Hlavní strana Ženy Aktuality Klobouk dolů před celým týmem, Šlejtrová byla skutečný žolík, říká trenér Urban

Klobouk dolů před celým týmem, Šlejtrová byla skutečný žolík, říká trenér Urban PDF Tisk Email
Neděle, 15 Září 2019 20:39

PŮVODNÍ REPORTÁŽ Z KUMANOVA | Radost i úleva. Tak popsal trenér František Urban postup Slavie Praha z prvního kola kvalifikace Poháru EHF přes severomakedonský celek ŽRK Kumanovo. Ocenil soudržnost svého družstva a nebál se vyzdvihnout hráčky, které se výrazně podepsaly po nedělní vítězství v odvetě 31:24 - obě brankářky a také Elišku Jačkovou a Terezu Pokornou. A nyní se nejen on těší na střet s dánským „obrem“ - Odense Handball.

František Urban, hlavní trenér Slavie Praha: „Radost nebo úleva? Asi oboje. Ale radost asi převládá. Dnešní odvetu rozhodl náš tým, naše týmová práce. Brankářka Petra Pusztaiová podala v prvním poločase takový výkon, jaký jsme od ní očekávali. Ve druhém poločase na ni skvěle navázala Markéta Šlejtrová, která měla na konci rozhodující čisté zákroky na střely z pivota, křídla i ze šestky. Ve druhé půli jsme zapojili do hry také Terezu Pokornou, která nastoupila se sebezapřením, ale trefovala velmi důležité rány. Eliška Jačková podala velmi obětavý výkon. Ale každý hráčka, která byla na hřišti, tak se podepsala pod ten podpis. Vždyť třeba Majda Svobodová nebo mladá Julča Franková hrály téměř šedesát minut a klobouk dolů, že zvládly dva takové zápasy během jediného dne. Ano, je pravda, že se od začátku nevyvíjelo vše tak, jak bychom si přáli, ale v prvním poločase jsme nebyli spokojeni s obranou, tak jsme v šatně ještě s Honzou Salačem děvčatům vysvětlili, co od nich ve vysunuté obraně chceme. Co rozhodlo? Proměněné sedmičky. Včera jsme čtyři nedali a o čtyři prohráli. Dnes všech šest ano a vyhráli jsme o sedm. (smích) Líbilo se mi, že dnes to vzaly na sebe Eliška a Tereza, Markéta byla skvělý žolík.“

Eliška Jačková, spojka: „Nemluvme o balkánské házené, ale spíš o prostředí. To bylo hodně specifické, ano, ti fanoušci nebyli vždy úplně příjemní. O to víc jsme radši, že jsme to zvládli. Dneska jsme se na ně lépe připravili, srovnali jsme si v hlavách, že se s nimi dá hrát, proto jsme na ně vtétli. Další motivací byla možnost si ve druhém kole zahrát s dánským Odense, což už je házenkářská elita. Pomohlo i to, že se do hry vrátila Pokorná, takže jsme měli o další spojku navíc, protože odehrát sobotní zápas ve čtyřech spojkách bylo hodně namáhavé. Přestože jsme se dlouho nemohli dostat k postupovému náskoku, myslím, že bylo jen otázkou času, kdy se nám to povede a definitivně to překlopíme na svou stranu. Tento zápas jsme měli pořád pod kontrolou. V závěru jsme si nikdo nemyslel, že by se to mohlo zlomit a obrátit, všichni jsme šli za tím cílem. A dobře to dopadlo.“

Tereza Pokorná, proměnila všech šest sedmiček: „Dnes mi pomohlo, že jsem se i přes zranění zapojila do hry, takže to hned bylo lepší i na ty sedmičky. V sobotu jsem doplatila na to, co nemám ráda, chodit na ně z lavičky. Dnes jsem byla více v zápasu a věřila jsem si. Ano, svou roli sehrálo i to, že jsme cítili, že už není možnost opravy. Navíc jsme tady jedna z nejstarších, tak jsem holkám chtěla pomoci. Byla to zajímavá zkušenost, diváci dostávali rozhodčí pod tlak, v závěru to bylo vyhecované. Ale to pomohlo i nám.“

Markéta Šlejtrová, brankářka: „Když jdu na hřiště, myšlenky mám jen na to, že chceme vyhrát, není čas nad ničím přemýšlet, musíme jít do všeho naplno a chci co nejvíce pomoci týmu. Dostali jsme pokyny, abychom nevnímali okolí a snažila jsem se chytit každou střelu, protože to bylo potřeba. Potřebovali jsme se tzv. chytnout, abychom získali ten postupový náskok a mohli být na konci v klidu. Samozřejmě jsem ráda za podařené zákroky. Pro mě je důležité, když se chytnu nějakým dobrým zákrokem, to pak pomůže nejen mně, ale i týmu. Já si více věřím a naopak soupeřky si nejsou tak jisté, že další střelu promění. Po tom zákroku úplně na konci jsme šli do útoku s tím, že už nemůže postup ztratit a i kdybychom sice ještě dostali gól, tak nám to stačí.“

Sestava a branky Slavie Praha: Pusztaiová 1, Řezáčová Šlejtrová - Franková 4, Brožová, Míšová 3, Novotná 1, Večeřová 1, Jačková 6, Pokorná 8/6, Líbalová 1, Fryčáková 2, Vítová, Svobodová 4, Chlupová 1. Trenéři: Urban, Salač.

Nejvíce branek ŽRK Kumanovo: Chocheliová 10, Jankulovská 8/8, Gičevská 2.

Rozhodčí: Charitsos, Naskos (Řecko). Sedmimetrové hody: 6/6 - 1/1. Vyloučení: 6:6. Červená karta: Večeřová (46:57). Diváci: 200. První utkání: 23:27, postupuje Slavia Praha.