company logo
company logo

Generální partnerPartneřiProjekty

Spolupracujeme

Hlavní strana Ženy Aktuality Boj o medaile, díl první: Slavia hostí Šalu

Boj o medaile, díl první: Slavia hostí Šalu PDF Tisk Email
Napsal uživatel kzr   
Čtvrtek, 21 Únor 2019 08:50

 

Nejzajímavější část základní části MOL ligy je tady. Házenkářky Slavie Praha odehrají v neděli 24. února od 17.00 hodil první ze série přímých duelů o medaili z česko-slovenské soutěže. V rámci 17. kola hostí Duslo Šala. Slovensky jsou v tabulce třetí, mají pouze dva body náskok na pátou Slavii, která půjde do jednoho z klíčových soubojů posílená šesti výhrami v řadě.

 

„Každá hráčka Šaly je nebezpečná, na každou se musíme velmi dobře připravit. Šala má velmi dobrý přechod do útoku,“ varuje pivotka Slavie Martina Tulipánová, která tým Šaly dokonale zná, protože tam házenkářsky vyrostla. Ovšem poslední dvě sezony obléká slávisticky dres, proto se nechce pouštět do hlubších rozborů soupeřek: „Poté, co jsem ze Šaly v létě 2017 odešla, tak se jejich tým také změnil a vystřídalo se tam dost hráček. Proto ani nevím, co bych našim trenérům poradila. Oni budou mít jejich hru nastudovanou a snad se na ně správně připravíme. Bude to pro mě zápas jako každý jiný.“

 

Podle Tulipánové hraje Slavii do not i fakt, že nejen se Šalou, ale následně s proti Iuventě Michalovce, Baníku Most a SHK Veselí bude hrát Slavia ve své hale ve Vršovicích. „Domácí prostředí je vždy výhodou. V každém zápase se nějak projeví únava z cesty. Proto doufám, že tuto výhodou využijeme co nejvíce,“ přidává Tulipánová, která myslí nejen na medaili z MOL ligy, ale také na české play-off a titul z něj. „To by byl velký úspěch, možná největší. Každopádně se o něj budeme prát do posledního kola, do poslední minuty posledního zápasu,“ uzavírá Martina Tulipánová.

 

Se speciální taktikou, kterou „předepisuje“ vedení klubu, hodlá na Šalu vyrukovat trenér Jan Salač. „Stačí dát o jeden gól víc než soupeř a nebo o jeden gól méně dostat,“ říká s nadsázkou a úsměvem. Ale dodává, že by se nezlobil, kdyby to stačilo. Přesto: „Do zápasu jdeme s tím, že chce získat další dva body a prodloužit naši vítěznou sérii a dál plout na vítězné vlně. Papírově to bude nejsilnější soupeř, kterého za poslední dobu potkáme. Bude to podobně silný protivník jako byl v lednu Sokol Poruba. Půjde o další zkoušku a věřím, že to dopadne jako s Porubou, se kterou jsme to utkání nakonec zvládli. I když věřím, že si odpustíme ten horší start do zápasu. Nechtěl bych, abychom opět byli jak opaření v prvním poločase.“

 

Nedělní soupeřky má trenérský tandem Salač – Petra Vítková nastudovaný: „Na Šalu se chystáme trochu jinak než na předchozí utkání. Víme, koho mají v kádru a pozor si musíme dávat především na Nikolu Ráckovou, která tvoří jejich hru. Na ni se budeme připravovat speciálně. Ale není jediná, od koho se dá očekávat nebezpečí. To jsou třeba i obě křídla.“

 

Podle Salače však bude záležet i na složení Slavie, které není stále optimální. „Jsem rád, že se vracejí Eliška Jačková a Tereza Chovancová,“ dodává Jan Salač.

 

Program 17. kola MOL ligy – sobota 23. února 2019: Sokol Písek – Sokol Poruba, DHC Plzeň – Zora Olomouc, Sokol RMK Bánovce nad Bebravou – Iuventa Michalovce, ŠŠK Prešov – HC Zlín, Baník Most – SHK Veselí nad Moravou; neděle 24. února – 17.00 hodin: Slavia Praha – Duslo Šala.

 

Program 18. kola MOL ligy – sobota 2. března 2019 – 17.30 hodin: Zora Olomouc – Slavia Praha, Iuventa Michalovce – DHC Plzeň, ŠŠK Prešov – Sokol Písek, Duslo Šala – HC Zlín, Baník Most Sokol RMK Bánovce nad Bebravou; neděle 3. března: Sokol Poruba – SHK Veselí nad Moravou.

 

 

Aktualizováno Čtvrtek, 21 Únor 2019 15:52
 

Navštivte nás:
Založeno na Joomla!. Designed by: free hosting ftp value hosting Valid XHTML and CSS.