company logo
company logo

Generální partnerPartneřiProjekty

Spolupracujeme

Hlavní strana Ženy Aktuality Důležitý duel s Porubou o postup do play-off se hraje již v pátek!!!

Důležitý duel s Porubou o postup do play-off se hraje již v pátek!!! PDF Tisk Email
Napsal uživatel kzr   
Středa, 23 Leden 2019 17:31

 

Pozor, pozor, házenkářky Slavie Praha odehrají nejbližší domácí utkání MOL ligy již v pátek 25. ledna 2019 od 17.00 hodin proti Sokolu Poruba. Vedení klubu navíc připravilo pro prvních 30 příchozích diváků dárek, kosmetický dárek. Jako poděkování, že dorazí v nezvyklý den. Přesun utkání způsobilo komerční využití haly a šéf klubu Richard Toman děkuje porubskému klubu za vstřícnost s přesunem důležitého duelu.

 

Ten bude prvním zcela přímým soubojem o postup do českého play-off. Slavii patří momentálně osmá příčka v tabulce společné česko-slovenské ligy a je šestá mezi českými kluby. Poruba je čtvrtá a třetí. Páteční soupeře dělí čtyři body. Z čehož vyplývá, že vítězství nad Porubou… A při shodě dalších výsledků se mohou slávistky na poslední čtvrté postupové místo do boje o český titul posunout již po tomto 13. kole. Na utkání s Porubou naváže za týden klání ve Zlíně, tedy druhý klíčový souboj v řadě.

 

První vzájemné střetnutí v probíhajícím ročníku MOL ligy vyhrála v září doma Poruba. „Ten zápas se nám nepodařil a mně už vůbec ne. Jako bych na něm snad ani nebyla,“ vzpomíná levoruká spojka Slavie Adriana Míšová a přidává: „Proto to budeme chtít nyní všechno napsat. Zvlášť, když jde o tak důležitý zápas vzhledem k play-off. Víme, že prostě musíme. Musíme vyhrát.“

 

„S pátečním termínem utkání rozhodně problém nemáme, ale samozřejmě je snadnější hrát v pracovní den v domácím prostředí,“ říká k nezvyklému datu zápasu trenér Slavie Praha Jan Salač, který už v minulých týdnech do tréninků zařadil prvky, které by mohly na Porubu platit: „Na Porubu se připravujeme již delší dobu a předešlé dva zápasy jsme brali tak trochu jako přípravu právě na toto důležité utkaní. Ne vždy se v utkáních podařilo vše, co jsme chtěli a právě k tomu sloužily tréninky v tomto týdnu.“

 

Kvůli pátečnímu termínu trenéři museli zkrátit tréninkový cyklus o jeden den, takže vypustili kondiční záležitosti.

 

Na otázku, co s asistentkou Petrou Vítkovou udělají s psychikou hráček především při neproměňování šancí, Salač odpovídá: „Po vyhraných utkáních se cítíme lépe a doufám, že navážeme na vítězství z minulých utkání a dokážeme získat na domácí palubovce oba dva body. Jinak na psychice nijak zvlášť nepracujeme.“

 

„Klíčové rozhodně bude, jakým způsobem dokážeme využít poznatky o soupeři a popřípadě jak rychle budeme schopni reagovat na změnu hry soupeře v samotném utkání. Stejně tak bude důležité se vyvarovat zbytečných technických chyb a zdokonalit, vylepšit úspěšnost střelby,“ předpovídá trenér Slavie Praha Jan Salač.

 

Program 13. kola MOL ligy – pátek 25. ledna 2019 – 17.00 hodin: Slavia Praha – Sokol Poruba; sobota 26. ledna: SHK Veselí nad Moravou – ŠŠK Prešov, Baník Most – Duslo Šala, Sokol RMK Bánovce nad Bebravou; neděle 27. ledna: DHC Plzeň – HC Zlín, Iuventa Michalovce – Zora Olomouc.

 

Program 14. kola MOL ligy – sobota 2. února 2019 – Sokol Písek – DHC Plzeň, Zora Olomouc – Baník Most, Duslo Šala – SHK Veselí nad Moravou, ŠŠK Prešov – Sokol RMK Bánovce nad Bebravou; neděle 3. února – 17.00 hodin: HC Zlín – Slavia Praha, Sokol Poruba – Iuventa Michalovce.

 

 

Aktualizováno Čtvrtek, 24 Leden 2019 07:25
 

Navštivte nás:
Založeno na Joomla!. Designed by: free hosting ftp value hosting Valid XHTML and CSS.