadlo úplně všechno. Bohužel se nedařilo ani našim brankářkám, které mají za celý zápas dohromady jen sedmnáctiprocentní úspěšnost a to je nízké číslo. Dnes neměly den. Holky v poli chtěly, bojovaly, ale prostě to nešlo. To se tak někdy stane. Přestože jsme stáhli náskok soupeřek, pak však následovala situace, většinou vyloučení, která nás opět poslala do kolen. Přestože jsme v závěru změnili obranný systém, tak nám to úplně nepomohlo, protože jsme opět neproměňovali šance. Doplatili jsme na tom, že některým hráčkám odešla střelecká forma a góly jim tam nepadají.“

Na otázku, jak moc musel zvyšovat hlas, trenér s nadhledem odvětil: „O poločasové přestávce ani ne, protože jsem doufal, že… Hlas jsem zvýšil, ale umím to ještě daleko víc. A po zápase už to nemá cenu. Protože už je to stejně ztracené.“

Nyní má osm dnů do dalšího zápasu, aby své svěřenkyně „probral“. Jak to hodlá udělat? „Budeme holky burcovat, s Petrou Vítkovou pracujeme na jejich psychice, mluvíme s nimi, že si musejí v akcích a šancích věřit, ale… Holky musejí chtít samy, musejí si věřit. Pokud to tak nebude, budeme v problémech. Vymyslíme, jak je dostat do pohody, protože si všichni uvědomujeme, že další bodové ztráty už by byly směrem k postupu do play-off kritické,“ uzavřel trenér Slavie Jan Salač.

Nejvíce branek SHK Veselí nad Moravou: Kubáčková 7, Pastorková 6/1, Michnová, Boorová po 5.

Sestava a branky Slavie Praha: Serafimová, Hillebrandová – Franková 2, Míšová 4, Večeřová, Jačková 2, Pokorná 2, T. Fryčáková 2, V. Fryčáková, Svobodová 4, Galušková 4/3, Chlupová 2, Slabá, Borgesová Limaová 3. Trenéři: Salač, Vítková.

Rozhodčí: Králíček, Letev. Sedmimetrové hody: 2/2 – 4/3. Vyloučení: 5:6, červená karta: Kubáčková (SHK). Diváci: 320.

Výsledky 10. kola MOL ligy: HC Zlín – Baník Most 25:29, Zora Olomouc – ŠŠK Prešov 32:25, Sokol Písek – Iuventa Michalovce 23:27, Sokol Poruba – Duslo Šala 25:19; neděle 6. ledna: Sokol RMK Bánovce nad Bebravou – DHC Plzeň.

Program 11. kola MOL ligy – sobota 12. ledna: DHC Plzeň – Sokol Poruba, HC Zlín – SHK Veselí nad Moravou, Duslo Šala – Zora Olomouc, ŠŠK Prešov – Iuventa Michalovce, Sokol Písek – Baník Most; neděle 13. ledna – 17.00 hodin: Slavia Praha – Sokol RMK Bánovce nad Bebravou.

Aktualizováno Sobota, 05 Leden 2019 19:28