Hlavní strana Ženy Aktuality Drama až do konce. Slávistky urvaly první vítězství v semifinále díky sedmimetrovým hodům

Drama až do konce. Slávistky urvaly první vítězství v semifinále díky sedmimetrovým hodům PDF Tisk Email
Neděle, 28 Duben 2019 18:15

Ufff! Házenkářky Slavie Praha vyhrály první semifinálový duel českého play-off MOL ligy až v rozstřelu sedmimetrových hodů. Po šedesáti minutách skončilo utkání 21:21, v sedmičkách dominovaly Pražanky 5:3. Druhý a případný třetí zápas se hrají první květnový víkend v Ostravě.

MOL liga – semifinále českého play-off

Slavia Praha – Sokol Poruba 26:24 (14:13) po 7m hodech

Sedmimetrové hody: 5:3

Slávistky se radují z prvního vítězství v semifinále play-off nad Porubou. | Foto: Ladislav Nussbauer

Potvrdila se slova trenéra Pražanek Jana Salače, že půjde o vyrovnanou sérii. Dokumentoval to hned první z možných šesti poločasů. Oba celky se střídaly ve vedení, „rekordní“ náskok dvou branek se kolem 15. minutě vytvořily hráčky Poruby. Ale slávistky dokázaly kontrovat a do přestávky skóre otočily ve svůj prospěch na 14:13.

Druhé dějství patřilo do 53. minutě domácím, opakovaně se dostali do třígólového vedení a zdálo se, že vedou první díl k vítěznému konci. Jenže… Jenže Ostravanky během čtyř minut skóre zvrátily na svou stranu a v 58. minutě se ujaly vedení 21:20. Tereza Pokorná však proměnila v posledních sekundách řádné hrací doby sedmimetrový hod po faulu na Jačkovou a o vítězkách prvního semifinálového klání musely rozhodnout sedmimetrové hody. A v nich se prosadily domácí házenkářky a získaly první triumf ze dvou potřebných na cestě do finále.

Vendula Fryčáková se probíjí obranou Sokola Poruba. | Foto: Ladislav Nussbauer

Proměněné sedmimetrové hody Slavia Praha: Svobodová, Galušková, Chovancová, Pokorná, Jačková.

Neproměněný sedmimetrový hod Sokola Poruba: Michalíková.

Nejlepší střelkyní Slavie byla s 11 góly Veronika Galušková, která sama obstarala více než polovinu branek domácích v řádné hrací době a k tomu přidala ještě jednu proměněnou sedmičku v rozstřelu.

Sestava a branky Slavie Praha: Serafimová, Hillebrandová, Šlejtrová – Franková, Míšová, Novotná, Večeřová, Jačková 3/1, Tulipánová 1, Pokorná 5/2, T. Fryčáková 1, V. Fryčáková 3, Svobodová 1/1, Chovancová 1/1, Galušková 11/2, Chlupová. Trenéři: Salač, Vítková.

Nejvíce branek Sokola Poruba: Polášková 7/2, Desortová 6, Michalíková 7.

Rozhodčí: Frieser, Kavulič. Sedmimetrové hody: 9/7 – 6/4. Vyloučení: 5:7. Diváci: 140. Stav série: 1:0.

Druhý zápas se uskuteční v sobotu 4. května od 17.00 hodin v hale v Polance, eventuální třetí utkání v neděli 5. května od 10.30 hodin v hale Sareza v Porubě.

České play-off se hraje na dvě vítězná utkání, začíná se u hůře postaveného v tabulce po základní části MOL ligy, další jeden či dva zápasy následují u toho lepšího. Slovenské play-off jede v systému na tři vítězná utkání.

Termíny českého semifinále play-off:

2. zápas: sobota 4. května – 17.00 hodin: Sokol Poruba – Slavia Praha (v Polance).

Případný 3. zápas: neděle 5. května – 10.30 hodin: Sokol Poruba – Slavia Praha (hala Sareza v Porubě).

Termíny českého finále play-off – 1. utkání: 11. nebo 12. května (u hůře postaveného týmu po základní části); 2. a případné 3. utkání: 18. a 19. května (u lépe postaveného po základní části).