company logo
company logo

Generální partnerPartneřiProjekty

Spolupracujeme

Hlavní strana Ženy Aktuality Slávistky odlétají na turnaj do Švédska

Slávistky odlétají na turnaj do Švédska PDF Tisk Email
Napsal uživatel kzr   
Čtvrtek, 08 Srpen 2019 10:01

 

Házenkářky Slavie Praha dnes odletí do švédského Göteborgu, odkud se přesunou do třicetitisícového města Skövde, kde v pátek 9. srpna vypukne kvalitní mezinárodní turnaj Annliz Cup. Pro tým nového trenéra Františka Urbana jde o první skutečnou zápasovou prověrku v začínající sezoně.

 

Slávistky se ve 2. skupině utkají v pátek od 16.00 hodin se švédským týmem Skuru IK, v sobotu je pak čeká dvojutkání. Nejprve ve 12.30 hodin s TTH Holstebro z Dánska na v 17.30 hodin s Kungälv opět ze Švédska. V první skupině na sebe narazí dva švédské celky Skövde HF, IK Sävehof, dánský Ajax Kodaň a rumunský sklu CSM Bukurešť s nejlepší házenkářskou světa z let 2008, 2010, 2015 a 2016 Cristinou Neaguovou.

 

V neděli jsou na programu zápasy o umístění.

 

 

Po pondělním návratu ze Skandinávie čeká slávistky hned v úterý v domácí hale další přípravný duel, tentokrát s běloruským Benatu Minsk, který bude stejně jako Pražanky startovat v kvalifikaci Poháru EHF. Na to naváže krátký výjezd do Rakouska, kde slávistky odehrají přípravu s UHC Eggenburg (15. srpna) a UHC Stokerau (16. srpna). Poslední prověrkou před startem MOL ligy bude předposlední srpnový víkend Grand Prix Prague, mezinárodní turnaj, který pořádá pražský celek. Do česko-slovenské soutěže vstoupí slávistky v neděli 1. září doma proti Sokolu Písek.

 

Poté, co se týmu ujal kouč František Urban, který přišel ze slovenských Michalovců, proběhla kondiční příprava v Praze a následně dva herní kempy v Jičíně. „Druhý blok jsme ukončili soubojem s tamními dorostenci a ten zápas nám dost ukázal. Při dosavadním průběhu jsme se nesoustředili jen na nabírání fyzických sil, ale také na zdokonalování individuálních herních činností a hledání optimálních dvojiček a trojiček pro spolupráci v útoku a v obraně,“ popisuje červencovou část přípravy Urban a k srpnu doplňuje: „Těšíme se na skutečnou herní prověrku při turnaji ve Švédsku. Takové zápasy jsou nejen zpestřením, ale také důležitou zkušeností nejen pro utkání v Poháru EHF, ale můžeme z nich čerpat i v MOL lize. Zápasy s tak kvalitními družstvy jako nyní ve Švédsku nám určitě odkryje nedostatky, na které se později zaměříme v trénincích. Teď už půjde o zdokonalení herního systému a v kondiční stránce o specifické zatížení.“

 

Vedení Slavie, i trenér Urban si účast na turnaji ve Švédsku považují. „Dostali jsme se na něj díky pozvání od trenéra Skövde Rasmuse Poulsena, se kterým jsem spolupracoval v rámci projektu RCH v Michalovcích. Těší mě taková pozvánka, protože jde o kvalitně obsazený turnaj s týmy, které mají v házenkářské Evropě jméno,“ vysvětluje Urban a ohlíží se za svým dosavadním působením u týmu Slavie. „Z prvního měsíce, který byl tzv. oťukávácí, mám dobrý pocit. Již za tak krátký čas jsem měl možnost zjistit, jak na tom děvčata jsou po všech stránkách – kondičně, technicky i takticky. Z toho jsem získal dojem, že tento kádr potenciál má. Těší mě, že družstvo bylo vhodně doplněné, máme relativně mladý tým, ale již s mixem zkušeností a dravosti. Ano, víme, všichni víme, že nás čeká ještě dost práce, ale na děvčatech vidím odhodlání se zlepšovat, což je nejdůležitější. Proto věřím, že se budeme posouvat a všechno bude klapat.“

 

 

Aktualizováno Čtvrtek, 08 Srpen 2019 10:04
 

Navštivte nás:
Založeno na Joomla!. Designed by: free hosting ftp value hosting Valid XHTML and CSS.