company logo
company logo

Generální partnerPartneřiProjekty

Spolupracujeme

Hlavní strana Ženy Aktuality Slávistky se po pohárové postupové radosti představí u nováčka MOL ligy v Hlohovci

Slávistky se po pohárové postupové radosti představí u nováčka MOL ligy v Hlohovci PDF Tisk Email
Napsal uživatel kzr   
Úterý, 17 Září 2019 08:14

 

Pohárová radost a odhodlání by se měly projevit i v MOL lize. V to věří trenér házenkářek Slavie Praha František Urban. Jeho svěřenkyně po náročném cestování ze severomakedonského Kumanova, odkud si přivezly postup do druhého kola kvalifikace Poháru EHF, vyrazí ve středu v poledne do západoslovenského Hlohovce, kde se v dohrávce 3. kola kola česko-slovenské soutěže utkají s domácí Sportou, která v prvním kole porazila Sokol RMK Bánovce nad Bebravou 29:24 a ve druhém podlehla Baníku Most 21:44.

 

Kumanovo, odjezd od hotelu v pondělí ve dvě hodiny ráno, přílet do Prahy v půl osmé. Někdo z rozradostněné výpravy Slavie na Balkán mířil do práce, jiný do školy. Kouč Urban sedl k počítači a pracoval na přípravě na nejbližší duel MOL ligy. „Známe pohyby v kádru Hlohovce před sezonou, viděli jsme její dva zápasy v MOL lize a sestříhali utkání Sporty s Mostem, takže víme, co nás čeká. Například potkáme starou známou Martinu Tulipánovou, která poslední dvě sezony odehrála ve Slavii. Samozřejmě nemůžeme mít jiný cíl, než tam vyhrát. Ale vzhledem k okolnostem nepříjemného cestování to nebude jednoduché,“ pravil kouč František Urban.

Ví však, že jeho hráčky jsou v teď dobrém psychickém rozpoložení, zvlášť když po sobotní prohře o čtyři góly, dokázaly v neděli v nepřátelském prostředí zvítězit o sedm a postoupit. „Rozhodně ano, věřím v to, že nám taková zkušenost pomůže. Myslím, že se děvčata ujistila, že mohou hrát proti každému a každého porazit a to i na jeho půdě, což je o mnoho těžší,“ vysvětlil Urban a nechtěl si stěžovat: „S cestováním nic nenaděláme, tak to prostě je a musíme se s tím vyrovnat. Proto jsme po návratu z Makedonie dali v pondělí volno a zrušili také úterní dopolední trénink. Více se věnujeme regeneraci a těšíme se na zářijovou reprezentační přestávku, která nám přijde vhod, zklidníme ten cestovatelský program a budeme trénovat.“

Utkání na půdě nováčka MOL ligy Sporty Hlohovec začíná v 19.00 hodin. Výsledek zveřejníme co nejrychleji po skončení zápasu na facebooku DHC Slavia.

Výsledky 3. kola MOL ligy: Iuventa Michalovce – Sokol Poruba 31:21, SHK Veselí nad Moravou – ŠŠK Prešov 27:25, HK Hodonín – Slovan Duslo Šala 26:27, Zora Olomouc – Sokol RMK Bánovce nad Bebravou 41:24, MŠK Dunajská Streda – Sokol Písek 27:35, PSG Zlín – Baník Most 22:34; dohrávka - středa 18. září – 19.00 hodin: Sporta Hlohovec – Slavia Praha.

Program 4. kola MOL ligy - pátek 20. září: ŠŠK Prešov - Iuventa Michalovce, Sokol Poruba - HK Hodonín, Sokol RMK Bánovce nad Bebravou - SHK Veselí nad Moravou; sobota 21. září - 18.30 hodin: PSG Zlín - Slavia Praha; Sokol Písek - Slovan Duslo Šala, Baník Most - Zora Olomouc; neděle 22. září: MŠK Dunajská Streda - Sporta Hlohovec.

Program 5. kola MOL ligy - středa 2. října: SHK Veselí nad Moravou - Baník Most; pátek 4. října: HK Hodonín - ŠŠK Prešov; sobota 5. října - 17.30 hodin: Zora Olomouc - Slavia Praha, Iuventa Michalovce - Sokol RMK Bánovce nad Bebravou, Slovan Duslo Šala - Sokol Poruba, Sporta Hlohovec - Sokol Písek, PSG Zlín - MŠK Dunajská Streda.

