company logo
company logo

Generální partnerPartneřiProjekty

Spolupracujeme

Hlavní strana Ženy Aktuality MOL liga začíná, slávistky v prvním kole přivítají Sokol Písek

MOL liga začíná, slávistky v prvním kole přivítají Sokol Písek PDF Tisk Email
Napsal uživatel kzr   
Středa, 28 Srpen 2019 11:47

 

Slavia Praha vstupuje do nového ročníku česko-slovenské MOL ligy s novým trenérem Františkem Urbanem a výrazně obměněným kádrem. Cíl zůstává stejný. Medaile ze společné části, postup do českého play-off a v něm účast ve finále. V premiéře právě startujícího ročníku přivítají slávistky v sobotu 31. srpna od 17.00 hodin ve vlastní hale ve Vršovicích Sokol Písek.

 

Po příchodu Františka Urbana z Iuventy Michalovce se Jan Salač, který na jaře dovedl tým do finále proti Baníku Most, posunul na pozici jeho asistenta. Vedoucí družstva se stala Petra Freislerová.

 

„Po náročné a dlouhé přípravě se už nemůžeme dočkat prvního ligového zápasu, kdy už skutečně o něco půjde. Doufám, že nám vstup do nového ročníku MOL ligy vyjde a první dva domácí zápasy proti Sokolu Písek a následně proti Dunajské Stredě vyhrajeme, získáme čtyři body, které by měly přinést klid,“ říká tři dny před vstupem do soutěže trenér František Urban. Pracoval s ním dva měsíce, dokonale se s ním seznámil a tak míní: „Kolektiv se utužil, vyřešili jsme nepříjemnosti z minulé sezony, děvčata si vzájemně dobře rozumí, jsou odhodlané a připravené odehrát co nejlepší sezonu. Tým máme dobře složený.“

 

To, že mezi Slavií a Pískem roky existuje výrazný hráčský pohyb Urban až na východním Slovensku sice zaregistroval, ale nepřikládá mu velkou váhu. O soupeřkách sháněl aktuální a podrobné informace, což se mu podařilo: „Sokol Písek známe, máme ho přečtený. I přestože tam mnoho hráček skončilo kariéru, tak víme, jaký soupeř nás v sobotu čeká. Dostal jsem od kolegy videozáznam z nedávného utkání Písku proti Plzni, takže máme čerstvé poznatky. To video mi pomohlo, našel jsem na něm všechny důležité informace o obranných i útočných systémech Písku. Víme, že kostra a tedy hra je poskládaná kolem Hanky Kvášové, která dobře spolupracuje s další bývalou slávistkou Alenou Stellnerovou, na střední spojce mají agilní Kubišovou.“

 

Podle Urbana by v sobotním duelu mohlo rozhodovat i to, že Slavia má vyšší ambice než Písek, stejně tak nároky na přípravu, tréninky a hru, které jsou v Praze vyšší. „I to by mělo být na hřišti vidět,“ uzavírá trenér Slavie Praha František Urban.

 

Příchody do Slavie Praha

Anna Gajuleteová (Rumunsko), spojka, z rumunského klubu Dinamo Bukurešť

Lucie Líbalová, pivotka, návrat z hostování v DHC Plzeň

Petra Pusztaiová, brankářka, 24 let, z maďarského klubu Hajdúnánás SK (2. liga)

Karin Řezáčová, brankářka, z dorostu

Natálie Továrková, levé křídlo, návrat z hostování v Sokole Kobylisy

Barbora Vítová, pivotka, přestup ze Sokola Kobylisy

 

Odchody ze Slavie Praha

Julia Borgesová Limaová (Brazílie), spojka, do španělského klubu BM Femenino Malaga Costa del Sol

Tereza Fryčáková, křídlo, návrat do mateřské Zory Olomouc

Michaela Hillebrandová, brankářka, Německo – 3. liga

Tereza Chovancová, spojka, do rakouského klubu ATV Trofaiach (1. liga)

Mateja Serafimová (Severní Makedonie), brankářka, do dánského klubu Ringkøbing Håndbold (1. liga)

Martina Tulipánová (Slovensko), pivotka, do slovenského Sokol RMK Bánovce nad Bebravou

 

