company logo
company logo

Generální partnerPartneřiProjekty

Spolupracujeme

Hlavní strana Ženy Aktuality Další díl souboje o postup je tady. Slavia hostí DHC Plzeň

Další díl souboje o postup je tady. Slavia hostí DHC Plzeň PDF Tisk Email
Napsal uživatel kzr   
Čtvrtek, 17 Leden 2019 10:55

 

Česko-slovenská házenkářská MOL liga žen vstupuje do své druhé poloviny. A Slavia Praha ji načne duelem s DHC Plzeň. Hraje se v neděli 20. ledna od 17.00 hodin v hale Slavie ve Vršovicích. Obě soupeřům jde o důležitý posun směrem mezi čtyři nejlepší česká družstva pro play-off o český titul.

 

Slávistky jsou po polovině soutěže v tabulce osmé s deseti body, Plzeňanky o příčku a dva body níže. Mezi českými kluby jim patří šesté a sedmé místo. Matematika mluví jasně. Pokud by svěřenkyně trenérů Jana Salače a Petry Vítkové vyhrály a Zora Olomouc ztratila v duelu se Sokolem Poruba, slávistky by k play-off doskočily na jediný bodík.

 

To si uvědomuje celý tým a podle toho vypadá příprava. „Jedeme ve standardním módu, včetně rozborů u videa. Ale více se zaměřujeme na zjednodušení naší hry a častější zapojení našich střeleckých spojek, abychom mohli soupeřky překvapit,“ nastiňuje kouč Slavie Jan Salač. Má k dispozici až na dlouhodobě zraněnou Adélu Novotnou kompletní a stoprocentně zdravý kádr. „To mě těší, podle toho tak i vypadají tréninky,“ přidává Salač a k nedělním protivnicím poznamenává: „Je nám jasné, že Plzeň bude nepříjemný soupeř. Víme to z vlastní zkušenosti, protože v prvním vzájemném utkání této sezony nás doma trápil a Slavia vyhrála až po boji 34:30. Kromě toho dokázali porazit Veselí nad Moravou, druhý nejlepší český celek v MOL lize. Tušíme, že opět bude chtít zlobit a zkomplikovat cestu za důležitými dvěma body.“

 

Pokud chtějí slávistky jako tradičně hrát české play-off, neměly by již ztrácet. Navíc s papírově slabšími soupeřkami. „Chtěli bychom výsledkově i herně navázat na předchozí domácí zápas, kdy jsme smetli Bánovce o 16 gólů a udělat tak další krůček za naším cílem postupu do play-off,“ uzavírá trenér Slavie Jan Salač.

 

Pikantní bude nedělní klání pro plzeňskou rodačku v barvách Slavie Veroniku Galuškovou, která připouští, že hráčky DHC Plzeň zná nejvíce ze všech. „To asi znám, ale bohužel ony mě také. J A co vím jistě, nic mi neodpustí, ani neusnadní. J Radím holky nepodceňovat, jsou to bojovnice a hrají srdcem,“ nabádá Veronika Galušková.

 

Program 12. kola MOL ligy – pátek 18. ledna 2019: ŠŠK Prešov – Baník Most; sobota 19. ledna: HC Zlín – Sokol RMK Bánovce nad Bebravou, Duslo Šala – Iuventa Michalovce; neděle 20. ledna – 17.00 hodin: Slavia Praha – DHC Plzeň, Sokol Písek – SHK Veselí nad Moravou, Sokol Poruba – Zora Olomouc.

 

Program 13. kola MOL ligy – pátek 25. ledna 2019 – 17.00 hodin: Slavia Praha – Sokol Poruba; sobota 26. ledna: SHK Veselí nad Moravou – ŠŠK Prešov, Baník Most – Duslo Šala, Sokol RMK Bánovce nad Bebravou; neděle 27. ledna: DHC Plzeň – HC Zlín, Iuventa Michalovce – Zora Olomouc.

 

 

Aktualizováno Čtvrtek, 17 Leden 2019 10:56
 

Navštivte nás:
Založeno na Joomla!. Designed by: free hosting ftp value hosting Valid XHTML and CSS.