company logo
company logo

Generální partnerPartneřiProjekty

Spolupracujeme

Hlavní strana Ženy Aktuality I přes zranění klíčových hráček jsme přijeli pro postup, říká trenér Urban

I přes zranění klíčových hráček jsme přijeli pro postup, říká trenér Urban PDF Tisk Email
Napsal uživatel kzr   
Pátek, 13 Září 2019 14:14

 

PŮVODNÍ REPORTÁŽ Z KUMANOVA | S jediným cílem dorazily házenkářky Slavie Praha do severomakedonského města Kumanovo, kde se o víkendu utkají s místním celkem ŽRK v dvojzápase prvního kola kvalifikace Poháru EHF. „Chceme postoupit a máme na to i přes zranění klíčových hráček Veroniky Galuškové a Terezy Pokorné,“ vzkazuje již přímo z Kumanova trenér Slavie František Urban.

 

Tým se během pátečního dopoledne přesunul s mezipřistáním ve Vídni do hlavního města Severní Makedonie Skopje, odkud pokračoval dále do Kumanova, třetího největšího město země po Skopje a Bitole, žije v něm 80 000 lidí a nachází se 40 kilometrů severovýchodně od letiště.

 

Trenér Slavie František Urban před letištěm ve Skopje. | Foto: Vít Chalupa

 

Nejkomplikovanější před prvním pohárovým duelem bylo sehnat informace a především obrazový materiál hry soupeřek. To se nakonec podařilo, i díky bývalé svěřenkyni kouče Urbana z Michalovců, kde měl v kádru makedonskou brankářku. „Máme záznamy dvou utkání z minulé sezony z finálového turnaje proti Vardaru a Metalurgu Skopje. A jejich tehdejší soupiska se jen minimálně liší s tou, co nahlásili před touto sezonou na mezinárodní federaci, takže jsme připravení,“ říká František Urban a vypočítává, co z nich vyčetl a na co svůj tým společně s asistentem Janem Salačem připravují: „Na typickou balkánskou pohyblivou a běhavou házenou, kde jim v útoku jde rychle míč od ruky. Také proto, že Kumanovo má tým složený převážně z mladých hráček. Navíc mají skutečně kvalitní dobrou první šestku. Mezi nejzkušenější patří levá spojka z Černé Hory Anna Saranovičová a středná spojka Aleksandra Borizovská, který připravuje hodně prostoru pro pivotku i další hráčky.“

 

Na jednoduchou otázku: přijeli jste postoupit, volí trenér Urban jednoduchou odpověď: „Určitě!“ A následně doplňuje: „Odhodlání nemám nechybí, ale i přes zranění, která nás trápí, tak nemůžeme mít jiný cíl. Ano, zkušenosti Galuškové i Pokorné nám budou chybět, ale nikdo není nehraditelný a v silách děvčat, která nastoupí, je v silách tento dvojzápas zvládnout.“

 

Galušková s družstvem kvůli zranění nohy vůbec nepřicestovala, palec levé ruky Pokorné „zdobí“ dlaha. „Pomůže nám jen při sedmičkách, protože jinak má problémy se zpracováním míče,“ vysvětluje Urban.

 

Slávistky v pátek večer trénují v hale, kde se odehrají oba zápasy, a trenér zopakuje taktiku: „Máme sto dvacet minut na to, abychom zvládli postoupit. Ale bude to chtít stoprocentní koncentraci po celou dobu obou zápasů. A pak se nesmíme ohlížet na soupeřky, ale musíme jim vnutit naši hru.“

 

Pokud by slávistky postoupily přes severomakedonský celek, utkaly by se s dánským klubem Odense Handball. Což trenéru Urbanovi udělalo radost: „To už je soupeř z jiného soudku, dokonce bych řekl, že spíš na úrovni Ligy mistryň. Ale každý rok se kádry mění, takže…,“ uzavírá kouč Slavie Praha František Urban.

 

Program 1. kola kvalifikace Poháru EHF:

14. září 2019 – 18.30 hodin – 1. zápas: ŽRK Kumanovo – Slavia Praha.

15. září 2019 – 18.30 hodin: – 2. zápas: Slavia Praha – ŽRK Kumanovo.

 

Program 2. kola kvalifikace Poháru EHF:

12./13. října 2019 – 1. zápas: postupující Slavia/Kumanovo – Odense Handball (Dánsko).

19./20. října 2019 – 2. zápas: Odense Handball – postupující Slavia/Kumanovo.

 

Změny v kádru Slavie Praha:

Přišly: Petra Pusztaiová (Maďarsko), Lucie Líbalová (návrat z hostování z Plzně), Karin Řezáčová, Josefína Issová, Kristýna Brožová a Barbora Vítová (posun ze staršího dorostu), Natálie Svobodová (posun z mladšího dorostu), od 1. ledna 2020 Natálie Továrková (Hostivice).

Odešly: Michaela Hillebrantová (Německo), Tereza Chovancová (Rakousko), Mateja Serafimová (Dánsko), Tereza Fryčáková (Olomouc), Martina Tulipánová (Slovensko).

 

Realizační tým Slavie Praha pro sezonu 2019-2020:

František Urban; hlavní trenér, od září 2019 licence A.

Jan Salač; asistent trenéra, licence A, Master Coach.

Petra Freislerová; vedoucí družstva, licence A.

Lenka Ciznerová, Jiří Dejl, Dušan Kožehuba; fyzioterapeuti.

 

Další fotografie si prohlédněte v galerii zde: https://landhausmedia.rajce.idnes.cz/Kumanovo/

 

Aktualizováno Sobota, 14 Září 2019 09:32
 

Navštivte nás:
Založeno na Joomla!. Designed by: free hosting ftp value hosting Valid XHTML and CSS.