company logo
company logo

Generální partnerPartneřiProjekty

Spolupracujeme

Hlavní strana Žákyně Starší žákyně Minižákyně přivezly zlato, princezny radost

Minižákyně přivezly zlato, princezny radost PDF Tisk Email
Napsal uživatel David Nejedlý, foto: David Nejedlý   
Čtvrtek, 24 Listopad 2011 15:49

Praha, PardubicePovedený turnaj sehrály slávistické minižákyně v Pardubicích. Dobrá hra nezůstala bez odměny, a tak do své domoviny přijely se zlatými medailemi na krku. Princezny bojovaly na Sokole Vršovice, kde výsledkově příliš nenadchly. Přesto je po celý turnaj zdobilo to nejdůležitější, chuť a radost ze hry. O zápasech referovaly trenérky Vlasta Kubánková, Andrea Cejnarová a Martina Krausová. Postřehy přidala i sedmiletá kanonýrka Míša Brezová (na snímku).

 

 

 

Kubánková: Z holek mám velkou radost

 

 

DHC Slavia –  Kobylisy B 22:1 – Zlín 7:5 – Ledeč 14:0 – Žirovnice 9:7 – Jindřichův Hradec 6:0 – DHC Plzeň 7:0 – Havlíčkův Brod 6:4 – Háje 6:5


 

Nejlepší hráčka Slavie: Veronika Holečková

 

 

„Na výborně organizovaný, silně obsazený turnaj v Pardubicích jsme odjížděly bez jedné z opor Terky Obořilové, která onemocněla. Dokonce jsme si musely půjčit Viky Čermákovou z béčka, a tak jsme nevěděly, co nás tam čeká,“ popisovala přípravu trenérka Vlasta Kubánková.

 

 

„Už ve skupině jsme sehrály tři těžké zápasy. K naší velké radosti se holky vyhecovaly a dokázaly odehrát krásná utkání. Konečně nastupovaly jako tým, táhly za jeden provaz a doplňovaly se,“ radovala se.

 

„Každý zápas se mimořádně vyvedl jiné hráčce, všechny si ale pomáhaly a hrozně chtěly vyhrát i bez Terky.  Karin Řezáčová dokázala zavřít bránu. Přestože na ní šlo osmdesát jedna střel, dostala pouhých sedmnáct branek. S jejím výkonem rostla
psychická pohoda celku. Což bylo rozhodující zejména ve finálových zápasech. Musím ale uznat, že se na naši stranu tentokrát přiklonilo i štěstíčko,“ pokračovala.

 

 

„Zlepšila se obrana i útok. Všechny holky si daly gól, hrály s chutí a radostí. K velkému progresu došlo u Verdy Holečkové, která byla po právu vybrána jako nejužitečnější hráčka družstva,“ těšilo trenérku.

 

„Abych jen nechválila. Kritiku si zaslouží zápas s Žirovnicí, který jsme podcenily a za stavu 6:0 přestaly hrát. Kdyby bylo utkání o dvě minuty delší, prohrály bychom,“ našla chyby.

 

 

„Naopak finálový zápas s Hájemi byl naprosto famózní, a to z obou stran. Rozhodoval se až v posledních vteřinách.  Verda ho zahájila dvěma góly z křídla, pak dala Míša Kopřivová dva z dálky a nakonec ho rozhodla  Míša Pařízková z levého křídla, které se povedlo nejdřív vyrovnat. Dalším gólem strhla vedení definitivně na naši stranu. Velmi důležité bylo i to, že Nikol Řezáčová dokázala v druhé půlce ubránit nejlepší hráčku soupeřek. Mám z holek velkou radost, protože jejich výsledky už nejsou zásluhou jedné, ale všech. A tak to má být,“ smála se Kubánková.

 

 

DHC Slavia: Karin Řezáčová, Martina Koudelková – Michaela Kopřivová 14, Veronika Holečková 19, Michaela Pařízková 8, Nikol Řezáčová 18, Martina Matošková 4, Petra Škvorová 7, Nicola Šlosárová 3, Alice Sahulová 3, Viktorie Čermáková 2, Veronika Vojtová 1. Trenéři Vlasta Kubánková, Barbora Krausová a David Foltýn.

 

 

 

 

Dala jsem dva góly, hlásila sedmiletá princezna Míša Brezová

 

 

Princezničky B a C bojovaly na turnaji 4+1 v nové hale Sokola Vršovice. I ony poznaly radost z vítězství. Béčko porazilo Loko Vršovice B 11:9 a céčko Loko Vršovice D 3:0.

 

 

„Béčko nastoupilo do poměrně silné skupiny, kterou ale mohlo zvládnout mnohem lépe,“ myslela si trenérka Martina Krausová.

 

 

„Zaskočily je zápasy s kluky a také dlouhá doba, po kterou neměly žádný zápas. To se odrazilo i na výsledcích,“ tvrdila.

 

 

„Abych jenom nekritizovala, musím uznat, že se během turnaje rozehrály. Pomalu z nich opadl strach a nejistota. Pak ukázaly, že chtějí hrát a vyhrávat,“ dodala Krausová.

 

 

„Pouze jedna výhra a jedna remíza je pro céčko výsledkově velmi chabá,“ věděla trenérka Andrea Cejnarová.

 

 

„První tři zápasy byly z naší strany pomalé, nesoustředěné, a to hlavně v obraně. V útoku se stále potýkáme s pomalým přechodem ke střelbě. Když už se k ní odhodláme, hrajeme s brankářem vybíjenou,“ našla chyby.

 

 

„Přišly naštěstí i dva úspěšné zápasy, výhra nad Loko Vršovice D a remíza s Loko Vršovice C. Holky v nich bojovaly o každý míč a hodně střílely. V brance velmi dobře chytala Kája. Poslední zápas ale naprosto vypustily. Připouštím, že to mohlo být únavou,“ doplnila Cejnarová.

 

 

V kádru céčka nastoupila sedmiletá princeznička Míša Brezová, kterou jsme poprosili o zápasové postřehy.


Míšo, jak dlouho hraješ házenou?

Nevím, ale už dlouho.

 

 

Jak se ti líbilo na turnaji?

Hezký to tady bylo.

 

 

Co nejvíc?

To, jak jsem dala dva góly!

 

 

Jak padly?

Eliška mi přihrála. Já jsem se rozeběhla, vyskočila a dala jsem pecku!

 

 

Je tvoje rodina slávistická?

Táta je Sparta a já a máma Slavia.

 

 

Co už ses na házené naučila?

To, že mám vždycky udělat tři kroky, dribnout si, tři kroky… Když jsem u brány, tak vystřelit.

 

 

Co ti dělá problém?

Teďka mi dělalo problém ubránit soupeře.

 

 

Až budeš velká, budeš házenkářka?

Já nevím, mně je to jedno, ale asi jo.

Aktualizováno Sobota, 26 Listopad 2011 00:04
 

Navštivte nás:
Založeno na Joomla!. Designed by: free hosting ftp value hosting Valid XHTML and CSS.