company logo
company logo

Generální partnerPartneřiProjekty

Spolupracujeme

Hlavní strana Ženy Aktuality Střelec: Se Sencem jsme povinni bodovat

Střelec: Se Sencem jsme povinni bodovat PDF Tisk Email
Napsal uživatel David Nejedlý, foto: Lukáš Materna   
Pátek, 02 Prosinec 2011 18:30

Praha – Souboj desáté Slavie s jedenáctým ŠKP Piccard Senec nabídne tuto neděli od 17 hodin hala v Edenu. Hostujícímu celku, jenž na začátku roku vznikl z bratislavského ŠKP, se úvod WHIL nevydařil. V posledních dvou kolech ale svěřenkyně trenéra Štefana Kelemena zabraly, když dokázaly porazit Jindřichův Hradec 26:25 a Nitru 29:23. I proto zůstává lodivod červenobílých Antonín Střelec obezřetný.

 

 

Trenére, jak jste spokojený se současným postavením Slavie?

Myslím si, že patříme do vyšších pater tabulky, než momentálně jsme. Naše postavení je bohužel způsobeno problémy, které nás od začátku WHIL provázejí. Řada zranění, nemocí, přeměna celého kádru. Některé věci jsme mohli dotáhnout dřív do konce, jiné jsme podcenili. Určitě jsme ale měli mít o čtyři body víc, než v současnosti máme. Nepodařilo se nám utkání s Mostem. S Pískem se dalo také bodovat. Hlavně nás mrzí vyřazení v Českém poháru od Veselí. To byl zápas, který jsme mohli při troše štěstí a větší disciplinovanosti vyhrát.


 

Jak se vám zamlouvá herní projev družstva?

Nehrajeme hůř než ostatní celky. Potýkáme se s tím, že nám v družstvu chybí výrazná osobnost, která by tým táhla, a to jak na hřišti, tak v kabině. Taková, která by vzala úlohu rozehrávačky a vůdce. Zdá se nám, že ze současného kádru není schopná této úlohy žádná z hráček. Chybí klasická střední spojka, která by dokázala věci, které fungují v tréninku, přenést na hřiště. Ženská psychika je bohužel křehká. Jakmile zazní zapískání, nastávají chyby a hra ztrácí koncepci. Klasická rozehrávačka prostě chybí.


 

Jak ji nahradit?

Na tomto postu jsme už vyzkoušeli celý tým. Nakonec ho hraje ta, na kterou je v tomto směru největší spolehnutí. Jde o Martinu Jonášovou, která je typem hráčky, která se nepozastavuje nad tím, kde nastoupí. Její zdravotní indispozice ji ale limitují. Musíme tedy improvizovat, ať už Klárou Černou nebo Hanou Kutlvašrovou. Ideální to ale není.


 

Která hráčka vás v průběhu sezony potěšila, která zklamala?

O zklamání bych nehovořil. Každá hráčka hraje tak, jak jí dovolují její schopnosti. Spousta hráček, které se honosí titulem vítězek WHIL, si toto medailové období proseděla na lavičce a v současnosti mají být tahounkami týmu. To prostě nejde. Chce to spoustu času a asi i tvrdosti, aby si hráčky uvědomily, že je to teď na nich a nikdo jim nebude krýt záda. Možná přijdou i slzičky, ale jiná cesta není. Slavii trápí to, že nejsme schopni naplňovat tréninkový program. Holky jsou studentky a my jen těžko kloubíme jejich studentské povinnosti s tréninkovým procesem. Teprve v pátek se sejdeme v kompletním složení a máme tak strašně málo času na konkrétní přípravu na utkání. Chybí nám tak tři další společné tréninky. To, aby ty současné měly vůbec význam, plníme ve spolupráci s juniorkou. Poněvadž trénovat v sedmi nemá význam. Organizační systém Slavie potřebuje revoluci.


 

Červenobílé výrazně omladily, jak jste spokojen s mladými hráčkami?

Slavia má spoustu talentů a mladé holky dostávají obrovskou šanci. K nám přišly „hvězdičky“ z juniorského týmu. Které naráží na jinou kvalitu. Ve WHIL je všechno rychlejší, tvrdší, už si nemůžeme na nic hrát. My už usilujeme o body. Holky zkrátka nemají prostor na aklimatizaci. Ony přeplavaly z rybníku do moře, buďto situaci zvládnou, anebo ne. Chápu, že je to pro ně těžké, ale musí si uvědomit, že je všechno jen na nich. My ostatní ale musíme projevit i určitou trpělivost. Věřím, že ve spolupráci s trenéry mládeže vše zvládneme.


 

Slavii se vzdálil boj o play off. Je ještě reálný?

Rozhodně ho nevzdáváme. Ještě jsme toho tolik neztratili. Jsme povinni bodovat v nejbližším zápase se Sencem. Do Olomouce se pak jet poprat o dobrý výsledek. Na jaře máme všechny týmy ze špičky v domácím prostředí. I když mi začíná připadat, že spíš nezvládáme domácí střetnutí, než ty venkovní. Na palubovkách soupeřek se dá na naši hru koukat a holky tam plní naše pokyny. Utkání v Praze před kritickou domácí kulisou jsou pro ně stresující.


 

Nyní nás čeká Senec. Co o něm víte?

Senec se pomalu rozjíždí. Rozhodně ho není možné podcenit. Hlavně v té hierarchii, kdy se všichni dívají na Slavii v rovině loňských úspěchů. Jde o tým, který se opírá o bývalé hráčky ŠKP v čele se slovenskou reprezentační pivotkou Štetákovou. Dále o zkušenou brankařku Vargovou, mladičkou Kodajovou, která s Koníkovou dává hře smysl. Protřelý trenér Kelemen dal dohromady družstvo, které si na Interligu sice ještě zvyká, ale v jarní části už nebude pro nikoho jednoduché ho porazit. V neděli bude hodně záležet, v jaké sestavě nastoupíme. Hráčky si totiž z reprezentace přivezly řadu zdravotních neduhů. Věřím ale, že s podporou okolí zápas zvládneme.


 

Jak chceme hrát na Senec?

Naše defenziva je v této chvíli nedostatečná. Za děravou obranou se i brankařce špatně chytá. Musíme pokrýt Štetákovou s Kodajovou. Dostat se k rychlým protiútokům, abychom nemuseli hrát proti postavené obraně, což je vždy nepříjemné.


 

Váš tip na výsledek?

Budu spokojený s jakýmkoliv vítězstvím. Chci také, aby měly holky ze hry radost. Tlak na ně je velký, musí ho ale unést. Jsem přesvědčený, že jsme schopni v obou následujících duelech bodovat.

Aktualizováno Sobota, 03 Prosinec 2011 01:14
 

Navštivte nás:
Založeno na Joomla!. Designed by: free hosting ftp value hosting Valid XHTML and CSS.