Hlavní strana Ženy Aktuality A o dvanáct!!!

A o dvanáct!!! PDF Tisk Email
Neděle, 07 Duben 2019 17:36

Házenkářky Slavie Praha si splnily vlastní přání a udělaly velký krok k tomu, aby se v semifinále českého play-off MOL ligy vyhnuly Baníku Most. V 21. kole společné česko-slovenské soutěže porazily doma SHK Veselí nad Moravou 34:22, po poločase 18:11, čím mají lepší bilanci ze vzájemných utkání a pokud příští sobotu vyhrají v Bánovcích nad Bebravou obsadí v konečné tabulce nejhůře třetí místo a s největší pravděpodobností se o postup do finále střetnou se Sokolem Poruba.

MOL liga – 21. kolo

Slavia Praha – SHK Veselí nad Moravou 34:22 (18:11)

O vítězkách klíčového duelu nebylo od začátku pochyb. Svěřenkyním trenérů Jana Salače a Petry Vítkové tentokrát vyšel skvěle vstup do zápasu, po pěti minutách vedly 3:0, v polovině prvního dějství se ke kýžené metě devíti branek blížily už na dostřel. V poločase už scházela jediná trefa.

Vendula Fryčáková se probíjí obranou SHK Veselí nad Moravou. | Foto: Denisa Kisialová

Ve 40. minutě už bylo jasné, že slávistky budou hrát skutečně pouze o „povinný“ rozdíl devíti branek. Nakonec závěr utkání proměnily ve svou exhibici a soupeřky deklasovaly o 12 gólů.

Poruba poněkud překvapivě zvítězila v Šale a tak až poslední kolo základní části rozhodne o složení semifinálových dvojic.

Sestava a branky Slavie Praha: Serafimová, Hillebrandová, Šlejtrová – Franková 2, Továrková, Míšová 2, Večeřová 1, Jačková 2/1, Tulipánová 6, Pokorná 7/2, T. Fryčáková 3, V. Fryčáková 3, Chovancová, Galušková 9/1, Slabá.

Nejvíce branek SHK Veselí nad Moravou: Kubáčková 8, Pastorková 5, Veselková 4.

Rozhodčí: Haramul, Nezbeda. Sedmimetrové hody: 5/4 – 1/0. Vyloučení: 4:3. Diváci: 150.

Výsledky 21. kola MOL ligy: DHC Plzeň – Sokol RMK Bánovce nad Bebravou 39:27, ŠŠK Prešov – Zora Olomouc 26:22, Duslo Šala – Sokol Poruba 24:26, Baník Most – HC Zlín 35:28. Předehráno: Iuventa Michalovce – Sokol Písek 39:22.

Program 22. kola MOL ligy – sobota 13. dubna 2019 – 18.00 hodin: Sokol RMK Bánovce nad Bebravou – Slavia Praha; Sokol Poruba – DHC Plzeň, SHK Veselí nad Moravou – HC Zlín, Zora Olomouc – Duslo Šala, Iuventa Michalovce – ŠŠK Prešov, Baník Most – Sokol Písek.

Aktualizováno Pondělí, 08 Duben 2019 09:50