company logo
company logo

Generální partnerPartneřiProjekty

Spolupracujeme

Hlavní strana Ženy Aktuality Cesta na východ Slovenska začíná v pátek. Nečeká nás nic snadného, varuje trenér

Cesta na východ Slovenska začíná v pátek. Nečeká nás nic snadného, varuje trenér PDF Tisk Email
Napsal uživatel kzr   
Čtvrtek, 14 Únor 2019 17:35

 

Čtrnáct bodů a šest příček v tabulce. Taková je výchozí pozice obou sobotních soupeřů před zápasem 16. kola MOL ligy. Házenkářky Slavie Praha míří na východ Slovenska, kde se 16. února od 18.00 hodin utkají v Prešově s tamním ŠŠK, kterému patří v tabulce předposlední místo.

 

Pražanky v pátek dopoledne potrénují ve vlastní hale, poobědvají a následně vyrazí autobusem směr Slovensko. Po cestě se ubytují, přespí a v sobotu dopoledne absolvují rozcvičku před utkáním.

 

„V sobotu ještě lehce potrénujeme, což nám určitě prospěje, protože aspoň nepřijedeme rovnou zápasu po dlouhé cestě,“ poznamenal trenér Slavie Praha Jan Salač a přestože je mezi protivníky velký výkonnostní, bodový i tabulkový rozdíl, tak varuje: „Sice jsme na tzv. vítězné vlně, ale nečeká nás vůbec nic jednoduchého. Zvlášť, když nám opět budou chybět některé hráčky.“

 

Již ve Zlíně chyběly Julie Franková s Terezou Chovancovou, ke kterým se v zápase s Pískem přidala Juliana Borgesová Limaová. „A to už jsou tři kvalitní spojky! Franková, která se dostávala do velice dobré formy, nám přitom bude chybět delší dobu. U Chovancové a Borgesové Limaová se návrat na palubovku očekává do čtrnácti dnů. K tomuto visí otazník nad dalšími hráčkami kvůli viróze,“ oznámil Salač.

 

Při všech trénincích v týdnu se s asistentkou Petrou Vítkovou zaměřovali na současnou největší bolest, kterou jsou začátky utkání. Ty se prostě nedaří. „Ano, úvody zápasů a první poločasy jsou pro nás trochu trápení a určitě se na to v trénincích stále zaměřujeme,“ pravil Salač a otočil list: „Co mne může naopak těšit je bojovnost a chuť utkání vyhrávat i za nepříznivého stavu. Kvalitu v sobě hráčky mají a pokud se vyvarujeme nepřesností a celkově špatného vstupu do utkání, bude se nám hrát lépe.“

 

Slávistky mají za sebou pět vítězných duelů v řadě, které je z osmé příčky a šesti bodů ztráty na play-off vynesly na pátou pozici, třetí mezi českými kluby a už pětibodovou jistotu pro vyřazovací boje. A i po tomto kole už zase může být lépe. Záleží však také na dalších utkáních 16. kola MOL ligy.

 

Nejbližší domácí zápas česká slávistky v neděli 24. února od 17.00 s Duslem Šala, což bude přímý duel o medaili ze společné česko-slovenské soutěže.

 

Program 16. kola MOL ligy – sobota 16. února 2019 – 18.00 hodin: ŠŠK Prešov – Slavia Praha; Sokol Písek – HC Zlín, Iuventa Michalovce – SHK Veselí nad Moravou, Zora Olomouc – Sokol RMK Bánovce nad Bebravou, Duslo Šala – DHC Plzeň, Sokol Poruba – Baník Most.

 

Program 17. kola MOL ligy – sobota 23. února 2019: Sokol Písek – Sokol Poruba, DHC Plzeň – Zora Olomouc, Sokol RMK Bánovce nad Bebravou – Iuventa Michalovce, ŠŠK Prešov – HC Zlín, Baník Most – SHK Veselí nad Moravou; neděle 24. února – 17.00 hodin: Slavia Praha – Duslo Šala.

 

 

Aktualizováno Čtvrtek, 14 Únor 2019 17:39
 

Navštivte nás:
Založeno na Joomla!. Designed by: free hosting ftp value hosting Valid XHTML and CSS.