company logo
company logo

Generální partnerPartneřiProjekty

Spolupracujeme

Hlavní strana Ženy Aktuality Je to tady! Slávistky začnou boj o zlato doma, věří ve vítězství

Je to tady! Slávistky začnou boj o zlato doma, věří ve vítězství PDF Tisk Email
Napsal uživatel kzr   
Středa, 08 Květen 2019 12:26

 

Začíná bitva o český titul. Finále play-off MOL ligy mezi Slavií Praha a Baníkem Most startuje v sobotu 11. května v 17.00 hodin v hale Pražanek ve Vršovicích. Série se hraje na dvě vítězná utkání, odveta a případný třetí rozhodující duel jsou na programu za týden v Mostu.

 

Slávistky přemohly v semifinále ve dvou dramatických utkáních Sokol Poruba, když ten první vyhrály po rozstřelu v sedmimetrových hodech, ve druhém ještě ve 35. minutě prohrávaly o sedm branek. „A právě to nás může posílit,“ věří trenér Slavie Praha Jan Salač. Se svou asistentkou, bývalou reprezentantkou a také hráčkou Mostu, Petrou Vítkovou vymýšlí taktiku, hledá detaily, které by mohly rozhodnout a vrátit po letech titul do metropole. Most posbíral posledních šest, slávistky slavily naposledy v roce 2010. „Myslím si, že za poslední roky jsme ještě neměli větší šanci na titul než letos,“ říká odhodlaně pivotka Slavie Barbora Večeřová a vysvětluje: „Mostu momentálně chybí hráčky, které se nebojí vzít zodpovědnost a celý zápas na sebe, jako v minulosti byly například Jeřábková či Szarková, tudíž je to jen na nás, jak zápas zvládneme a pokud se nám podaří plnit věci, které na ně máme připravené, tak…“ Větu raději nedořekne, možná z pověrčivosti, ale v hlavě má před finále jediné: Zlato.

 

S tím souhlasí i Salač: „Ano, svým způsobem je pravda, že ta šance na titul je největší za poslední roky. Most přetvářel kádr, mají mladé hráčky.“ Podle něj rozhodne to, kdo finále „unese“ v hlavě, jak se s ním psychicky vyrovná. „Finále je především o hlavách, víc o psychice než o extrémních výkonech na hřišti,“ říká Salač a doplňuje: „Máme respekt, známe sílu Mostu, víme, že Most je favorit. Navíc by měl výhodu případných dvou domácích utkání. Na druhou stranu jsme proti Porubě vyslali do Mostu signál, že by to nemusel mít letos tak jednoduché, zvlášť když naše výkony v posledních zápasech byly velmi slušné. A dokázali jsme se dostat z velmi nepříjemných situací.“

 

Oba týmy se dokonale znají, stejně jako hráčky, protože tvořívají spolu páteře dorosteneckých i juniorských reprezentací. „To, čím Most překvapíme, si zatím nechám pro sebe,“ dodává Večeřová.

 

Salač sází také na to, že Slavia poslední vzájemný zápas vyhrála. „To by také mělo pomoci. Víme, že je umíme porazit. Ovšem předvést stejný výkon jako tehdy na konci března bude těžké, zvlášť když to byl zřejmě nejlepší výkon v sezoně. Ale mostecké hráčky budou mít v hlavách, že naposledy s námi prohrály. Teď jde o to, jak to v hlavách poberou naše hráčky,“ poznamenává Salač.

 

Rozhodnout by mohl také „faktor Vítková“. „Stoprocentně by měl být na naší straně. Bavíme se s Petrou o tom do hloubky, je skvělé vědět, že zná Most dokonale a ještě pořád má v sobě kus hráčky. Takže dokáže odhalit určité detaily, co by koho naštvalo, ví, jak se vyjadřovat, co pustit do médií a jaký to bude mít dopad. A co naopak nepustit, aby to nepomohlo soupeřkám,“ vysvětluje Salač a nastiňuje ještě třetí a nejdůležitější věc: „Potřebujeme dostat naše hráčky na úroveň vyhecovanosti a nasazení duelů proti Porubě. Uvědomujeme si, že pro většinu hráček by mohl již postup do finále zanechat pocit uspokojení. A to nechceme dopustit. Teď jsme nejhůř druhé. Naopak burcujeme, že ještě nejsme na konci, že nám scházejí poslední dva kroky k vysněnému cíli.“

 

Po zkušenostech ze semifinále dojde v posledních třech tréninkových dnech před Mostem i na sedmimetrové hody. „Ověřili jsme si, že je to dobře, třeba a také důležité. Může se stát cokoli, i dojít na takové rozuzlení. Chceme být a budeme připravení. Proto také nezavádíme v přípravě záměrně nic nového, jedeme ve stejných kolejích a na soupeře se připravujeme jako vždy,“ uzavírá kouč Slavie Praha Jan Salač. Pro finálovou sérii má k dispozici kompletní kádr bez zdravotních problémů a v plné síle.

 

Vedení Slavie se opět domluvilo se zástupci Dukly Praha a nabízí za lidové vstupné 100 korun kromě finálového zápasu Pražanek s Mostem také souboj házenkářů Dukly s Jičínem o třetí místo v extralize.

 

Termíny českého finále play-off

1. utkání – sobota 11.  května 2019 – 17.00 hodin: Slavia Praha – Baník Most.

2. utkání – sobota 18. května – 18.00 hodin: Baník Most – Slavia Praha.

Případné 3. utkání – neděle 19. května – 19.00 hodin: Baník Most – Slavia Praha.

 

Konečné pořadí MOL ligy 2018-2019:

1. Iuventa Michalovce 41 bodů, 2. Baník Most 36, 3. Duslo Šala 29, 4. Sokol Poruba 28, 5. Slavia Praha 27, 6. SHK Veselí nad Moravou 25, 7. Zora Olomouc 21, 8. HC Zlín 17, 9. DHC Plzeň 16, 10. Sokol Písek 13, 11. ŠŠK Bemaco Prešov 10, 12. Sokol RMK Bánovce nad Bebravou 1.

 

 

Aktualizováno Středa, 08 Květen 2019 12:28
 

Navštivte nás:
Založeno na Joomla!. Designed by: free hosting ftp value hosting Valid XHTML and CSS.