company logo
company logo

Generální partnerPartneřiProjekty

Spolupracujeme

Hlavní strana Ženy Aktuality MOL liga: Slavia vítězí 25:21 v Hlohovci

MOL liga: Slavia vítězí 25:21 v Hlohovci PDF Tisk Email
Napsal uživatel Vít Chalupa   
Středa, 18 Září 2019 20:31

 

Házenkářky Slavie Praha dva dny po návratu z pohárového a postupového dvojutkání v Severní Makedonii vyrazily k dohrávce 3. kola do slovenského Hlohovce. Na půdě tamního nováčka MOL ligy zvítězily 25:21, po poločase 12:12. A díky skóre se posunuly na třetí místo tabulky.

 

MOL liga - 3. kolo

Sporta Hlohovec - Slavia Praha 21:25 (12:12)

„Musíme poděkovat domácím za vstřícnost a krásný přístup, pochopili naše problémy během cesty, když jsme zůstali viset v zácpě na dálnici a přijeli k hale jen 15 minut před utkáním. Přesto nám vedení Sporty darovalo krásných 30 minut na rozcvičení, aniž by museli. Ceníme si toho,“ popsal klíčové okamžiky dne trenér Slavie Praha František Urban.

Slávistky po pohárové radosti ze severomakendonského Kumanova dobře začaly, v desáté minutě vedly 7:3 a o dalších pět minut navýšily svůj náskok na pět branek. Zdálo se, že míří za další výhrou nad nováčkem MOL ligy, když v minulém kole doma rozstřílely Dunajskou Stredu 40:28. Ale… Pak se brankostroj zasekl a domácí se do přestávky dotáhli ve skóre.

Vstup do druhého dějství jim dokonce vyšel lépe a v 41. minutě se propracovali k dvougólovému náskoku. Pak přišlo druhé ale… Pak už Pražanky přeřadily na vyšší výkonnostní stupeň a během pár minut zcela překlopily vývoj utkání, které nakonec dovedly k jasnému vítězství.

 

„S prvním poločasem jsme byli spokojeni do okamžiku, kde se nám zranila Líbalová. Do té doby se jí dařilo a střílela góly. Po střídání jsme bohužel ztratili koncentraci, dělali technické chyby především v obraně a to mělo za následek, že se domácí vrátili do zápasu,“ poznamenal k úvodnímu dějství Urban a objasnil, kde se zápas tzv. zlomil: „Stejně jako v Kumanovu jsme změnili obranný systém, tím soupeře překvapili a dostali se zpět do sedla a získali povinné vítězství. Ano povinné. Nic jiného než dva body z Hlohovce by nebylo dostačující.“

V příštím kole se slávistky utkají v sobotu 21. září od 18.30 hodin ve Zlíně s tamním PSG. Pak následuje reprezentační přestávka a po ní pojedou Pražanky do Olomouce. Nejbližší domácí zápas mají slávistky na programu ve středu 9. října od 17.30 hodin proti SHK Veselí nad Moravou.


Nejvíce branek Sport Hlohovec: Tulipánová 7, Demajová 5/3, Slamková, Kisová po 3.

Sestava a branky Slavie Praha:
Pusztaiová 1, Řezáčová Šlejtrová - Franková 1, Brožová, Novotná 2, Večeřová, Jačková 4, Pokorná 5/4, Líbalová 4, Fryčáková 5, Vítová, Svobodová 3, Chlupová 1. Trenéři: Urban, Salač.

Rozhodčí: Manek, Oťapka. Sedmimetrové hody: 6/4 - 4/4. Vyloučení: 2:4. Diváci: 150.


Výsledky 3. kola MOL ligy: Iuventa Michalovce – Sokol Poruba 31:21, SHK Veselí nad Moravou – ŠŠK Prešov 27:25, HK Hodonín – Slovan Duslo Šala 26:27, Zora Olomouc – Sokol RMK Bánovce nad Bebravou 41:24, MŠK Dunajská Streda – Sokol Písek 27:35, PSG Zlín – Baník Most 22:34.

Program 4. kola MOL ligy - pátek 20. září: ŠŠK Prešov - Iuventa Michalovce, Sokol Poruba - HK Hodonín, Sokol RMK Bánovce nad Bebravou - SHK Veselí nad Moravou; sobota 21. září - 18.30 hodin: PSG Zlín - Slavia Praha; Sokol Písek - Slovan Duslo Šala, Baník Most - Zora Olomouc; neděle 22. září: MŠK Dunajská Streda - Sporta Hlohovec.

