company logo
company logo

Generální partnerPartneřiProjekty

Spolupracujeme

Hlavní strana Ženy Aktuality Nečekaná prohra Olomouce v minulém kole znamená nepříjemnost pro Slavii

Nečekaná prohra Olomouce v minulém kole znamená nepříjemnost pro Slavii PDF Tisk Email
Napsal uživatel kzr   
Čtvrtek, 28 Únor 2019 08:58

 

Vlakem a tramvají dorazí slávistky v sobotu 2. března k utkání MOL ligy do Olomouce. Od 17.30 hodin se utkají s tamní Zorou v 18. kole společné česko-slovenské soutěže. Domácím patří v tabulce po sedmnácti odehraných kolech sedmá příčka, je pátá mezi českými kluby, na Slavii ztrácí tři místa a šest bodů. Svěřenkyně trenérů Jana Salače a Petry Vítkové by si vítězstvím v Olomouci definitivně zajistily účast v českém play-off a bojích o titul.

 

„Jet do Olomouce vlakem je rychlejší a příjemnější než autobusem. Pak jen naskočíme do tramvaje a za chvíli budeme v hale,“ poznamenává k cestě na Hanou kouč Salač.

 

Tabulku má v hlavě, ví, o co se na Moravě bude hrát. „Těch šest bodů rozdílů je důležitých. Nám dává klid a domácí dostává pod tlak. Pro Olomouc může jít o poslední šanci, jak se dostat do play-off,“ vypočítává Salač a doplňuje: „Určitě to může hrát roli. Na psychiku, na všechno. Proto si uvědomujeme, že nás nečeká vůbec lehké střetnutí. Navíc Olomouc doma hraje výbornou házenou, zvlášť proti týmům z horní části tabulky, což dokázala třeba v zápase s Michalovcemi. K tomu musíme připočíst, že Olomouc ztratila nečekaně oba body o posledním víkendu v Plzni. Pro Zoru jde o velkou ztrátu a proto ty body budou chtít získat okamžitě zpátky. Z tohoto pohledu je zaváhání Olomouc pro nás ještě nepříjemnější. Ale my se s tím popereme.“

 

Slávistický trenérský tandem se však nehodlá zabývat matematikou Olomouckých, nýbrž svou. A tam je to jednoduché. Výhra v Olomouci, rovná se jasné play-off. „Proto jedeme do Olomouce se snahou vyhrát. Posledních sedm zápasů se nám vydařilo a tak nechceme zhatit tuto naši snahu se posouvat tabulkou co nejvýš. Chtěli bychom po vydařeném remízovém utkání doma se Šalou opět naskočit na vítěznou vlnu,“ říká jasně Salač, který chce se svým týmem potvrdit výkonnost, i to, že se družstvu herně daří. O tom svědčí šest vítězných a jedno remízové utkání v řadě. „Rádi bychom navázali na naše domácí vzájemné utkání, které nám herně i výsledkově vyšlo, když jsme vyhráli 28:21,“ nachází recept Salač, ale vatuje před podceněním a sílou Zory: „Uvědomuje si, že pro Zoru bude hrát domácí prostředí. Navíc její základní sestava je silná a je třeba si dávat pozor na všechny hráčky. Speciálně na Patrnčiakovou, která střílí hodně gólů, ale také na Salčákovou či Salašovou. Olomouc sice nemá sice jednu hráčku, která by extrémně převyšovala ostatní, ale kolektivně se vhodně doplňují. Proto musíme být obezřetní a koncentrovaní celých šedesát minut,“ uzavírá trenér Slavie Praha Jan Salač.

 

Program 18. kola MOL ligy – sobota 2. března 2019 – 17.30 hodin: Zora Olomouc – Slavia Praha, Iuventa Michalovce – DHC Plzeň, ŠŠK Prešov – Sokol Písek, Duslo Šala – HC Zlín, Baník Most Sokol RMK Bánovce nad Bebravou; neděle 3. března: Sokol Poruba – SHK Veselí nad Moravou.

 

Program 19. kola MOL ligy – sobota 9. března 2019: ŠŠK Prešov – Sokol Poruba, Sokol RMK Bánovce nad Bebravou – SHK Veselí nad Moravou, DHC Plzeň – Baník Most; neděle 10. března – 17.00 hodin: Slavia Praha – Iuventa Michalovce, HC Zlín – Zora Olomouc.

 

 

Aktualizováno Čtvrtek, 28 Únor 2019 09:00
 

Navštivte nás:
Založeno na Joomla!. Designed by: free hosting ftp value hosting Valid XHTML and CSS.