company logo
company logo

Generální partnerPartneřiProjekty

Spolupracujeme

Hlavní strana Ženy Aktuality 40:24. Slávistky hladce zdolaly poslední tým tabulky, soupeři v boji o play-off ztráceli

40:24. Slávistky hladce zdolaly poslední tým tabulky, soupeři v boji o play-off ztráceli PDF Tisk Email
Napsal uživatel kzr   
Neděle, 13 Leden 2019 19:18

 

Povinné vítězství. Jak jinak nazvat destrukci posledního týmu tabulky MOL ligy. Slávistky v jedenáctém kole česko-slovenské soutěže doma porazily Sokol RMK Bánovce nad Bebravou 40:24, po poločase 17:10, a bodově se přiblížily čtvrtému místu mezi českými kluby pro postup do play-off. Ztratila jak Zora Olomouc, tak i HC Zlín. V příštím kole hostí tým trenérů Jana Salače a Petry Vítkové v neděli 20. ledna od 17.00 hodin DHC Plzeň.

 

MOL liga – 11. kolo

Slavia Praha – Sokol RMK Bánovce nad Bebravou 40:24 (17:10)

O výhře nad soupeřkami, které v předchozích deseti kolech získaly jediný bod, nebylo pochyb od 17. minuty, když slávistky uzavřely šestigólovou šňůru a posunuly skóre na 12:3. Po menším výpadku byl poločasový stav 17:10.

 

Krátce po přestávce se domácí „utrhli“ již k desetibrankovému náskoku a ten i nadále navyšovali a navyšovali. Nakonec z toho bylo povinné vítězství s oceňovanou 40 na začátku.

 

Tereza Fryčáková střílí jednu ze svých pěti branek do sítě Bánovců nad Bebrravou. | Foto: Ladislav Nussbauer

Tereza Fryčáková střílí jednu ze svých pěti branek do sítě Bánovců nad Bebrravou. | Foto: Ladislav Nussbauer

 

„Co se výsledku týče, nebylo po půli první části o co hrát, ale co se naší hry týče, tak určitě ano. Potřebujeme získat sebevědomí a zautomatizovat některé herní první. Proto jsme do toho tzv. dál a šlapali a měli jsme o co hrát,“ popsal krátce po utkání trenér Slavie Praha Jan Salač a hodnotil dál: „Ale musíme si přiznat, že tento soupeř nás prostě neprověřil. Uvidíme za týden, kdy se utkáme s Plzní a pokud i tam ukážeme, že nám hra funguje, bude to fajn. Tam to bude skutečný boj o play-off.“

 

Na otázku, jaký má takové utkání přínos, Salač odvětil: „Především tím, že jsme si mohli vyzkoušet nějak nové věci a herní varianty. Něco se nám povedlo, těší mě, že se v naší hře objevily i nové věci, které jsme v týdnu zkoušeli při trénincích. Jsem rád, že jsme dokázali dávat góly ze všech míst, ze spojek, z pivota, dařily se nám i rychlé protiútoky. Proto to hodnotím pozitivně, zvlášť když jsem viděl souhru celého týmu a fungovala nám jak první, tak i druhá vlna.“

 

Přesto Salač výrazné vítězství nepřeceňuje: „Trenér musí být nespokojený. Takže připustím, že v našem výkonu chyby byly a pokusíme se je odstranit, protože vstupujeme do druhé části základní části a čeká nás boj o play-off. Proto se budeme poctivě připravovat nejen na příštího soupeře z Plzně, ale už i na Porubu, která přijede za čtrnáct dnů a to už bude přímý souboj a postup. Navíc se chceme vyladit na to, co nás čeká dál, tedy domácí souboje se třemi nejlepšími týmy soutěže Michalovcemi, Mostem a Šalou.“

 

Sestava a góly Slavie Praha: Serafimová, Hillebrandová, Šlejtrová – Franková 4, Mášová 1, Večeřová 6, Jačková 5, Tulipánová 2, Pokorná 5, T. Fryčáková 5, V. Fryčáková 2, Svobodová 3, Chovancová, Galušková 2/1, Chlupová 2, Borgesová Limaová 2. Trenéři: Salač, Vítková.

 

Nejvíce branek Sokola RMK Bánovce nad Bebravou: Obstová 8, Matušincová 7.

 

Rozhodčí: Bečička, Horák. Sedmimetrové hody: 1/1 – 2/1. Vyloučení: 4:6. Diváci: 80.

 

Výsledky 11. kola MOL ligy: DHC Plzeň – Sokol Poruba 16:24, HC Zlín – SHK Veselí nad Moravou 23:33, Duslo Šala – Zora Olomouc 26:22, ŠŠK Prešov – Iuventa Michalovce 25:29, Sokol Písek – Baník Most 19:34.

 

Program 12. kola MOL ligy – pátek 18. ledna 2019: ŠŠK Prešov – Baník Most; sobota 19. ledna: HC Zlín – Sokol RMK B8novce nad Bebravou, Duslo Šala – Iuventa Michalovce; neděle 20. ledna – 17.00 hodin: Slavia Praha – DHC Plzeň, Sokol Písek – SHK Veselí nad Moravou, Sokol Poruba – Zora Olomouc.

 

 

Aktualizováno Neděle, 13 Leden 2019 19:28
 

Navštivte nás:
Založeno na Joomla!. Designed by: free hosting ftp value hosting Valid XHTML and CSS.