company logo
company logo

Generální partnerPartneřiProjekty

Spolupracujeme

Hlavní strana Ženy Aktuality Pohled na tabulku přidává klid, říká trenér Jan Salač

Pohled na tabulku přidává klid, říká trenér Jan Salač PDF Tisk Email
Napsal uživatel kzr   
Středa, 30 Leden 2019 14:52

 

Šesté místo v tabulce česko-slovenské MOL ligy po 13 odehraných kolech. Čtvrtá příčka mezi českými kluby. Házenkářky Slavie Praha pronikly po kostrbaté první části soutěže na pozici, která by jim zaručovala postup do bojů a český titul. A po nadcházejícím víkendu může být ještě lépe. Ve 14. kole se svěřenkyně trenérů Jana Salače a Petry Vítkové představí v neděli 3. února od 17.00 hodin ve Zlíně.

 

Jde o zcela přímý duel o poslední postupové místo do českého play-off. Kdo ho vyhraje, tomu bude bez ohledu na další výsledky patřit. Pokud by se to podařilo slávistkám, mohly by svým nedělním soupeřkám odskočit již na rozdíl tří bodů.

 

„Na tabulku se mi nyní dívá rozhodně lépe než třeba před třemi týdny,“ přiznává trenér Jan Salač. Tehdy jeho děvčatům patřila osmá příčka s pětibodovým odstupem na play-off. Ovšem tři vítězství za sebou a ztráty ostatních protivníků leccos změnily.

 

„Doufám, že toto všechno, stejně jako poslední výsledky a výkony přinesou děvčatům klid. Hlavně poslední vítězství nad Porubou bylo v tom obratu velmi cenné. Byli jsme na dně, i přesto jsme dokázali Porubu porazit. To by nám mělo vlít novou krev do žil a měli bychom být nastartovaní do dalších zápasů,“ vybavuje si Salač možná klíčový duel sezony, kdy jeho tým prohrával o šest branek, nakonec ještě o čtyři vyhrál. „Proto je potřeba nejen to poslední vítězství v neděli potvrdit ve Zlíně a tu vítěznou řadu udržet co nejdéle,“ doplňuje Salač a v hlavě má, že v dalších kolech narazí na slabší soupeřky ze spodních pater tabulky – Sokol Písek a ŠŠK Prešov.

 

Ale první překážkou je Zlín. „Samozřejmě ho známe, máme ho tzv. nakoukaný a denně o něm diskutujeme s Petrou Vítkovou. Detailní informace dostanou naše hráčky při čtvrtečním tréninku, jehož součástí bude také videorozbor,“ vysvětluje Salač a na otázku, co by mělo na Zlín platit, odpovídá: „To bude záležet na tom, v jaké sestavě nastoupí. Vrací se jim dost hráček po zranění. Ale pokud předvedeme výkon z druhého poločasu posledního utkání proti Porubě, tak by to mělo jít. Základem bude kvalitní obrana, následně samozřejmě s přechodech do rychlého protiútoku. A v samotném útoku bude důležitá trpělivost a také střelba ze střední vzdálenosti, proto kterou máme předpoklady díky našim spojkám. Musíme se soustředit také na dohrávání herních situací jak na pivotu, tak i na křídlech. I tady máme výborné hráčky. Bude třeba komplexnost výkonu celého týmu, podpořit ho musejí také brankářky.“

 

Z pohledu Slavie se hrají i další důležitá utkání, která leccos naznačí směrem k šancím na postup, ale také konečného pořadí MOL ligy. Salač bude už v sobotu sledovat duely Zora Olomouc – Baník Most a Duslo Šala – SHK Veselí nad Moravou, stejně jako v neděli po skončení svého duelu ve Zlíně bude hledat výsledek klání Sokol Poruba – Iuventa Michalovce. „Ano, uvědomujeme si, že při souhře dalších výsledků může jít o další důležitý krok k play-off. A to i psychicky,“ říká jasně Salač, přesto varuje: „Víme, že, jak Olomouc, tak Poruba budou chtít doma bodovat a nedají se snadno. Totéž nás čeká ve Zlíně, kde to nebude snadné. Zvlášť potom, co Zlín o posledním víkendu ztratil oba body v Plzni. O to to pro nás bude těžší, protože bude chtít o to víc a bude chtít ty body zpět. Čeká nás náročné utkání, které rozhodnou maličkosti, ale také přístup, či to, kdo bude chtít prostě víc vyhrát. Pokud se to podaří, bylo by to samozřejmě pořád lepší a lepší pro tu naši psychiku, která před několika týdny nebyla dobrá. To si musíme přiznat.“

 

Program 14. kola MOL ligy – sobota 2. února 2019 – Sokol Písek – DHC Plzeň, Zora Olomouc – Baník Most, Duslo Šala – SHK Veselí nad Moravou, ŠŠK Prešov – Sokol RMK Bánovce nad Bebravou; neděle 3. února – 17.00 hodin: HC Zlín – Slavia Praha, Sokol Poruba – Iuventa Michalovce.

 

Program 15. kola MOL ligy – sobota 9. února 2019: SHK Veselí nad Moravou – Zora Olomouc, Sokol RMK Bánovce nad Bebravou – Duslo Šala, Baník Most – Iuventa Michalovce, HC Zlín – Sokol Poruba; neděle 10. února – 17.00 hodin: Slavia Praha – Sokol Písek; pátek 1. března: ŠŠK Prešov – DHC Plzeň.

 

 

Aktualizováno Středa, 30 Leden 2019 14:54
 

Navštivte nás:
Založeno na Joomla!. Designed by: free hosting ftp value hosting Valid XHTML and CSS.