Program 5. kola MOL ligy - středa 2. října: SHK Veselí nad Moravou - Baník Most; pátek 4. října: HK Hodonín - ŠŠK Prešov; sobota 5. října - 17.30 hodin: Zora Olomouc - Slavia Praha, Iuventa Michalovce - Sokol RMK Bánovce nad Bebravou, Slovan Duslo Šala - Sokol Poruba, Sporta Hlohovec - Sokol Písek, PSG Zlín - MŠK Dunajská Streda.

Program 6. kola MOL ligy - středa 9. října - 17.30 hodin: Slavia Praha - SHK Veselí nad Moravou; sobota 12. října: Sokol Písek - Sokol Poruba, MŠK Dunajská Streda - Zora Olomouc, ŠŠK Prešov - Slovan Duslo Šala, Baník Most - Iuventa Michalovce, Sporta Hlohovec - PSG Zlín, Sokol RMK Bánovce nad Bebravou - HK Hodonín.

Program 7. kola MOL ligy - sobota 19. října - 17.30 hodin: Iuventa Michalovce - Slavia Praha; SHK Veselí nad Moravou, - MŠK Dunajská Streda, Zora Olomouc - Sporta Hlohovec, HK Hodonín - Baník Most, Slovan Duslo Šala - Sokol RMK Bánovce nad Bebravou, PSG Zlín - Sokol Písek, Sokol Poruba - ŠŠK Prešov.

Zajímavé duely Slavie Praha (předběžné termíny)

7. kolo: Iuventa Michalovce – Slavia Praha, 19. října 2019, 17.30 hodin

10. kolo: Slavia Praha – Sokol Poruba, 10. listopadu, 17.00 hodin

13. kolo: Baník Most – Slavia Praha, 7. prosince, 18.00 hodin

20. kolo: Slavia Praha – Iuventa Michalovce, 9. února 2020, 17.00 hodin

23. kolo: Sokol Poruba – Slavia Praha, 29. února, 18.00 hodin

26. kolo: Slavia Praha – Baník Most, 9. dubna, 17.00 hodin

Podzimní část MOL ligy skončí 14. prosince 14. kolem, tedy prvním odvetné části. Kvůli neúčasti ženského národního týmu na mistrovství světa v Japonsku následuje nejkratší (třítýdenní) přestávka za poslední roky, první duely po novém roce jsou na programu 4. ledna 2020. Poslední kolo základní část MOL ligy se hraje 9. dubna. Semifinále českého , stejně jako skupina o záchranu, začínají 18. dubna. Finále je na programu o víkendech 2.-3. a případně 9.-10. května. Sestupující bude známý nejpozději 20. května.

Vítězný klub společné česko-slovenské MOL ligy získá prémii 63 tisíc korun, druhý bere 45 000 a třetí 27 000 korun. Účastnický poplatek za start v MOL lize činí 58 000 korun.

Příchody do Slavie Praha

Lucie Líbalová, pivotka, návrat z hostování v DHC Plzeň

Petra Pusztaiová, brankářka, 24 let, z maďarského klubu Hajdúnánás SK (2. liga)

Karin Řezáčová, brankářka, z dorostu

Natálie Továrková, levé křídlo, návrat z hostování v Sokole Kobylisy

Barbora Vítová, pivotka, přestup ze Sokola Kobylisy

Odchody ze Slavie Praha

Julia Borgesová Limaová (Brazílie), spojka, do španělského klubu BM Femenino Malaga Costa del Sol

Tereza Fryčáková, křídlo, návrat do mateřské Zory Olomouc

Michaela Hillebrandová, brankářka, Německo – 3. liga

Tereza Chovancová, spojka, do rakouského klubu ATV Trofaiach (1. liga)

Mateja Serafimová (Severní Makedonie), brankářka, do dánského klubu Ringkøbing Håndbold (1. liga)

Martina Tulipánová (Slovensko), pivotka, do slovenské Sporty Hlohovec

Realizační tým Slavie Praha pro sezonu 2019-2020

František Urban; hlavní trenér, od září 2019 licence A.

Jan Salač; asistent trenéra, licence A, Master Coach.

Petra Freislerová; vedoucí družstva, licence A.

Lenka Ciznerová, Jiří Dejl, Dušan Kožehuba; fyzioterapeuti.

 

 

Aktualizováno Středa, 18 Září 2019 21:16
 

Navštivte nás:
Založeno na Joomla!. Designed by: free hosting ftp value hosting Valid XHTML and CSS.