company logo
company logo

Generální partnerPartneřiProjekty

Spolupracujeme

Hlavní strana Ženy Aktuality Ještě nehoří, zatím doutná, popisuje současnou situaci šéf klubu Toman

Ještě nehoří, zatím doutná, popisuje současnou situaci šéf klubu Toman PDF Tisk Email
Napsal uživatel kzr   
Pátek, 11 Leden 2019 08:49

 

O víkendu končí první polovina základní části dámské házenkářské MOL ligy. Hráčky Slavie Praha se v jedenáctém kole utkají v neděli 13. ledna od 17.00 hodin s posledním celkem tabulky Sokolem RMK Bánovce nad Bebravou.

 

Svěřenkyním trenérů Jana Salače a Petry Vítkové patří po deseti odehraných kolem osmá příčka s osmi body. Tým z Bánovců získal jediný za to překvapivý bod za domácí remízu 29:29 se Sokolem Poruba.

 

Slávistky se však ohlížejí pouze směrem vzhůru tabulkou, protože jejich cílem je postup do části play-off o titul. Tam se kvalifikují nejlepší čtyři české týmy po 22. kolech. Postupová místa zatím drží Baník Most, SHK Veselí nad Moravou, Zora Olomouc a právě Sokol Poruba, na který pražský tým ztrácí čtyři body.

 

„Čtyři body jsou už v tuto chvíli trochu alarmující. Určitě si ale nemyslím, že to je něco nezvládnutelného. Los na druhou půlku sezony máme mnohem přívětivější a věřím, že to zvládneme,“ říká kapitánka Slavie Eliška Jačková a hledá recept, jak se posunout k lepším výkonům a výsledkům: „Myslím, že bychom si to potřebovali srovnat v hlavách. Máme za sebou nepovedenou půlku sezony a nemůžeme se odrazit od toho pomyslného dna. Snad se teď na ‚lehčích‘ zápasech chytneme a začneme si věřit a předvádět to, na co máme.“

 

Právě kvůli „srovnání“ si hlav vedení klubu s trenéry zrušilo pondělní trénink a probíhaly „pohovory“. „Víme, že ještě nehoří, ale už doutná. A v tomto smyslu jsme mluvili s trenéry i s hračkami,“ nastiňuje šéf klubu Richard Toman.

 

Trenér při poradě a diskusích analyzoval poslední prohru ve Veselí nad Moravou, ukázal chyby a především s Petrou Vítkovou burcovaly hráčky k větší sebedůvěře především v zakončování akcí. „V utkání s Bánovci chceme odčinit náš výpadek ve Veselí, kde jsme zbytečně prohráli o osm gólů. A pokud možno také získat zpět herní pohodu. Víme, že to nebude jednoduché utkání, ale pečlivě se na nedělní střetnutí připravujeme a chceme před domácím publikem předvést kvalitní výkon,“ říká Jan Salač, který má k dispozici kompletní a zdravý kádr. „Zdravotně jsme se již dali dohromady a jsme připraveni odvést maximum pro to, abychom po utkání mohli v klidu začít myslet na našeho dalšího soupeře z Plzně příští týden, ale především pak na domácí zápas s Porubou, který nás česká 25. ledna,“ popisuje program dalších dvou kol Salač. Duel s Porubou může být klíčový pro šance na postup do vyřazovací části.

 

Slávistky tak nyní čeká první z bloků tří domácích utkání v řadě. Další se uskuteční mezi 19. a 21. kolem, kdy však dorazí absolutní špička a přímá konkurence v bojích o medailové pozice v MOL lize i příčky pro české play-off: Iuventa Michalovce, Baník Most a SHK Veselí nad Moravou.

 

Program 11. kola MOL ligy – sobota 12. ledna: DHC Plzeň – Sokol Poruba, HC Zlín – SHK Veselí nad Moravou, Duslo Šala – Zora Olomouc, ŠŠK Prešov – Iuventa Michalovce, Sokol Písek – Baník Most; neděle 13. ledna – 17.00 hodin: Slavia Praha – Sokol RMK Bánovce nad Bebravou.

 

Program 12. kola MOL ligy – pátek 18. ledna 2019: ŠŠK Prešov – Baník Most; sobota 19. ledna: HC Zlín – Sokol RMK Bánovce nad Bebravou, Duslo Šala – Iuventa Michalovce; neděle 20. ledna – 17.00 hodin: Slavia Praha – DHC Plzeň, Sokol Písek – SHK Veselí nad Moravou, Sokol Poruba – Zora Olomouc.

 

 

Aktualizováno Pátek, 11 Leden 2019 08:52
 

Navštivte nás:
Založeno na Joomla!. Designed by: free hosting ftp value hosting Valid XHTML and CSS.