Program 6. kola MOL ligy - středa 9. října - 17.30 hodin: Slavia Praha - SHK Veselí nad Moravou; sobota 12. října: Sokol Písek - Sokol Poruba, MŠK Dunajská Streda - Zora Olomouc, ŠŠK Prešov - Slovan Duslo Šala, Baník Most - Iuventa Michalovce, Sporta Hlohovec - PSG Zlín, Sokol RMK Bánovce nad Bebravou - HK Hodonín.

Program 7. kola MOL ligy - sobota 19. října - 17.30 hodin: Iuventa Michalovce - Slavia Praha; SHK Veselí nad Moravou, - MŠK Dunajská Streda, Zora Olomouc - Sporta Hlohovec, HK Hodonín - Baník Most, Slovan Duslo Šala - Sokol RMK Bánovce nad Bebravou, PSG Zlín - Sokol Písek, Sokol Poruba - ŠŠK Prešov.

Zajímavé duely Slavie Praha (předběžné termíny)

7. kolo: Iuventa Michalovce – Slavia Praha, 19. října 2019, 17.30 hodin

10. kolo: Slavia Praha – Sokol Poruba, 10. listopadu, 17.00 hodin

13. kolo: Baník Most – Slavia Praha, 7. prosince, 18.00 hodin

20. kolo: Slavia Praha – Iuventa Michalovce, 9. února 2020, 17.00 hodin

23. kolo: Sokol Poruba – Slavia Praha, 29. února, 18.00 hodin

26. kolo: Slavia Praha – Baník Most, 9. dubna, 17.00 hodin

Podzimní část MOL ligy skončí 14. prosince 14. kolem, tedy prvním odvetné části. Kvůli neúčasti ženského národního týmu na mistrovství světa v Japonsku následuje nejkratší (třítýdenní) přestávka za poslední roky, první duely po novém roce jsou na programu 4. ledna 2020. Poslední kolo základní část MOL ligy se hraje 9. dubna. Semifinále českého , stejně jako skupina o záchranu, začínají 18. dubna. Finále je na programu o víkendech 2.-3. a případně 9.-10. května. Sestupující bude známý nejpozději 20. května.

Vítězný klub společné česko-slovenské MOL ligy získá prémii 63 tisíc korun, druhý bere 45 000 a třetí 27 000 korun. Účastnický poplatek za start v MOL lize činí 58 000 korun.

Příchody do Slavie Praha

Lucie Líbalová, pivotka, návrat z hostování v DHC Plzeň

Petra Pusztaiová, brankářka, 24 let, z maďarského klubu Hajdúnánás SK (2. liga)

Karin Řezáčová, brankářka, z dorostu

Natálie Továrková, levé křídlo, návrat z hostování v Sokole Kobylisy

Barbora Vítová, pivotka, přestup ze Sokola Kobylisy

Odchody ze Slavie Praha

Julia Borgesová Limaová (Brazílie), spojka, do španělského klubu BM Femenino Malaga Costa del Sol

Tereza Fryčáková, křídlo, návrat do mateřské Zory Olomouc

Michaela Hillebrandová, brankářka, Německo – 3. liga

Tereza Chovancová, spojka, do rakouského klubu ATV Trofaiach (1. liga)

Mateja Serafimová (Severní Makedonie), brankářka, do dánského klubu Ringkøbing Håndbold (1. liga)

Martina Tulipánová (Slovensko), pivotka, do slovenské Sporty Hlohovec

Realizační tým Slavie Praha pro sezonu 2019-2020

František Urban; hlavní trenér, od září 2019 licence A.

Jan Salač; asistent trenéra, licence A, Master Coach.

Petra Freislerová; vedoucí družstva, licence A.

Lenka Ciznerová, Jiří Dejl, Dušan Kožehuba; fyzioterapeuti.

 

Aktualizováno Úterý, 17 Září 2019 08:17
 

Navštivte nás:
Založeno na Joomla!. Designed by: free hosting ftp value hosting Valid XHTML and CSS.