company logo
company logo

Gen. sponzor MD SŽ MŽ

Generální partnerPartneřiProjekty

Spolupracujeme

Hlavní strana Dorostenky Juniorky Hodnocení sezony mladších dorostenek: Sběratelky trofejí!

Hodnocení sezony mladších dorostenek: Sběratelky trofejí! PDF Tisk Email
Napsal uživatel kzr   
Pátek, 31 Květen 2019 09:47

 

Jak hodnotit sezónu, ve které obhájíte titul mistryň republiky, obhájíte vítězství v Česko-slovenském poháru a přidáte vítězství v Prague Handball Cupu?

 

 

 

 

Pohledem trofejí jsme dosáhli maxima možného. Ani jedna cesta na vrchol nebyla snadná, v ani jedné cestě jsme si neodpustili zaváhání v pomyslné cílové rovince, a tak jsme čekali na potvrzení výsledku do posledních vteřin. Oč delší bylo čekání, o to byl pak celkový triumf sladší.

 

Podzimní částí 1. ligy mladších dorostenek jsme projeli jako nůž máslem. Nedopustili jsme pochyby o našem úspěchu ani v jednom utkání, naše výsledky byly více než přesvědčivé. To se ukázalo v celkové sezónní bilanci rozhodující. I přes dvě porážky v jarní části (doma s Kunovicemi a v Mostě) jsme právě díky lepším vzájemným zápasům měli do konce vše ve svých rukou. Protože jsme nepřipustili v žádném z dalších utkání sebemenší pochybnosti o našem vítězství, zvedli jsme nad hlavu mistrovský pohár.

 

V Česko-slovenském poháru jsme po hladkém postupu do finále přes slovenského vicemistra ze Šaľy znovu narazili na hráčky Baníku Most. V odvetě za ligovou porážku jsme byli úspěšnější, i když jsme si nechali téměř utéct čtyřbrankový náskok. Nakonec rozhodla spolupráce, která naši sezónu vlastně přesně vystihuje: „dvojka Vostárková“ přihrála „trojce Holečkové“, ta posunula míč „čtyřce Doležalové“, která svou brankou rozhodla téměř se závěrečným hvizdem o zisku další cenné trofeje.

 

Právě výše zmíněná akce popisuje chemii tohoto týmu. Nejen na hřišti, ale i v tréninku se spolu potkávaly hráčky s těmi nejvyššími reprezentačními ambicemi – Vostárková, Koudelková, Holeňáková, Matějková, Holečková a Zimová, společně se svými dlouholetými spoluhráčkami – Tichá, Modrá, Řežábková, Vojtová a Čechurová a mladými talenty ještě ve věku starších žaček – Borcanová, Doležalová, Jestříbková a Koubová. A ono to zafungovalo! Společně s dalšími členkami TCM vytvořily tréninkovou skupinu, s níž byla radost pracovat. Vysoká tréninková účast, přístup k tréninkům, schopnost učit se od spoluhráček a ochota spolupracovat napříč věkem byly hlavními předpoklady pozdějších úspěchů.

 

Do příští sezóny vstoupíme se značně obměněným kádrem. Je velká škoda, že naše starší žákyně nenašly odvahu následovat příkladu svých úspěšných předchůdkyň a daly přednost jistotě před sportovní výzvou. Cestu jsme se jim snažili celý rok ukázat.

 

Vstupovali jsme do sezóny s velkým rizikem, pokorou, úsilím, ale i odhodláním a napjatým očekáváním. Nyní si můžeme říct – bylo to úspěšné, výsledky mluví za vše. Stejně příjemný je pohled na individuální růst hráček – o každé můžeme říct, že udělala krok dopředu. Nebyl u všech stejně dlouhý, ale nebyl to krůček, byl to krok. Nedovolme si však usnout na vavřínech letošní sezóny! Všechny hráčky mají svou budoucnost ještě před sebou. Věřím, že ji budou moct realizovat v kolektivu velmi podobnému tomu letošnímu. Protože ten byl základem letošní zlaté cesty.

 

Michal Červenka, trenér mladších dorostenek

Foto: Aleš Urban

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aktualizováno Pondělí, 03 Červen 2019 07:54
 

Navštivte nás:

Partneři dorostenek
Založeno na Joomla!. Designed by: free hosting ftp value hosting Valid XHTML and CSS.