company logo
company logo

Generální partnerPartneřiProjekty

Spolupracujeme

Hlavní strana Ženy Aktuality Tak tedy Most!

Tak tedy Most! PDF Tisk Email
Napsal uživatel kzr   
Středa, 27 Březen 2019 10:04

 

Tři kola zbývají do konce základní části MOL ligy. Pro házenkářky Slavie Praha to znamená získat minimálně čtyři body, aby proklouzly do českého play-off. První možnost bodovat mají v sobotu 30. března od 17.30 hodin ve vlastní hale ve Vršovicích proti nejtěžšímu možnému soupeři Baníku Most, který je druhý v tabulce společné česko-slovenské soutěže, na Slavii má k dobru jedenáct bodů a čtyři příčky.

 

Vedení klubu připravilo pro fanoušky házené báječné odpoledne, protože se domluvilo s Duklou Praha a za vstupné 100 korun bude možné kromě třaskavého duelu Slavia-Most vidět také třetí utkání play-off čtvrtfinále mužské extraligy mezi Duklou a Sokolem Nové Veselí. A co víc, prvních 20 platících diváků získá zdarma vstupenku 1+1 do Premiere Cinemas Hostivař s platností do 30. dubna letošního roku. Děti do 15 let a důchodci mají vstup na dvojzápas Slavie a Dukly zdarma. Na sobotní seniorské klání naváží v neděli celodenním turnajem žákyně při 5. ročníku Memoriálu Radky Holečkové. Celý bude k vidění na TvCom.

 

Házenkářky Slavie mají za sebou dvacetidenní reprezentační přestávku, kterou trenér Jan Salač využil v prvních dvou týdnech k obnovení fyzického fondu, nyní už se zaměřuje na herní prvky, čemuž poslouží i dnešní přípravné utkání s dorostenci Dukly.

 

Slávistky si prohrou 28:33 v Olomouci na začátku března v 18. kole MOL ligy samy zkomplikovaly cestu do bojů o titul. „Víme, že tato porážka nás dodnes bolí a mrzí víc než ta následná doma s Michalovcemi. Ale už jsme vše hodili za hlavu a posunuli se směrem ke zbývajícím třem kolům základní části. Také víme, že postup máme stále ve vlastních rukách a věřím, že se nám nakonec mezi nejlepší českou čtyřku podaří proklouznout,“ říká před důležitým sobotním duelem kouč Slavie Praha Jan Salač a na otázku, jestli během tří týdnů příprav použil víc metodu biče než cukru, odpovídá: „Biče nebylo třeba. (smích) Tréninky jsme upravovali podle potřeb a podle toho, kolik hráček jsme měli k dispozici. Ať kvůli zraněním a nebo doléčovaným nemocem a nebo že se účastnily reprezentačních testů.“

 

Tak tedy Most. „Jejich zápasy z poslední doby jsem samozřejmě viděl, máme je přečtené a proto vím, že se máme na co připravovat. Není možné se zaměřit na jednu nebo dvě jejich hráčky, ale na družstvo jako celek. Je to silný soupeř s mladými, ale přesto již zkušenými hráčkami na všech pozicích. Čeká nás těžká práce,“ předpovídá Salač a nedoufá v představu volnějšího přístupu hráček Mostu, protože už mají jistou medaili z MOL ligy i postup do českého play-off: „To si nemyslím. Ale je pravda, že na reprezentační akcích měl Most hodně hráček. Ale na druhou stranu je jejich kádr dostatečně široký. My se však v prvé řadě musíme soustředit na naši hru, kterou bychom chtěli do play-off dovést k dokonalosti.“

 

Díky přestávce se téměř vyprázdnila nabitá marodka slávistek, některé neduhy však přetrvávají a třeba nad startem Veroniky Galuškové bude viset otazník až do sobotního odpoledne.

 

Program 20. kola MOL ligy – pátek 29. března 2019: SHK Veselí nad Moravou – DHC Plzeň, Sokol Poruba – Sokol RMK Bánovce nad Bebravou; sobota 30. března - 17.30 hodin: Slavia Praha – Baník Most; Zora Olomouc – Sokol Písek, Iuventa Michalovce – HC Zlín, Duslo Šala – ŠŠK Prešov.

 

Program 21. kola MOL ligy – sobota 6. dubna 2019: DHC Plzeň – Sokol RMK Bánovce nad Bebravou, Iuventa Michalovce – Sokol Písek, ŠŠK Prešov – Zora Olomouc, Duslo Šala – Sokol Poruba; neděle 7. dubna – 17.00 hodin: Slavia Praha – SHK Veselí nad Moravou, Baník Most – HC Zlín.

 

Program 22. kola MOL ligy – sobota 13. dubna 2019 – 18.00 hodin: Sokol RMK Bánovce nad Bebravou – Slavia Praha; Sokol Poruba – DHC Plzeň, SHK Veselí nad Moravou – HC Zlín, Zora Olomouc – Duslo Šala, Iuventa Michalovce – ŠŠK Prešov, Baník Most – Sokol Písek.

 

 

Aktualizováno Středa, 27 Březen 2019 10:05
 

Navštivte nás:
Založeno na Joomla!. Designed by: free hosting ftp value hosting Valid XHTML and CSS.