Hlavní strana Ženy Aktuality Slavia vítězí v posledním kole v Bánovcích nad Bebravou, v semifinále narazí na Porubu

Slavia vítězí v posledním kole v Bánovcích nad Bebravou, v semifinále narazí na Porubu PDF Tisk Email
Neděle, 14 Duben 2019 15:26

Házenkářky Slavie Praha zvítězily v posledním kolem základní části MOL ligy v Bánovcích nad Bebravou nad místním Sokolem RMK 35:18, po poločase 19:7 a v hodnocení celého ročníku česko-slovenské soutěže obsadily páté místo. Nyní následuje téměř dvoutýdenní přestávka, poslední dubnový víkend startuje české play-off. Pražský tým trenérů Jana Salače a Petry Vítkové se v semifinále utká se Sokolem Poruba, první duel se hraje v neděli 28. dubna od 20.00 hodin (ještě je v jednání, upřesníme v následujících dnech) v hale ve Vršovicích. Druhý zápas a případný třetí rozhodující jsou na programu 4. resp. 5. května v Ostravě. Druhou semifinálovou dvojici v Česku tvoří Baník Most a SHK Veselí nad Moravou.

MOL liga – 22. kolo

Sokol Bánovce nad Bebravou – Slavia Praha 18:35 (7:19)

Po čtyřech, dobrá po osmi minutách souboje, který nic neřešil, protože vše bylo jasné před prvním dotekem míče, bylo hotovo. Slavia vedla na palubovce beznadějného posledního celku, který získal za 22 kol jediný bod, 4:0 po gólech sester Fryčákových, resp. 8:1 a vlastně se hrálo jen o skóre. To narůstalo a narůstalo ve prospěch pražského celku a ještě před přestávkou se rozdíl stal dvojciferným, nakonec šly slávistky do kabin s náskokem dvanácti branek 19:7.

Dělostřelba pokračovala dále, i když z rukou Pražanek až ne s takovou kadencí. Na hřiště se dostaly i další hráčky, které nedostávají běžně takového prostoru. Krásný výkon předvedla ve druhém poločase například třetí brankářka Markéta Šlejtrová, která tak navázala na předchozí zavření „kasy“ Michaelou Hillebrandovou i Matejou Serafimovou. „Brankářky dnes musí pochválit. To byla paráda,“ radoval se trenér Slavie Praha Jan Salač a doplnil: „Přestože bylo vše jasné již před utkáním, nabádal jsem holky k tomu, aby nedopustily blamáž a přistoupily k tomu se stoprocentní koncentrací. Jsem rád, že se to podařilo a zápas jsme odehráli v tempu.“

Nejvíce branek Sokola RMK Bánovce nad Bebravou: Matušincová 9, Skaličanová 5, Hollá a Obstová 5.

Sestava a branky Slavie Praha: Serafimová, Hillebrandová, Šlejtrová – Franková 4, Míšová 4, Novotná 2, Večeřová 3, Jačková 2, Tulipánová 1, T. Fryčáková 5, V. Fryčáková 6, Chovancová 4, Galušková 4, Slabá. Trenér: Salač.

Rozhodčí: Gabriš, Veselka. Sedmimetrové hody: 3/1 – 2/1. Vyloučení: 3:3.

Zlato z MOL ligy bere Iuventa Michalovce a k němu finanční odměnu 63 000 korun, stříbro Baník Most (45 000 korun) a bronz Duslo Šala (27 000 korun).

České play-off se hraje na dvě vítězná utkání, začíná se u hůře postaveného v tabulce, další jeden či dva zápasy následují u toho lepšího. Slovenské play-off jede v systému na tři vítězná utkání.

Výsledky závěrečného 22. kola základní části MOL: Sokol Poruba – DHC Plzeň 30:26, SHK Veselí nad Moravou – HC Zlín 22:28, Zora Olomouc – Duslo Šala 27:25, Baník Most – Sokol Písek 30:15, Iuventa Michalovce – ŠŠK Prešov.

Konečné pořadí MOL ligy 2018-2019:

1. Iuventa Michalovce 41 bodů, 2. Baník Most 36, 3. Duslo Šala 29, 4. Sokol Poruba 28, 5. Slavia Praha 27, 6. SHK Veselí nad Moravou 25, 7. Zora Olomouc 21, 8. HC Zlín 17, 9. DHC Plzeň 16, 10. Sokol Písek 13, 11. ŠŠK Bemaco Prešov 10, 12. Sokol RMK Bánovce nad Bebravou 1.

Termíny českého semifinále play-off – 1. zápasy: 27. nebo 28. dubna (u hůře postaveného týmu po základní části); 2. a případné 3. zápasy: 4. a 5. května (u lépe postaveného po základní části).

Termíny českého finále play-off – 1. utkání: 11. nebo 12. května (u hůře postaveného týmu po základní části); 2. a případné 3. utkání: 18. a 19. května (u lépe postaveného po základní části).

Aktualizováno Neděle, 14 Duben 2019 15:52