company logo
company logo

Generální partnerPartneřiProjekty

Spolupracujeme

Hlavní strana Ženy Aktuality Už jen jednou vlakem do Ostravy, přejí si Pražanky

Už jen jednou vlakem do Ostravy, přejí si Pražanky PDF Tisk Email
Napsal uživatel kzr   
Středa, 01 Květen 2019 12:39

 

„Povinné“ domácí vítězství házenkářky Slavie Praha v prvním semifinálovém duelu MOL ligy proti Sokolu Poruba urvaly. Sice až v sedmičkovém rozstřelu, ale v sérii hrané na dva vítězné zápasy vedou 1:0. A v sobotu 4. května si chtějí z Poruby, vlastně Polanky, kde se hraje od 17.00 hodin, odvézt druhou výhru a tím postup do finále.

 

Když budou v sobotu kolem poledne nastupovat hráčky do vlaku Českých drah směr Ostrava, budou doufat, že je to v této sezoně naposledy. Doufání mohou proměnit ve skutečnost samy tím, že zvítězí. „Není potřeba speciální motivace, protože ta bude do sobotního zápasu obrovská,“ říká trenér Slavie Praha Jan Salač a vysvětluje: „Kvůli nějakým problémům víme, že po sobotním utkání jedeme vlakem zpět domů. A samozřejmě nikomu z nás by se do Ostravy v neděli nechtělo znovu.“

 

Salač s asistentkou Petrou Vítkovou zaměřuje tréninky před sobotní „odvetou“ především na zautomatizování herních systémů, které před týdnem v Praze „vypadávaly“. „Jsem šťastný za vítězství, za to, že vedeme v sérii 1:0, ale celkově výkon nebyl takový jako v předchozích utkáních. Nevím, jestli to bylo nervozitou, svázaností. Ano, zápasy play-off jsou jiné a na holkách to bylo vidět. Na tom budeme do soboty pracovat, aby ten ostych a nervozita z děvčat spadly a hráli jsme to, co v závěru základní části a co nás zdobilo, tedy jednoduchost, přímočarost, střelba z dálky. Ta se nám třeba až na Veroniku Galuškovou nedařila. Na to, že jsme zvyklí dávat v průměru kolem 30 gólů na zápas, tak 21 s Porubou je hodně málo,“ poznamenává Salač.

 

Opakovaně se vracel k nedělnímu souboji v hale Slavie, na videu sledoval akce, pouštěl si je znovu a znovu. „Můžeme to vzít ve dvou rovinách. Na jednu stranu jsem byl nesmírně rád, že to utkání pro nás nakonec dopadlo vítězně. Ale když se na to podíváme minutu po minutě, tak jsem myslel, že to dopadne jinak a nebudeme se tak trápit. Zvlášť s ohledem na průběh druhého poločasu, kdy jsme se dostali až ke čtyřbrankovému náskoku. Ale bohužel závěr nám absolutně nevyšel, až jsme se strachovali. Naštěstí se nám podařilo v posledních dvaceti sekundách základní hrací doby sehrát signál, uhrát sedmimetrový hod, proměnit ho a jít do rozstřelu. Ten holky zvládly parádně. Pomohlo tomu i to, že jsme sedmičky zkoušeli v pátek na tréninku,“ vrací se Salač k prvnímu duelu. A chválí hráčky, které rozhodly: „Před rozstřelem jsem se zeptal, kdo půjde. Přihlásily se sebevědomé holky a to sebevědomí na té značce potvrdily.“

 

Od pondělí „běží“ příprava na sobotu, na zápas číslo 2. A všichni věří, že bude poslední: „Víkend v Ostravě bude stoprocentně o hlavách. To se potvrdilo už v Praze. Soupeřky možná nastoupily více vyhecované. My jsme působili až přehecovaně, což není dobré. Ukázalo se, že je to o hlavě, je potřeba si věřit a vrátit se k tomu, co nám fungovalo.“ Proto hráčky dostaly sestřihy nejdůležitějších akcí a…

 

„Holky mají za úkol nastudovat situace, které byly v prvním semifinále, které se jim nepovedly, které by měly řešit jinak. Ve čtvrtek bude taktická příprava u videa. To, co vysledujeme, zaneseme do tréninku, abychom vše zautomatizovali a nebylo třeba nad tím v zápase přemýšlet. Věřím, že můžeme hrát jen lépe a využít toho, že nás soupeř ničím nepřekvapil, ale my jsme nebyli schopní využít šance, které jsme si připravili. Proto doufám, že v sobotu to bude o něčem jiném a že detaily ve hře budeme řešit správně, což by nám mělo pomoci k vítězství a postupu do finále,“ uzavírá trenér Slavie Praha Jan Salač.

 

Druhý zápas semifinále play-off MOL ligy Sokol Poruba vs. Slavia Praha se uskuteční v sobotu 4. května od 17.00 hodin v hale v Polance, eventuální třetí utkání by se hrálo v neděli 5. května od 15.00 hodin v hale Sareza v Porubě.

 

České play-off se hraje na dvě vítězná utkání, začíná se u hůře postaveného v tabulce po základní části MOL ligy, další jeden či dva zápasy následují u toho lepšího. Slovenské play-off jede v systému na tři vítězná utkání.

 

Termíny českého semifinále play-off:

2. zápas: sobota 4. května – 17.00 hodin: Sokol Poruba – Slavia Praha (v Polance).

Případný 3. zápas: neděle 5. května – 15.00 hodin: Sokol Poruba – Slavia Praha (hala Sareza v Porubě).

 

Termíny českého finále play-off – 1. utkání: 11. nebo 12. května (u hůře postaveného týmu po základní části); 2. a případné 3. utkání: 18. a 19. května (u lépe postaveného po základní části).

 

Konečné pořadí MOL ligy 2018-2019:

1. Iuventa Michalovce 41 bodů, 2. Baník Most 36, 3. Duslo Šala 29, 4. Sokol Poruba 28, 5. Slavia Praha 27, 6. SHK Veselí nad Moravou 25, 7. Zora Olomouc 21, 8. HC Zlín 17, 9. DHC Plzeň 16, 10. Sokol Písek 13, 11. ŠŠK Bemaco Prešov 10, 12. Sokol RMK Bánovce nad Bebravou 1.

 

 

Aktualizováno Středa, 01 Květen 2019 12:40
 

Navštivte nás:
Založeno na Joomla!. Designed by: free hosting ftp value hosting Valid XHTML and CSS.