Do základní části MOL ligy vstoupí tentokrát plný počet 14 klubů, osm z Česka, šest ze Slovenska. Celkové prvenství ve společné části, stejně jako slovenský titul obhajuje Iuventa Michalovce, ten český Baník Most. Nováčky jsou HK Hodonín, který nahradil mezi českými celky DHC Plzeň, Slováci nasadí po čtyřech účastnících z minulého ročníku navíc ještě MŠK Dunajská Streda a Sportu Hlohovec. Základní část MOL ligy se hraje dvoukolově systémem každý s každým, doma a venku. Nadstavbová část se hraje systémem play-off zvlášť v ČR a v SR. Ze závěrečné společné tabulky se určí konečné pořadí ligy po základní části. Národní play-off o titul Mistra ČR odehrají čtyři nejlepší české týmy ze závěrečné tabulky po základní části ligy. V utkáních play-off se na dvě utkání střetnou v semifinále 1. se 4. družstvem a 2. se 3. družstvem. První utkání semifinále se hraje vždy u družstva umístěného hůře v dlouhodobé části, druhé utkání pak u družstva lépe umístěného. Vítězná družstva ze semifinále se střetnou stejným způsobem o titul Mistra ČR, poražení semifinalisté se utkání obdobně o 3. místo v ČR.

 

Zbývající čtyři družstva z ČR, která se neprobojovala do play-off, hrají nadstavbovou soutěž o 5. až 8. místo systémem dvakrát každý s každým doma-venku. Družstvům zůstávají body získané v základní části ligy, skóre se nepřenáší. Poslední družstvo po nadstavbové části sestupuje.

 

Vítězný klub společné česko-slovenské MOL ligy získá prémii 63 tisíc korun, druhý bere 45 000 a třetí 27 000 korun. Účastnický poplatek za start v MOL lize činí 58 000 korun.

 

Podzimní část MOL ligy startuje o posledním srpnovém víkendu a skončí 14. prosince 14. kolem, tedy prvním odvetné části. Kvůli neúčasti ženského národního týmu na mistrovství světa v Japonsku následuje nejkratší (třítýdenní) přestávka za poslední roky, první duely po novém roce jsou na programu 4. ledna 2020. Poslední kolo základní část MOL ligy se hraje 9. dubna. Semifinále českého play-off, stejně jako skupina o záchranu, začínají 18. dubna. Finále je na programu o víkendech 2.-3. a případně 9.-10. května. Sestupující bude známý nejpozději 20. května.

 

Zajímavé duely Slavie Praha (předběžné termíny)

7. kolo: Iuventa Michalovce – Slavia Praha, 19. října 2019, 17.30 hodin

10. kolo: Slavia Praha – Sokol Poruba, 10. listopadu, 17.00 hodin

13. kolo: Baník Most – Slavia Praha, 7. prosince, 18.00 hodin

20. kolo: Slavia Praha – Iuventa Michalovce, 9. února 2020, 17.00 hodin

23. kolo: Sokol Poruba – Slavia Praha, 29. února, 18.00 hodin

26. kolo: Slavia Praha – Baník Most, 9. dubna, 17.00 hodin

 

Program 1. kola MOL ligy – pátek 30. srpna 2019: SHK Veselí nad Moravou – Duslo Šala; sobota 31. srpna – 17.00 hodin: Slavia Praha – Sokol Písek; Zora Olomouc – Sokol Poruba, MŠK Dunajská Streda – Baník Most, Iuventa Michalovce – HK Hodonín, Sporta Hlohovec – Sokol RMK Bánovce nad Bebravou, PSG Zlín – ŠŠK Prešov.

 

Program 2. kola MOL ligy – pátek 6. září: Sokol RMK Bánovce nad Bebravou – PSG Zlín; sobota 7. září – 18.45 hodin: Slavia Praha – MŠK Dunajská Streda; Sokol Písek – HK Hodonín, ŠŠK Prešov – Zora Olomouc, Duslo Šala – Iuventa Michalovce; neděle 8. září: Sokol Poruba – SHK Veselí nad Moravou; středa 11. září: Sporta Hlohovec – Baník Most.

 

Program 3. kola MOL ligy – středa 11. září: Iuventa Michalovce – Sokol Poruba; pátek 13. září: SHK Veselí nad Moravou – ŠŠK Prešov; sobota 14. září: HK Hodonín – Duslo Šala, Zora Olomouc – Sokol RMK Bánovce nad Bebravou; neděle 15. září: MŠK Dunajská Streda – Sokol Písek, PSG Zlín – Baník Most; středa 18. září – 19.00 hodin: Sporta Hlohovec – Slavia Praha.

 

 

Aktualizováno Středa, 28 Srpen 2019 11:51
 

Navštivte nás:
Založeno na Joomla!. Designed by: free hosting ftp value hosting Valid XHTML and CSS.