Hlavní strana Ženy Aktuality Bravo! Slavia-Most 32:28. Play-off už je jasné!!!

Bravo! Slavia-Most 32:28. Play-off už je jasné!!! PDF Tisk Email
Sobota, 30 Březen 2019 19:05

Házenkářky Slavie Praha porazily ve 20. kole MOL ligy doma Baník Most 32:28, po poločase 17:14, a díky prohře Zory Olomouc se Sokolem Písek 23:25 mají dvě kola před koncem základní části jistý postup do českého play-off.

Hráčky Slavie Praha se radují z výhry nad Mostem i postupu do play-off. | Foto: Ladislav Nussbauer

O složení čtyřky pro boje o český titul je jasno. Jako nejlepší tým postupuje Baník Most, následují SHK Veselí nad Moravou, Sokol Poruba a Slavia. O tom, kdo se s kým utká v semifinále na dvě vítězná utkání se rozhodne o následujících dvou víkendech. Hodně napoví vzájemný duel Slavie s Veselím v neděli 7. dubna od 17.00 hodin ve hale ve Vršovicích. Pokud by Pražanky vyhrály o devět branek, zajistily by si lepší výchozí pozici proto, aby v semifinále nenarazily na Most.

MOL liga – 20. kolo

Slavia Praha – Baník Most 32:28 (17:14)

„Jsme tam!“ Znělo halou po závěrečné sireně souboje slávistek s Mostečankami. Zápas v Olomouci totiž skončil o pár minutek dřív a tak bylo jasné, že Slavii start v letošním play-off už nikdo nevezme. Výbuch nadšení doplnilo děkování krásně zaplněné haly. Radost byla obrovská.

„Ano, dopadlo to lépe, než jsem čekal. Sice v koutku duše jsem doufal, že by… Věděli jsme, že Písek v novém složení a s novými trenéry je hodně silný a doufal jsem, že by v Olomouci nějaký bod uhrát mohli. V to samé jsem doufal v našem zápase, že nějaký bod proti Mostu uděláme. Holkám jsem věřil, věřil jsem, že to dáme,“ hlásil hned po výhře 32:28 trenér Slavie Praha Jan Salač.

A to přestože…

Slávistky vstoupily do jednoho z klíčových duelů sezony tradičně ve stylu posledních zápasů. Po pár minutách prohrávaly 0:3, v desáté minutě 4:6.

„Zápas to byl nádherný, přestože nám zase utekl začátek. Soupeř byl totiž připravený na naši obranu, kterou jsme chtěli aplikovat, ale nefungovala tak, jak bych si představoval. Proto jsme to pak museli tzv. zatáhnout a to nám vyšlo. Zatažená obrana fungovala velice dobře. K tomu se přidala Míša Hillebrandová, která zachytala famózně, dnes skutečně doslova platilo, že branku zamkla. Nebylo co řešit. V desáté minutě, když jsme prohrávali o tři branky, jsem sice trochu nervóznější byl, ale říkal jsem si, že se to musí zlomit a že to přece musí přijít. Ale ano, v 15. minutě, kdy jsme skóre otočili, tak se mi ulevilo a říkal jsem si: Teď už to půjde. Na holkách totiž bylo vidět, jak moc chtěly, že do toho dívaly všechno, že jedna hrála za druhou. Dokázaly si pomoci a ve druhé půli byla obraná neprostupná, famózní. K tomu Míša v bráně,“ popisoval Salač a složil hold celému týmu: „Dnes ten zápas vyšel všem, přesně tak, jak bych si představoval. Bylo to se vším všudy výborné. Kromě Míši bych musel vyzvednout a pochválit všechny holky v poli. I jednotlivě. Třeba Terka Fryčáková dostála v prvním poločase do křídla hodně míčů a s přehledem proměňovala. Dnes se nestalo to, že by nás některá z gólmanek Mostu vychytala. My jsme je předčili.“

Barbora Večeřová střílí gól Baníku Most.  Foto: Ladislav Nussbauer

Sestava a branky Slavie Praha: Serafimová, Hillebrandová, Šlejtrová – Franková, Míšová 2, Večeřová 2, Jačková 4, Tulipánová, Pokorná 6, T. Fryčáková 7, V Fryčáková, Svobodová 3, Chovancová 1, Galušková 5/2, Chlupová 2, Slabá. Trenéři: Salač, Vítková.

Nejvíce branek Sokola Most: Kovářová 8, Šustková 8/3, Mikuličik 4.

Rozhodčí: Bečička, Horák. Sedmimetrové hody: 3/2 – 4/3. Vyloučení: 5:3. Diváků: 350.

Výsledky 20. kola MOL ligy: SHK Veselí nad Moravou – DHC Plzeň 33:21, Sokol Poruba – Sokol RMK Bánovce nad Bebravou 42:17, Zora Olomouc – Sokol Písek 23:25, Iuventa Michalovce – HC Zlín 44:20, Duslo Šala – ŠŠK Prešov 33:26.

Program 21. kola MOL ligy – sobota 6. dubna 2019: DHC Plzeň – Sokol RMK Bánovce nad Bebravou, ŠŠK Prešov – Zora Olomouc, Duslo Šala – Sokol Poruba; neděle 7. dubna – 17.00 hodin: Slavia Praha – SHK Veselí nad Moravou, Baník Most – HC Zlín. Předehráno: Iuventa Michalovce – Sokol Písek 39:22.

Program 22. kola MOL ligy – sobota 13. dubna 2019 – 18.00 hodin: Sokol RMK Bánovce nad Bebravou – Slavia Praha; Sokol Poruba – DHC Plzeň, SHK Veselí nad Moravou – HC Zlín, Zora Olomouc – Duslo Šala, Iuventa Michalovce – ŠŠK Prešov, Baník Most – Sokol Písek.

Aktualizováno Sobota, 30 Březen 2019 20:30