Hlavní strana Ženy Aktuality Slávistky porážejí Sokol Písek 36:25 a upevňují si pozici mezi nejlepší českou čtyřkou

Slávistky porážejí Sokol Písek 36:25 a upevňují si pozici mezi nejlepší českou čtyřkou PDF Tisk Email
Neděle, 10 Únor 2019 19:38

Házenkářky Slavie Praha porazily v 15. kole MOL ligy Sokol Písek 36:25, po poločase 14:15, vyhrály popáté v řadě, čímž si upevnily pozici mezi nejlepšími čtyřmi českými týmy pro postup do play-off. Díky prohrám Zory Olomouc a HC Zlín již mají pětibodový náskok. V příštím kole hrají svěřenkyně trenérů Jana Salače a Petry Vítkové v sobotu 9. února od 18.00 hodin na hřišti předposledního ŠŠK Prešov.

MOL liga – 15. kolo
Slavia Praha – Sokol Písek 36:25 (14:15)

Slávistkám jako již několikrát v probíhající sezoně nevyšel vstup do utkání, brzy prohrávaly o tři branky, v polovině prvního dějství i o čtyři. Následně zápas vyrovnaly, ujaly se vedení, ale to jim do přestávky nevydrželo.

Do druhého poločasu vyrazila úplně jiná Slavia a třemi třígólovými sériemi během prvních deseti minut Pražanky utkání otočily. Poté, co podobný kousek ještě dvakrát zopakovaly, získaly rozhodující náskok, na který už soupeřky z Písku nedokázaly zareagovat. A nakonec duel, který je opět přiblížil i k medaili z MOL ligy, v poklidu dovedly k jedenáctibrankovému rozdílu.

Nejlepší střelkyní Slavie i utkání byla Veronika Galušková s deseti trefami.

Jan Salač, trenér Slavie Praha: „Opět nám utekl úvod a vlastně i cely první poločas. V této části zápasu jsme se potýkali s koncentraci a nasazením, jak v obranné tak i útočné fázi hry. Soupeř předváděl důraznou hru v obraně a v útoku se velice snadno prosazoval v zakončení. Po změně stran jsme poločasové manko rychle stáhli a celý zapas obrátili v náš prospěch. Začala fungovat obrana a s výborným výkonem brankářky Míši Hillebrandové jsme se začali prosazovat z rychlého útoku. Náskok jsme postupně navyšovali a nakonec v poklidu dotáhli k vítěznému konci. Dva body jsou důležité a cenné, ale k ideálu především v prvním poločase měla naše hra daleko.“

Po příštím utkání v Prešově se slávistky představí doma v neděli 24. února od 17.00 hodin proti Duslu Šala a půjde o přímý duel o medaili z MOL ligy.

Sestava a branky Slavie Praha: Serafimová, Šlejtrová, Hillebrandová – Míšová, Večeřová, Jačková 4, Tulipánová 1, Pokorná 7/2, T. Fryčáková 3, V. Fryčáková 1, Svobodová 5, Galušková 10/3, Chlupová 5, Slabá. Trenéři: Salač, Vítková.

Nejvíce branek Sokola Písek: Kubišová 7, Hauserová 4/2, Velková a Šetelíková po 3.

Rozhodčí: Deml, Dvořáček. Sedmimetrové hody: 5/5 – 3/2. Vyloučení: 2:5. Diváci: 150.

Výsledky 15. kola MOL ligy: SHK Veselí nad Moravou – Zora Olomouc 26:20, Sokol RMK Bánovce nad Bebravou – Duslo Šala 30:34, Baník Most – Iuventa Michalovce 32:28, HC Zlín – Sokol Poruba 20:28; pátek 1. března: ŠŠK Prešov – DHC Plzeň.

Program 16. kola MOL ligy – sobota 16. února 2019 – 18.00 hodin: ŠŠK Prešov – Slavia Praha; Sokol Písek – HC Zlín, Iuventa Michalovce – SHK Veselí nad Moravou, Zora Olomouc – Sokol RMK Bánovce nad Bebravou, Duslo Šala – DHC Plzeň, Sokol Poruba – Baník Most.

Aktualizováno Úterý, 12 Únor 2019 18:38